جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  برپایی نمایشگاهی از آثار رفیع ضیایی کاریکاتوریست شاخص ایران در زادگاهش اوز شیراز- ایرنا- نمایشگاهی از آثار زنده یاد استاد محمد رفیع ضیایی، کاریکاتوریست شاخص و شناخته شده ایران در شهر اوز لارستان، زادگاه این هنرمند برپا شده است.
[ پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - 00:53:40 ]

برپایی نمایشگاهی از آثار

محمد رفیع ضیایی کاریکاتوریست شاخص ایران

 در زادگاهش اوز

 

نمایشگاهی از آثار زنده یاد استاد محمد رفیع ضیایی، کاریکاتوریست شاخص و شناخته شده ایران در شهر اوز لارستان، زادگاه این هنرمند برپا شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز، چهارشنبه با بیان این مطلب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این نمایشگاه 53اثر از مجموعه آثار شادروان محمدرفیع ضیایی در قالب نقاشی و کاریکاتور به نمایش گذاشته شده است.

                               Image result for ‫فروغ هاشمی رییس اداره فرهنگ وارشاداسلامی اوز‬‎

فروغ هاشمی افزود: این آثار مشتمل بر 32 کاریکاتور با موضوع های روز دنیا که پیشتر در نشریات کشور چاپ شده بود و همچنین 21تابلو نقاشی آبرنگ و رنگ روغن است که از سال 62و تا قبل از درگذشت این هنرمند خلق شد.

او گفت: در این نقاشی ها، زنده یاد رفیع ضیایی، مناظری از اطراف شهر اوز و سالخوردگان این شهر را به تصویر کشیده است که این امر بیانگر عشق و علاقه این هنرمند به زادگاهش است.

هاشمی بیان کرد: این نمایشگاه تا پانزدهم مردادماه جاری از ساعت 17 تا 21 در محل گالری کتابخانه عمومی اندیشه شهر اوز دایر و بازدید از آن برای همگان آزاد است.

به گفته وی، مقرر شده هفته آینده نیز این نمایشگاه با هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان در شهر لار برگزار شود.

نسرین انصاف پور، همسر شادروان استاد رفیع ضیایی نیز گفت: در کنار این نمایشگاه، کتاب هایی که این هنرمند مولف آن است به فروش می رسد.

محمدرفیع ضیایی، درسال 1327خورشیدی در شهر اوز لارستان تولد یافت. این هنرمند بیش از ۳۰ سال در مطبوعات ایران فعالیت کرد. ضیایی آثار بسیاری از کتاب و مقاله تالیف کرد که در نشریه های ایرانی و خارجی منتشر شد.

زنده یاد ضیایی با نشریه هایی متعددی از جمله مجله هزارقصه و کارتون برای کودکان همکاری داشت و افزون بر این عضو هیات تحریریه مجله فکاهی و طنز فکاهیون، عضو هیات تحریریه و معاون سردبیر در مجله فکاهی و طنز خورجین

عضو هیات تحریریه در نشریات موسسه گل آقا (هفته نامه، ماهنامه، سالنامه گل آقا و کتاب کاریکاتور)، مجله کیهان کاریکاتور و مجله پیلبان بود.

از جمله کتاب های او، میز ریاست، زمستان را هیچی، بهار را عشق است، یک گره کوچک در زندگی آقا امجد، خواجه بفهمه چی میشه و آدم همیشه نگرانی چون بنده، است.

استاد محمدرفیع ضیایی، نیمه شب سوم تیرماه سال ۹۵ بر اثر حمله قلبی در سن 68سالگی در تهران دار فانی را وداع گفت.

بخش اوز در 40 کیلومتری شمال غرب لار و 345 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

7371 /6118

خبرنگار: احمد خضری ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی

منبع : شیراز- ایرنا

 
   
نظرهای شما :  
زمانی [12/5/1396] : چرا تیتر اولتان اینقدر زیاد وطولانی است
 
خبرنگار[14/5/1396] : برای چه تیترتان اینقدر بلند وطولانی است واصلآ به معنی خبر نیفزوده است
 
نام: