دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

  درباره ما

  گالری عکس

اولین اکران فیلم دخترعمو پسر عمو در سینمای فردوسی اوز

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  پروفسور کیوان کیان استادبین الملل، که به دعوت موسئسه مطالعه خلاقیت به اوز آمده بوددر دانشگاه آزاداسلامی مرکزاوزحضوریافت
[ دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ - 00:22:23 ]

پروفسور کیوان کیان  استاد بین الملل، که به دعوت موسسه مطالعه خلاقیت به اوز آمده بود در دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز حضور یافت

 

استاد بین الملل خلاقیت کودکان، خوشحال هستم که در اول ورودم به شهر اوز، در یک دانشگاه حضور پیدا می کنم و در دقایقی که حضور دارم و سخن کوتاه رییس دانشگاه را شنیدم متوجه عشق کارکنان به موسسه خودشان شدم .

این سخنان در سیصد و هشتمین جلسه هم اندیشی کارکنان در ساعت 10:15 روز یکشنبه 8 مرداد 96 که با حضور پروفسور کیوان کیان، استاد مدعو موسسه مطالعه و خلاقیت اوز و جمعی از اعضای این موسسه تشکیل یافته بود، بیان ودکترکیان درادامه سخنان خود افزود:

پروفسور کیوان کیان، در پاسخ از اینکه بلافاصله پس از نشستن در فرودگاه لارستان وارد دانشگاه شده است ابراز خشنودی کرد و افزود:

از بدو ورودم به دانشگاه صفا و همدلی را در کارکنان حس کردم و متوجه شدم که وجود همین ویژگی هاست که کارکنان را به موسسه خود پیوند زده است.

این کارشناس بین المللی با اشاره به مقوله خلاقیت از تجربه خود در دانشگاه سن پترزبورگ صحبت کرد و گفت:


یکی از استادان آن دانشگاه به نام خانم کاترینا دکترای ادبیات و زبان فارسی دارد و به تدریس در این رشته مشغول است و در عین حال به زبان فارسی تکلم می کند. این استاد دانشگاه به واسطه عشق به زبان و ادبیات فارسی بیش از پنجاه بار به ایران سفر کرده که حاصل آن یافتن اندرزهای فراوان بوده است.دکتر کیان موضوع مهم ارتباطات را از اصول توسعه برشمرد و خاطر نشان کرد:

در رژیم سابق تفاهم نامه ای بین دو دولت فرانسه و ایران بود بدین صورت که شهروندان دو کشور برای مدتی طولانی در یکی از شهرها و یا روستاهای کشور مقابل زندگی و از این بابت حقوقی از طرف کشور خود دریافت کنند. هدف از این کار ملاحظه فرهنگ مردم آن شهر و روستا و ایجاد تبادل فرهنگی بود تا دولت و جامعه شان با مردم ملل دیگر از جمله ایران بیگانه نباشند.


دکتر کیان پس از بیان این دو موضوع به دانشگاه آزاد پرداخت و گفت:

من به جاهای مختلفی دز ایران سفر کرده ام  ولی حداکثر 3 یا 4 مورد که مثل این دانشگاه باشد، دیده ام.

وی وجود ارتباطات و دعوت از شخصیت های علمی کشور و بین المللی را بهترین شیوه دانست و افزود:

این اقدامات در رنکینگ رتبه بندی تاثیر فراوان خواهد داشت.


وی در ادامه همه بخش های دانشگاه تالار فردوسی(خیریه عبدالقادر فقیهی)،


 

کتابخانه مولوی( خیریه حاج ابراهیم کریما)، تالار شیخ سعدی( خیریه حاج محمدامین کمالی)، و تالار نمایش خیام(خیریه محمدصدیق پیرزاد) بازدید و از اینکه نام بزرگان شعر و ادب و اندیشه بر تالارهای زیبا حک شده اند به نیمی ستود.

ابتدای جلسه الهام صمدانی، مدیر موسسه مطالعه  و خلاقیت کودکان و نوجوانان ضمن معرفی از تعامل موسسه با دانشگاه آزاد صحبت  و اظهار کرد:

خوشحال هستم با دانشگاهی همکاری داریم که در امور فرهنگ و دانش افزایی پیشگام است.

 

در ادامه عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه صحبت کرد و گفت:

روزی که این دانشگاه قرار شد ایجاد شود موجودی نقدینگی و پشتوانه مالی نبود ولی با ارتباط و اعتماد با مردم در جاهای مختلف شروع کردیم و از سه سال قبل به این ساختمان آمدیم .

 Image result for ‫عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاداوز‬‎

وی خاطر نشان کرد:

اعتماد مردمی بهترین پشتوانه دانشگاه محسوب می شود و وجود دو هیأت امنای مردمی در اوز و به ویژه دبی حرکت شروع شده را قوت بخشید و با روحیه مشارکت گونه همکاران و کسانی که درک پذیری ما را باور داشتند به موقعیت کنونی رسیده ایم.

خضری افزود:

دانشگاه آزاد پول کلان در اختیار نداشت ولی اعتماد نیکوکاران به سرمایه مادی تبدیل می شود و خوشبختانه خود دانشگاه نیز به درجه ای از توانمندی رسیده است که می تواند جایگاه پذیرای اشخاص برجسته علمی چون جناب عالی باشد تا مردم منطقه شاهد حضور کارشناسان مطرح کشورودانش آنان باشند.

#?-:nbsp;

 
لازم به توضیح است :

مهندس مسعوکراماتی نایب رییس هیات امنای دانشگاه آزاداوز به صورت سرزده به دانشگاه آمده بود دقایقی در جلسه شرکت و به نقل اهمیت مردم اوز به مراوده و ارتباط پرداخت. همچنین مهندس ناصر خضری، پروانه پدرام، مهندس محسن مهرآوران، پگاه بالانچی، شیما رحمان پور وحمدطاهر قاضی زاده نیز مطالبی در راستان کارکردواهداف دانشگاه آزاد صحبت کردند

برابر برنامه ریزی، الهام صمدانی، مدیر موسسه مطالعه و خلاقیت، پروفسور کیان در تالار کتابخانه اندیشه و در جمع مردم و مسئولان صحبت کرده و از ویژگی جامعه ایرانی به شرح زیر سخن گفته است:

ثابت شده ایرانیان واقعا باهوش و فکور هستند به عنوان مثال فیروز نادری، معاون پیشین مدیرکل تنظیم راهبردهای آزمایشگاه پیش‌رانش جت در ناسا و مدیرکل اکتشافات منظومهٔ خورشیدی یک ایرانی است وی کسی است که روی طرح هزار سوم کار علمی می کند، طرحی که پیش بینی می کند تا پایان این قرن انسان بتواند روی کره مریخ راه برود.همچنین مدیر بزرگترین موزه جهان در کشور مالزی که ماکت سی و سه پل و خانه کعبه را با همان ابعاد و شکل و شمایل در آن جا داده است و دو روز وقت می برد که با ماشین موزه را تماشا کنید یک ایرانی است، شهردار ثروتمندترین شهر امریکا به نام پورلی هیلز نیز یک ایرانی است.

شخصیت خلاق ایرانی به نام دکتر اسماعیل فلاحی استاد برجسته ایرانی دانشگاه آیداهو آمریکا و نایب رئیس انجمن علوم باغبانی آمریکا می‌باشد  که به دلیل خدمات او به ایالت ایداهو روز تولد او به نام روز پروفسور فلاحی نامگذاری شده‌است.

همچنین دکتر کیان از افراد مطرح موفقی که رئیس بزرگترین شبکه مافیایی جهان در شرق آسیاست نیز نام برد و خاطر نشان کرد:

ایجاد زمینه رشد خلاقیت در کودکی باعث خواهد شد در

جوانی شخصیتی خلاق و نوآور شکل بگیرد، کاری که شاید آموزش و پرورش و دانشگاه های ایران از آن عاجز هستند.

دکتر کیان در پایان به ضرورت وجود موسسات استعداد یابی کودکان تاکید و یادآور شد:

آموزش کودک، نوجوان و جوان از وظایف آموزش و پرورش و دانشگاه است در عیت حال باید استعداد کودک را کشف کرد و رشد و پرورش داد تا امثال فردوسی، مولوی، حافظ، ابوعلی سینا و . .. تولد شوند.

این پروفسور با ابراز خوشحالی از حضورش در اوز سخنان خود را با شعری از فردوسی به پایان رساند:

فریدون  فرخ فرشته نبود/ ز مشگ و ز عنبر سرشته نبود

به داد و دهش یافت ان نیکویی/تو داد و دهش کن فریدون تویی

گفتنی است پروفسور کیوان کیان از ساعت 17.30تا 19 یکشنبه 8مرداددر تالار امپراطوراوز درچمع ثیر علاقمندان به سخنرانی پردداخته است.

 
   
نظرهای شما :  
امین[9/5/1396] : دستتان درد نکند بخصوص از سرکار خانم صمدانی که آقای دکتر کیان را به اوز آورده بودند سکینار تیشان در سالن امپراطور عالی بود و مردم حاضر استقبل کردند
 
سارا[9/5/1396] : بی زحمت خبر روزودتری تکمیل کنید
 
محمود[9/5/1396] : خبر کی تکمیل میشودالان که ظهر شد
 
فریده یزدانی [9/5/1396] : سلام، بسیار باعث خوشحالی و افتخارش است برای مردم اوز، زیرا که فرهنگ ، اداب و سنن شهرمان به شهرهای دیگر کشورمان از جمله پایتخت عرضه میداریم.
 
نام: