دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

  درباره ما

  گالری عکس

اولین اکران فیلم دخترعمو پسر عمو در سینمای فردوسی اوز

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  بخشدار در آئین تجلیل از اصحاب رسانه های بخش اوز: بر سه اصل سرعت، دقت و شفافیت متعهد باشید
[ سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - 00:04:53 ]

بخشدار در آئین تجلیل از اصحاب رسانه های بخش اوز:

 بر سه اصل سرعت، دقت و شفافیت متعهد باشید

 


 

بخشدار اوز، اصحاب رسانه های بخش اوز افرادی زحمت کش هستند که بدون هیچ چشمداشتی کار خبری و اطلاع رسانی را انجام می دهند.


 

محمدحسین آتش فراز، با برشماری ویژگی های اطلاعات فراوان برای همه افزود:

تبادل اطلاعات و رویدادها امروز به نقطه ای از انفجار در سرعت انتقال رسیده است که چنان چه گوشی تلفن همراه برای دقایقی ملاحظه نکنید، از رویدادهای زیادی که اتفاق افتاده است بی نصیب می مانید.


 

وی با ابراز خشنودی از فعالیت پایگاه های خبری متعدد در فیشور، کهنه و اوز و نیز نشریات، آن را نشانه وجود جامعه ای با بینش فرامنطقه ای و خواهان دانستن بیشتر دانست  و خاطر نشان کرد:

خوشبختانه رسانه های بخش در راستای واقع گرایی و توسعه عمل می کنند. بخشدار در بخش دیگری ازبیانات خود،  برشماری ویژگی های یک خبرنگار اظهار کرد:

 انسان امروز پیش از آن که به غذا نیاز داشته باشد به خبر احتیاج دارد.

وی با تشکر از فروغ هاشمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، در همکاری و ترتیب این نشست از اهالی رسانه ها و حاضران خواست روی سه اصل مهم سرعت، انتقال خبر، دقت در تنظیم خبر، گزارش، تحلیل، شفافیت و صداقت در بیان،  حساسیت به خرج دهند.


 

فروغ هاشمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، درابتدای جلسه طی سخنان کوتاه روز خبرنگار را مغتنم شمرد و یادآور شد این همایش بیشتر در اختیار حاضران است تا آن چه را لازم می دانند مطرح کنند.

جعفر راستگو و فرهاد رحمن زاده، رئیس و عضو شورای اسلامی شهر نیز نکاتی را درتکریم خبرنگاران عنوان کردند.


 

محمدصدیق پیرزاد، احمد خضری، هادی صدیقی، علی تیرزن، ابراهیم احمدی، مسعود دبیری، حسین زمانی، پروانه پدرام، فاطمه کمال نژاد، حمیرا نامدار، شهرام لطفی، کبری هاشمی، الناز هنری، عبدالعزیز نصریانی، عارف حاجی پور، فتحیه فتحی و عبدالعزیز خضری از رسانه های عصر اوز، پیام اوز، مربوطی کهنه، پیام دانش اوز و فیشور صحبت کردند که جمع بندی ها به شرح زیر است:

 

۱۷ مرداد ۱۳۷۷، محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مستقر در مزار شریف افغانستان، به همراه ۸ نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان کشته شدند که در چنین روز و سال روز شهادت این خبرنگار، به عنوان پاسداشت  مقام خبرنگاران نامگذاری شد.

 جامعه خبری در بخش اوز در ردیف عناصر زحمت کش قرار دارند که علاوه بر وقت گذاری فراوان بعضاً از نظر مالی نیز مایه می گذارند.


مجوز نشریه دیگر با نام پسین اوز از هیات نظارت بر مطبوعات مجوز گرفته است.


 

درچنین روز مهمی وظیفه داریم موضوع ارتقای بخش اوز را در اولویت پیگیری هایمان قرار دهیم.

 انتقاد خوب است به شرطی که منصفانه باشد.

نشریات محلی با همه مشکلات نیاز به حمایت دارند و ضرورت دارد این نشریات به خواسته های به حق مردم به ویژه موضوع ارتقای بخش اوز و ساخت راه مربط توجه کنند.

 جامعه خبرنگاران در تحول و توسعه ایران نقش موثر ایفا کرده اند.

جشنواره مطبوعات در لارستان برگزار و نویسندگان می توانند آثار خود را تا پایان مردادماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

گرانی چاپ نشریات و عدم دریافت مناسب از فروش و درج آگهی، نشریات را ا بحران روبرو کرده  و چه بسا به توقف آن ها بیانجامد.

مردم اوز از قدیم اقدام به انتشار نشریه می کرده اند به گونه ای که انتشار نشریه الهام در کرمان کار اوزی های ساکن و شاغل درکرمان بوده است.

متاسفانه عدم تحمل انتقاد از سوی افراد به مراتب زیاد و نگران کننده است.

آستانه تحمل مسئولان پایین است.


 

امروزه به خاطر انتقال سریع اخبار به طرق مختلف به ویژه از طرف شبکه های مجازی، دیگر خبر تنها اقناع کننده نیست و بایستی همراه با تفسیر و تحلیل باشد.

ستون طنز «مغزفندقی» در نشریه عصر اوز چنان باعث آشفتگی های بعضی ها شد که ترجیح دادیم آن را متوقف کنیم چون فکر کردیم با این وضع از آستانه تحمل نمی شود ادامه داد.

 بعضآ چون تحمل دیدگاه نقدگونه ندارند به جای مطلب شخص نویسنده را مورد هجمه قرار می دهند.


 

از طرف بخشدار، رئیس خانه مطبوعات لارستان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از دانشگاه آزاد اوز به خاطر برگزاری کارگاه های آموزشی خبری و نویسندگی تقدیر و اضافه شد این دانشگاه در این خصوص اقدامات موثری صورت داده است .

از توجه بخشداری و دیگر مسئولان به نمایندگی صدا و سیما در اوز قدردانی می شود.

دانشگاه آزاد اوز، رسالت اطلاع رسانی خود را با داشتن دو پایگاه خبری «پیام دانش» و فصلنامه«با پیام دانش اوز» به عمل می آورد و با وجود کادرپرسنلی محدود و هزینه های مالی وظیفه خود را انجام می دهد.

جامعه خبرنگاران کلا افراد بی نظر و بی طرفی هستند اما بستگی دارد از سوی دیگران چگونه معنا شود چه بسا بیطرف بودن جانبدارانه تلقی شود.


 اصحاب رسانه وقت شناسی و رعایت زمان تعیین شده را وظیفه خود بدانند و خبرنگاران ضمن همگامی و پیشگامی سعی در نهادینه سازی نظم و انظباط در گردهم آیی ها داشته باشند.

عادت تعریف و تمجید و تشکرها تکراری از خود بزداییم و نگذاریم وقت جلسات عمومی با این الفاظ تلف شود.

خبرنگاران در شروع به موقع همایش های عمومی و چه به لحاظ احترام به نظم و قانون و چه احترام به کسانی که به موقع حضور پیدا می کنند از اراده برخوردار همگامی و چگونگی آن را انعکاس دهند.

اهمیت دادن به آموزش به عنوان محور اصلی و بالابردن سطح اطلاعات که با وجود دعوت از کارشناسان مطرح کشوری برای برگزاری کارگاه های آموزشی در خصوص روابط عمومی متاسفانه بسیاری از ادارات متولی حاضر به شرکت نیستند.

نشریات واقعآ پرهزینه هستند برای حمایت اولیه حتی خریده نمی شوند.

 زمان اهدای لوح یادبود به دیگران و زمان دعوت از حاضران در جایگاه  همایشات، جلو اجحاف و بی احترامی به دیگران (مردم و مسئولان) گرفته شود و این گونه نباشد جمعی به روی جایگاه دعوت و یا حضورشان تکریم شود اما به دیکران بی توجهی شود.

اصحاب رسانه برای تاثیر گذاری با وجود تفاوت دیدگاه و سلیقه در گام اول بین خود وحدت رویه داشته باشند.

بیمارستان امیدوار اوز دچار افت و از درجه یک به دو تنزل کرده است و باید وظیفه خود بدانیم کاری کنیم و موقعیت بیمارستان کمتر از ارتقای بخش اوز نیست.


 هر ریزشی در مرور زمان حادث می شود و اگر روند ریزش مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد و به موقع جلو آن گرفته شود، موفق می شویم در غیر این صورت  جایی مثل بیمارستان باز شاهد ریزش بیشتر خواهیم بود. با این حال نیاز است،  روند افت بیمارستان و تنزل آن از درجه یک به دو با حساسیت بررسی و اقدام شود.

خبرنگاران ضرورت دارد نقد و تحلیل خود را بر اساس توانمندی ها و توانایی های منطقی ادارات و مسئولان  نگارش کنند.

 علاوه بر نامبردگان فاطمه کمالی، جعفر کمالی، ناصر کمالی، شیما رحمان پور، زینب آگاهی، نسیم تیموری، مهشید خضری، فایزه طیوری، مریم سمیعی، گلی برازنده، آیدا مختاری، مهدی باقری از دیگر حاضران در گردهمایی بودند.


 

در پایان به فعالان رسانه های بخش، لوح و تندیسی  به رسم جق شناسی، یک جلد کتاب نفیس به بخشدار  به برندگان مسابقه عکاسی طبیعت نیز کتاب اهدا شد. 


 

 این همایش که در 11 صبح 16 مرداد ماه 96 آغاز شده بود در ساعت 13 خاتمه یافت.

همچنین امروز ساعت10.30 سه شنبه 17مرداد در تالار شهید مسعود امامی فرمانداری ویژه لارستان نیز از خبرنگاران تجلیل به عمل خواهد آمد.


https://t.me/IAUEVAZNEWS

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[17/5/1396] : با عرض سلام وتبریک خدمت خبرنگاران بخش اوز. ۲ مطلب مهم را برای اطلاع رسانی وپیگیری. رسانه هل وخبر نگاران. اوزی. تا حصول نتیجه. گوشزد. می کنم ۱. مساله ارتقا وتقسیمات کشوری. دز تهران. سرعت پیدا کرده لذا لازم است که در اوز یک هیت ارتقا متشکل از اعضای شورا. ومعتمدی. وعلاقه مندان بخش اوز. تشکیل. وموضوع. را خیلی جدی. دنبال نمایند کاری که سایر بخشهای فارس انرا. انجام. داده اند. ۲. موضوع بیمارستان. اوز هم با این هم سابقه. وسو مدیریت.فعلی. باید مورد توجه. رسانه های اوز. قرار گیرد تنزل از درجه یک. به درجه دو. وافت کیفیت بیمارستان. که برای همه مردم بخش اوز. قابل لمس است باید به وسیله. هیت امنا. وشورای شهر پیگیری. و به اطلاع مردم. برسد. موضوع. بیمارستان باید برای همه مردم. وخبر نگاران مهم وجدی. تلقی شود. با تشکر
 
مسعود [17/5/1396] : نشریات به خواسته های به حق مردم به خصوص موضوع ارتقا و ساخت جاده مربطوه توحه شود
 
عبدالحسین ابراهیمی [17/5/1396] : با سلام و عرض ادب واحترام روز خبرنگار به حضرتعالی كه صداي مردم و قلمتان روشنایی بخش کارها و روشنگری راه می باشد تبريك و تهنيت عرض مي نمايم
 
هم ولایتی[17/5/1396] : درچنین روز مهمی وظیفه داریم موضوع ارتقای بخش اوز را در اولویت پیگیری هایمان قرار دهیم. و ضرورت دارد این نشریات به خواسته های به حق مردم به ویژه موضوع ارتقای بخش اوز و ساخت راه مربط توجه کنند. بیمارستان امیدوار اوز دچار افت و از درجه یک به دو تنزل کرده است و باید وظیفه خود بدانیم کاری کنیم و موقعیت بیمارستان کمتر از ارتقای بخش اوز نیست. ازصحبتهای کلیدی جلسه بوده وتشکر از کسانی که آنرا مطرح کرده اندبهتر بود اسامی گویندگان مینوشتید
 
یادگاری [17/5/1396] : هر وقت مساله ارتقای اوز میشنوم یاد برادران خصری در اوز می افتم این بندگان خدا همیشه در این مورد مطلب نوشته اند وخیلی فعال بوده امیدوارم که این اتفاق صورت گیرد ابنشااله که ایشان خسته نشده باشند وهمچنان در این عرصه فعال باشند
 
علی تیرزن [17/5/1396] : موضوع ارتقا بخش کهن اوز و ساخت جاده مربط از اساسی ترین و منطقی ترین خواسته مردم اوز است که باید به صورت جدی در نشریات نوشتاری و خبر رسانی های مجازی پیگیری و مورد تاکید قرار گیرد اینجانب در جلسه فوق بر این موضوع تاکید داشته و آنرا از اهم واجبات برشمرده و موضوع ارتقا و ساخت جاده مربط و موارد دیگرمطرح شده را رسالت مهم و اخلاقی نشریات محلی بیان نمودم . امید که در حوزه خبر وخبر رسانی منطقه خواسته های به حق مردم در اولویت هر برنامه قرار گیرد
 
محمدطاهر قاضي زاده [17/5/1396] : ١٧ مرداد مصادف است با روز خبرنگار و اين روز مبارك به همه خبرنگاران زحمت كش كه از گوشه كنار جهان گزارش و خبر تهيه مي كنند و به شكل رسانه اي و نشريه اي و فصل نامه اي منعكس و چاپ مي كنند و ملت ايران و مردمان شهرمان اوز را از اين طريق آگاه مي سازند بسي جاي تقدير و تشكر دارد. جا دارد از سردبيران محترم نشريه عصر و پيام اوز و فصل نامه با پيام دانش اوز كه در اين راه به چاپ مطالب و مقالات مي پردازند نيز تقدير و تشكر داشته باشم. خداوند به تمامي شما دست اندركاران كه در اين راه زحمت مي كشيد و وقت مي گذاريد جزاي خير دهد. محمدطاهر قاضي زاده متصدي خدمات دانشگاه آزاد اسلامي اوز
 
مجید[18/5/1396] : روز مراسم غیراز لوح چبز دیگری به خبرنگاران دادند
 
حامد [19/5/1396] : برازنده دارد لوح به کسی میدهد مگر لوحهآ درست وحسابی بدست خبرنگار داده نمیشد
 
همشهری[19/5/1396] : با تشکر وقدردانی از آقای تیرزن ما باید درهرجا سه ای بایسیتی همه یکصدا ویکنظر درباره ارتقا وبیمارستان حرف میزدند ونه تنها فقط علی تیرزن از این موضوع حرف مبزدند ودفاع میکرد
 
نام: