جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  کتاب واژه نامه گویش مردم اوز رونمایی شد
[ سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - 00:01:30 ]
کتاب واژه نامه گویش مردم اوز رونمایی شد

کتاب «واژه نامه گویش مردم اوز» طی آیین ویژه ای در دانشگاه پیام نور مرکز اوز رونمائی شد.

کتاب واژه نامه گویش مردم اوز در 1200 صفحه در قطع وزیری توسط مرحوم محمدرفیع ضیائی ونسرین انصاف پور تالیف وتوسط هیات امنای محلی دانشگاه پیام نور مرکز اوز ومنصور فقیهی نژاد به چاپ رسیده است.

 

در آئین رونمائی عبداله وحدانی دبیر انجمن تائب پیشگفتار کتاب را به طورکامل قرائت و طی سخنان کوتاهی گفت: در کار فرهنگی عشق و علاقه حرف اول را می زند. پس از آن همسر مرحوم محمدرفیع ضیائی که خود یکی ازنویسندگان کتاب محسوب می شود گفت: مدت 35 سال با مرحوم ضیائی زندگی کردم و وی هر روز در خانه از اوز و فرهنگ اوز صحبت می کرد. انصاف پور افزود: همسرم بیش از 30 سال در زمینه کاریکاتور و ادبیات کودکان کار کرد و پیوسته نگاهش به طبیعت یک نگاه نگران بود. همسر مرحوم ضیائی درادامه اظهار داشت همان طوری که برای حفظ آثار و اماکن تاریخی وفرهنگی کوشا هستیم باید سعی شود در حفظ وماندگاری زبان و گویش کوشا باشیم. وی در پایان از حمایت دانشگاه پیام نور مرکز اوز و حمایت مالی هیات امنای محلی و منصور فقیهی نژاد سپاسگزاری کرد.

 

 

دکتر مرتضی حیدری استاد دانشگاه پیام نور نیز درباره اهمیت فرهنگ و واژه به طور مختصر صحبت کرد وگفت: تدوین فرهنگ و واژه نامه ها باعث پایداری فرهنگ و زبان می شود.

منصور فقیهی نژاد بانی خیر دانشگاه پیام نور نیز طی سخنانی گفت: زبان پایه تمدن است و هر ملتی که زبان را حفظ کرده است در تمدن هم پیشرفت کرده است.

وی افزود: مرحوم ضیائی خدمات زیادی به فرهنگ اوز کرده است. فقیهی نژاد در پایان از عبدالقادر فقیهی به خاطر اهدای 100 جلد کتاب برای موسسات و دانشگاه ها سپاسگزاری کرد و از هیات امنای دانشگاه و خانه فرهنگ وهدایت نامی و ریاست دانشگاه پیام نور و خانواده ضیائی به خاطر برگزاری این مراسم تشکر کرد.

 

 

در این آئین باشکوه، مجتبی نجم الدینی واحمد و یوسف هرمی نیز به اجرای موسیقی پرداختند و فیلم زیبایی از زندگی هنری مرحوم ضیائی که توسط سازمان زیباسازی شهر تهران تهیه شده بود به نمایش درآمد و کتاب توسط همسر و گروهی از مسئولان و فرهنگ دوستان وهنرمندان ومنصور فقیهی نژاد رونمائی شد.

منبع : عصراوز

 
   
نظرهای شما :  
ازطرف. بستگان هنرمند[10/5/1396] : جلسه خوب ودرخور این شخصیت بود اما در هنگام. رونمایی از کتاب باید از دوستان نزدیک اینشان که اغلب افراد تحصیلکرده وفرهیخته اوز. هستند ودرجلسه هم حضور داشته میبایست دعوت به حضور در مراسم میکردند که متاسفانه. تنگ نظری. شد ویکطرفه به قضاوت این هنرمند. نشستند
 
حاضردرجلسه[10/5/1396] : زن ابراهیم ضیایی هم در سالن بود چرا ازایشان برای رونمایی از کتابها روی سن دعوت نشد
 
دانشجو[10/5/1396] : بهای کتاب 120هزارتومن اینقدرزیاد!
 
شکوه[11/5/1396] : روح هنرمند فرهیخته شهرمان شاد ،یادش گرامی وراهش مستدام ان شاءالله هر چی خاک آن مرحومه طول عمرهمسر وفررندان متواضع و باسوادشان باشد وخدا خیر دهد به آقای منصورفقیهی نژاد نیکوکار مهربان وبزرگوار شهرمان که حمایت کردن وهمچنین کمک کردن که این رونمایی باشکوه برگزار گردد.
 
الهام[11/5/1396] : آقای عزیزخضری و دانشگاه آزاد بخاطر توجهتان به امورات مهم با ید سپاسگزاربودولی سئوالی داشتم که چرا خودتان و هیچیک از کارمندان دانشگاه آزاد در نمایشگاه کاریکاتور و نقاشی زنده یاد محمد رفیع ضیایی که در کتابخانه عمومی اوز افتتاح شد حضور نداشتید و خبرش هم نزدید
 
نام: