دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

  درباره ما

  گالری عکس

اولین اکران فیلم دخترعمو پسر عمو در سینمای فردوسی اوز

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  معاون استاندارفرمانداری ویژه لارستان: خبرنگاران مصداق سنگرسازان بی سنگری هستند که به غیرازخودشان، ازهرچیزوهرکس خبرمی زنند
[ چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - 00:05:34 ]

معاون استاندار فرمانداری ویژه لارستان:

خبرنگاران مصداق سنگرسازان بی سنگرهستند

که به غیر از خودشان، از هر چیز و هر کس خبر می زنند


 

معاون استاندار و فرمانداری ویژه لارستان خبرنگاران مصداق سنگرسازان بدون سنگری هستند که به غیر از خودشان هر چیز و هر کس را مطرح می کنند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان:

لازم می بینم با انتقاد از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان شروع و سوال کنم آیا متولی رسانه ها در چنین روز مهمی،  مسوولیتی دارد و اگر دارد چه اقدامی صورت داده و یا بایستی بدهد و در چنین روز مهمی محمدرضا رفعت حقیقی، رییس اداره فرهنگ آیا ضرورت دارد کاری برای قشر روزنامه نگار انجام دهد در حالی که مورد ملموسی ملاحظه نمی شود.

مهندس جلیل حسنی با بیان رشد بی سابقه تبادل اطلاعات در جهان آن را برخواسته از حرکت های پرشتاب خبرنگاران دانست.

وی حضور و قدرت رو به گسترش روزنامه نگاران و انتقال سریع رویدادها به بدنه جامعه را، سرنوشت ساز تلقی کرد و افزود:

خبرنگاران با تحرکات خود،عملا بر تصمیم گیری های کلان توانسته اند تاثیر بگذارند.

معاون استاندار، به حضور رییس شورای اتحادیه اروپا در مجلس شورای اسلامی و حرکت بعضی از نمایندگان در گرفتن تصویر با این چهره برجسته سیاسی در مراسم تحلیف رییس جمهور اشاره و اظهار کرد:

انعکاس این حرکت توسط خبرنگاران حاضر در مجلس به بیرون از مجلس، به یک بمب خبری ایران تبدیل شد که منجر به عذرخواهی گردید.

حسنی این واقعه را نتیجه تاثیرگذاری خبرنگار عنوان کرد و یادآور شد:

این قشر به نحو موثر قادر خواهد بود در تحول بیشتر توسعه کشور سهم فراگیری ایفا کند. معاون استاندار در رابطه با مقوله انتقاد و پایین بودن آستانه تحمل مسوولان در برابر انتقاد گفت:

جامعه ما در این باب مشکل دارد.

تحمل نداشتن مقابل انتقاد همگانی ریشه در وجود افراد دارد و بنابراین نیاز است آستانه تحمل همه بالا برود.


 

حسنی سرعت در انتقال رویدادها را حایز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد:

در پایگاه های خبری منطقه بیشتر شاهد درج خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری هستیم .

 

معاون استاندار درج صحیح و بدون نظر و سلیقه توسط خبرنگار را عامل مهم در جلب اعتماد مردم به آن رسانه برشمرد و یادآورشد:

 اگر واقعیت انچه که به وقوع پیوسته انتقال داده شود تاثیر شگرف آن به اندازه ای است که حتی قدرت نظامی قادر نیست این تاثیرگذاری را داشته باشد.

فرماندار ویژه لارستان در بخش دیگری از سخنان و در تکریم خبرنگاران، این قشر را مصداق سنگرسازان بی سنگر دانست و اظهار کرد:


خبرنگاران از هر چیز و هرکس می نویسند و خبر می زنند ولی از خودشان چیزی نمی نویسند و شاید دیگران هم ننویسند.


پیش از سخنان معاون استاندار، محسن حجتی، مدیر روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان، در تشریح جایگاه خبرنگاران متنی زیبا و با محتوا خواند و به ترتیب ابوالحسن مویدی، مدیر مسئول روزنامه میلاد لارستان، احمد خضری، سردبیر عصر اوز، ابراهیم احمدی، رییس هیئت مدیره خانه مطبوعات و مدیر مسئول پیام اوز، جمعی دیگر از مدیران مسئول و سردبیران رسانه های لارستان و عبدالعزیزخضری، مدیر مسئول پایگاه خبری پیام دانش و فصلنامه با پیام دانش اوز صحبت کردند.

دراین نشست که بیشتر صحبت کنندگان مسئولان روزنامه میلاد، عصراوز، خانه مطبوعات و پیام اوز،  آفتاب لارستان، مجله قدمگاه و فصلنامه با پیام دانش اوز بودند مطالبی که مطرح شد چکیده آن به شرح زیر درج می شود.


 Image result for ‫ابوالحسن مویدی مدیرمسئول میلاد لارستان‬‎

 ابوالحسن مویدی – مدیرمسئول میلاد لارستان: حقیقت گرا باشیم با وجودی که بیان حقیقت با هزینه سنگین همراه است و شهادت محمود صارمی در این راستا بود. و چنان چه حقیقت گرا باشیم به نقاط قوت و ضعف خود پی می بریم.

                                                                   Image result for ‫احمدخضری‬‎

احمدخضری – سردبیر عصر اوز: قدمت مطبوعات در جهان به 400 سال قبل می رسد و استان فارس و لارستان در انتشار نشریه سابقه درخشانی دارند عبدالرحمن مصباح (صاحب دیوان) به عنوان صاحب امتیاز روزنامه کیهان از بخش اوز بوده است و نیز انتشار نشریه الهام در کرمان تجار اوز مسئولیت داشته اند.

روزنامه نگاران با مشکلات مالی فزاینده روبرو هستند و از سویی کمتر از طرف ادارات حمایت می شوند حتی حاضر نیستند مشترک شوند و یا آگهی بدهند.


   Image result for ‫ابراهیم احمدی سردبیر پیام اوز‬‎

ابراهیم احمدی رییس خانه مطبوعات لارستان و مدیر مسئول پیام اوز: قدمت مطبوعات در ایران به 180 سال قبل می رسد ولی مطالعه سرانه هر 80 نفر یک شماره است در صورتی که استاندارد جهانی یک به ده می باشد.

روزنامه نگار باید معیشت خود را از روزنامه نگاری بدست آورد در حالیکه به طرق مختلف هزینه می کند.

کار دانشگاه آزاد اوز در برگزاری کارگاه اصول رورنامه نگاری قابل تحسین و نیاز به تدوام آن است تا روزنامه نگاران از حالت آماتوری فاصله بگیرند.


                                                         Image result for ‫منیره جهان بین- خبرنگار عصر آفتاب لارستان:‬‎

منیره جهان بین- خبرنگار صحبت نیوزو دبیرتحریریه بشارت نو لارستان: ترتیب این برنامه قابل تقدیر است و از دکتر کاظم رحیمی نژاد که در امر ارتباطات و رسانه ها زحمت زیادی می کشد و جوانان زیادی را در این حوزه تشویق به همکاری و فعالیت کرده است، وظیفه خود می دانم قدردانی کنم.

 

عبدالعزیزخضری- مدیر مسئول فصلنامه با پیام دانش اوز: با وجود تعدد رسانه در لارستان اما متولیان فرهنگ و ارشاد اسلامی فاقد آمار هستند مثلا روابط عمومی فرمانداری نمی دانست دانشگاه آزاد اوز از سال 88 پایگاه خبری و تا حالا دو شماره فصلنامه منتشر کرده است و من که این جا هستم با مساعدت معاون استاندار بوده است.

این جانب به عنوان یک روزنامه نگار و مسئول اجرایی درد هر دو را لمس می کنم درعین این حال به مدیریت زمان اهمیت قایل هستم. جلسه امروز با 20 دقیقه تاخیر شروع شد و در اوز بارها اتفاق افتاده به خاطر رسیدن مقامی، جلسات با یک ساعت تاخیر شروع می شود و این به شعور رعایت کنندگان زمان توهین می شود.

رسانه ای بودن همراه با صداقت با خود منافع در بردارد چیزی که خودم در دو مسئولیت بیمارستان و دانشگاه آزاد در اوز تجربه کرده ام و حتی در سطح بین المللی هم نلسون ماندلاو و واتسلاو هاول دو رییس جمهور متوفای افریقای جنوبی و جمهوری چک که از افراد برجسته فرهنگی و نویسندگی بودند در سیاست از سابقه درخشان برخوردار شدند و نام شان همواره به نیکی برده می شود.


 

وی از مسئولان تقاضا کرد صاحبان رسانه ها در مجامع و همایش ها مورد تکریم قرار گیرند.


 

این همایش با دادن لوح نفیس سپاس و هدیه 50 هزار تومانی در ساعت 12.50به پایان رسید.

احمد، عبدالعزیز(خضری) و ابراهیم احمدی در خاتمه پاسداشت خبرنگاران دقایقی با مهندس جلیل حسنی، معاون استاندار و فرماندار فرمانداری ویژه لارستان، و در دفتر وی دیدار و ملاقات کردند.

و در این دیدار رییس دانشگاه آزاد اوز از معاون استاندار تقاضا کرد مثل سال قبل، در مراسم بازگشایی دانشگاه ها در دانشگاه آزاد اوز حضور یابد که مورد موافقت قرار گرفت.

https://t.me/IAUEVAZNEWS

 
   
نظرهای شما :  
حمید [18/5/1396] : بقیه خبر را تکمیل کنیدولی لطفآ مطلب تکراری اضافه نکنید
 
امین [18/5/1396] : جناب حاج خضری منتظر تکمیل خبر مانده ام شما بدرج کامل واقعه میپردازید گزارش روز خبرنگار دربخشداری از بقیه کاملتر وگویاتر بود
 
عابدی[18/5/1396] : برزای همه عنوان بکار بردید بجز آقای مویدی میلاد لارستان
 
ابراهیم [19/5/1396] : از اعضای مختلف مطبوعاتی اوز انتظار داشتیم درباره خواسته چندین وچند ساله ارتقای آوز حرف میزدند واین تعداد آدم باصطلاح روشنفکر نشستید کلامی دراین باره بزبان نیاورد ید واقعآ جای تاسف فراوان است
 
اوزی[19/5/1396] : گزارش تمیز ومفید ارایه شده است واز ظاهرخبر برمیاید آقای عزیزخضری از پیش دعوت شده نبود وخودش مهمان فرمانداری کرده است حرفهای جناب آقای فرماندار در انتقاد ازرییس اداره ارشاد لار جای تشکر دارد اینها تمامآ بعدم شایسته گزینی برمی گردد که بدون ارزیابی لازم وزیر ومدیرکل فقط میخواهد قوم خود یلا هم طیف خودرا سرکار بگذارد
 
فاطمه[19/5/1396] : آقای خضری البته عزیزبا وجودیکه خودم وبیشتر آنهاییکه شما را میشناسندچرا همیشه اخمووعصبانی هستید البته خیلی ببخشید
 
در جلسه[19/5/1396] : زشته واقعا برای شما آقای خضری که صحبت بقیه افراد در جلسه را در خبر نیاوردید. با چه کسی مشکل دارید؟
 
لاری[19/5/1396] : چرا اینقدر سالن خالیه ؟
 
عشرت جهاندیده[19/5/1396] : ضمن سلام وارج نهادن به شما مسئولین ودست اندرکاران فصلنامه محتوای پیام دانش آوز،تلاشتان درعرصه های فرهنگی ورسانه،ستودنی ست. موفق وتوانمند وسربلندباشید.
 
جهاندیده[19/5/1396] : پرمحتوای
 
فریده یزدانی [19/5/1396] : مطالب بسیار مفصل و جالب بودند از زحمات شما ممنون وسپاسگدارم ،ضمنا روز بزرگداشت خبر نگار ،البته با تاخیر! بشما و همه خبر گذاران زحمتکش تبریک عرض میکنم. موفق و سر بلند باشید
 
محمد [20/5/1396] : نام خیرین معاصر فارس اعلام شد نوشتن این غمنامه هاوشرح گرفتاریامون وقتی کسی نیست حتی بخوندشون چه فایده ای داره من مدتی پیش ازناچاری همینجاتقاضای کمک کردم اونهم بلاعوض نخاستم چون پولی واسه رهن خونه نداشتم وازدیروز اثاثیه منزلم بیرون ریخته شد ودیشب توحیاط خونه یکی ازهمسایها کناراثاثیه هام بادوتابچه وهمسرم خابیدم وازامروزآواره شدم چون هیچکس اهمیت نداد حتی به رهبرهم پیام دادم ۰۹۱۶۴۰۸۵۴۳۸ این شماره منه یه خونه بدون رهن کسی سراغ داشت بماخبربدید اجارشو خودم کارمیکنم میدم محمد manamaxe2@yaho..com
 
فرهاد [20/5/1396] : رییس دانشگاه اگر سخنان خودتان(احمد وعزیز ) نبود باز حاضر بودید گزارش تمام وکمال بدید
 
یک محتاج [20/5/1396] : من بارها تقاضای کمک از خیرین عزیز کرده ام ولی هیچ کمکی بمن نشده وجواب خم کسی نمیدهد شما رابخدا قسم میدهم واقعآ محتاج هستم وگرنه این همه التماس نمیکردم با این شماره تلفن تماس بگیرید تمام وضع زندگیم بهتون اطلاع میدم 09335334109
 
نام: