جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  پدران ومادران بخوانندوازفرزندان خود بیشتر مراقبت کنند:سریال گم‌شدن کودکان ادامه دارد/ این بار پارسا در آمل
[ چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - 05:08:48 ]

پدران ومادران بخوانند

وازفرزندان خود بیشتر مراقبت کنند:

سریال گم‌شدن کودکان ادامه دارد

 این بار پارسا در آمل

  پارسا

«پارسا قندی» حدود 30 روز است که درحوالی امام‌زاده هاشم آمل مفقوده شده و تاکنون ردپایی از سارقان احتمالی و یا خبری از او نشده است.

 یک ماه است که خبر مفقود شدن «پارسا» در فضای مجازی در حال انتشار است و هر کس سعی دارد با اشتراک گذاشتن تصاویر مربوط به پارسا در پیدا شدن این کودک 8 ساله قدمی بردارد.

محسن قندی، پدر پارسا به خبرنگار آنا می‌گوید: هفتم تیرماه بود که همراه با خانواده خواهرم برای تفریح به شمال رفتیم. پنج روزی در شمال بودیم اما روز برگشت، 11 تیر ماه برای استراحت و صرف ناهار در ابتدای تونل وانا در منطقه‌ای به نام «نقشه شاه» اسکان کردیم.

وی می‌افزاید: برای تهیه غذا نیاز به مقداری چوب داشتیم که بچه‌ها سعی می‌کردند هر یک خرده چوب‌های را جمع آوری کنند تا غذا آماده شود. من یک لحظه متوجه شدم که پارسا هم‌چنان که سرگرم جمع کردن چوب است از ما دورتر می‌شود برای همین به همسرم تذکر دادم که اجازه ندهد پارسا به مسیرش ادامه بدهد اما او گفت چون پارسا به شدت از آب می‌ترسد نزدیک رودخانه نمی‌شود و بازمی‌گردد.

قندی می‌گوید: دو خانواده دیگر نیز حوالی جایی که ما نشسته بودیم، اسکان کرده بودند اما هیچ کدام فرزندی نداشتند. در همین حین که پارسا برای جمع کردن چوب می‌رفت متوجه شدم یکی از این خانواده برای گرفتن عکس سمت رودخانه رفتند و به پارسا تذکر دادند که از آنجا عبور نکنند من تا آن لحظه پارسا را دیدم اما در عرض چند ثانیه متوجه شدم پارسا نیست.

وی اضافه می‌کند: از خواهرم که تنها چند متر با پارسا فاصله داشت سوال کردم پارسا کجا رفته و همین که خواهرم آمد نشان دهد متوجه شدیم هیچ اثری از پارسا نیست.

پدر پارسا می‌گوید: سریعا به نیروهای امدادی و پلیس اطلاع دادیم . یک لنگه دمپایی پارسا دم رودخانه افتاده بود برای همین نیروهای هلال احمر پیش بینی کردند شاید پارسا به داخل آب افتاده برای همین غواصان وارد عمل شدند.

وی می‌افزاید: اما من مطمئن هستم که پارسا به داخل آب نیفتاده است، زیرا ما فاصله زیادی با پسرم نداشتیم و چون پارسا به شدت از آب می‌ترسد حتما موقعی که داخل رودخانه می‌افتاد فریاد می‌زد.

قندی توضیح می‌دهد: بیش از 10 روز تیم‌های مردمی و امدادی تمام مسیر رودخانه را شنا کنان دنبال پارسا می‌گشتند اما خوشبختانه آنها گفتند پارسا در رودخانه نیفتاده چون در غیر این‌صورت جسد دچار تورم می‌شد و روی سطح آب می‌آمد.

پدر پارسا می‌گوید: ماموران نیروی انتظامی آمل هنوز سرنخی از پسرم پیدا نکرده‌اند و متاسفانه چون روز حادثه دوربین‌های مدار بسته منطقه قطع بود ماموران موفق به ردیابی سارقان احتمالی نشدند.

وی می‌افزاید: پارسا پسر مهربان و دارای روابط اجتماعی خیلی بالایی بود من احساس می‌کنم خانواده‌ای که مشغول عکس گرفتن بودند خبری از پسرم دارند.

قندی ادامه می‌دهد: شوهر خواهرم چهره آن خانواده را به یاد دارد و قرار است بعد از گذشت 30 روز فردا برای چهره‌نگاری برویم.

پدر پارسا می‌گوید: من آخرین لحظه پارسا را به خوبی به یاد دارم که کنار آن خانواده بود اما وقتی از آنها سوال کردم که برای آخرین بار فرزندم را دیده‌اند یا خیر، آنها گفتند اصلا کودکی را ندیده‌اند این در حالی است آنها به پارسا تذکر دادند که در عکس آنها نباشد.

قندی می‌افزاید: ما ساکن شهرک چهاردانگه هستیم و الان نزدیک به 30 روز است که هر روز برای بررسی و پیگیری پرونده به آمل می‌روم، اما تاکنون هیچ رد و یا اطلاعات جدیدی از پسرم نشده است من از ماموران و مردم می‌خواهم با انتشار تصاویر پسرم در پیدا شدن‌آن به من کمک کنند.

وی در خصوص تماس‌هایی که تاکنون با او انجام شده است، اضافه می‌کند: مزاحمت‌های تلفنی زیادی نداشتیم اما یکبار آقای با شماره ناشناس تماس گرفت و گفت برای گفتن نشانی پارسا 200 میلیون پول می‌خواهد که من به او گفتم اگر نشانی درست باشد تمام زندگیم را می‌دهم، اما آن شخص دیگر تماس نگرفت و پلیس نیز اعلام کرد که به این تلفن‌ها نباید توجه کنیم.

منبع : سارا امیری- خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا

 
   
نظرهای شما :  
کمالی[11/5/1396] : جناب آقای دکتر مریدی مدیت محترم کل ارشاد اسلامی درگذشت پدرمحترمتان را تسلیت عرض می نمایم
 
فهیمه[12/5/1396] : جریان واقعه نشان میدهد پدر ومادر خیلی مقصر هستند البته پدر طوری وانمود کرده تا مادر را مقصر معرفی کند ولی خودش بیشتر مقصر هست
 
نام: