دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

  درباره ما

  گالری عکس

اولین اکران فیلم دخترعمو پسر عمو در سینمای فردوسی اوز

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  جوان اوزی باز هم می تواند رتبه های دانش را در کنکور سراسری کاهش دهد/ پارسا فقیهی با کسب رتبه 101 رشته ریاضی این نوید را به اثبات رسانید
[ پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - 06:22:46 ]

جوان اوزی باز هم  می تواند رتبه های دانش را در کنکور سراسری کاهش دهد

پارسا فقیهی با کسب رتبه 101 رشته ریاضی این نوید را به اثبات رسانید

عبدالعزیزخضری – مدیر مسئول پایگاه خبری پیام دانش و فصلنامه با پیام دانش اوز:

درسال هایی که قبولی در دانشگاه های محدود ایران به رویا می مانست، ولی دانش آموزان اوزی، این رویا را به واقعیت تبدیل می کردند و در رشته های کلیدی علوم پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه های کشور پذیرفته می شدند.

 


با وجود ازدیاد دانشگاه ها و برداشته شدن کنکور برای بخش زیادی از رشته های تحصیلی، با این حال در کنکور سراسری برای دانش آموزانی که از مدارس بخش اوز دیپلم می گیرند، موفقیتی قابل توجه بدست نیامده و در کنکور سال جاری نیز با وجود بهبود نسبی ظاهرآ نمی توان شاهد چشم انداز  روشنی بود.

بدین خاطر خانواده ها از روی ناچاری فرزندان خود را برای تحصیل به شهرهای همجوار فرستاده با امید به اینکه این روند متوقف شود.

بحث کیفی آموزش در مدارس موضوع این گزارش نیست بلکه بهانه ای بود برای معرفی «پارسا فقیهی» جوان موفق کنکور سراسری با بدست آوردن رتبه 101 در گروه ریاضی، این پیام را رساند که جوانان اوز(حتی محصلان در مدارس اوز) در صورت توجه خانواده، متولیان آموزش و پرورش و سرمایه گذاری بیشتر نیکوکاران بیش از این  قادر خواهند بود رتبه های برتر را کسب کنند.

در ادامه گزارش مصاحبه خواندنی با این جوان موفق را مشاهده کنید.


-لطفا خودتان را بیشتر معرفی کنید:

 پارسا فقیهی فرزند اسماعیل متولد سال 1377 ، اهل و ساکن شهر اوز ، در رشته ریاضی و دبیرستان شهید بهشتی لار تحصیل کرده ام. –

-خوشبختانه در کنکور سراسری امسال رتبه خوبی بدست آورده اید. خودتان بیشتر توضیح دهید .

 خدا را شکر می کنم که این موفقیت بزرگ نصیب بنده شد و این درس بزرگ را به من داد که همواره تلاش های منظم نتیجه می دهد. امیدوارم توانسته باشم بخشی از زحمات خانواده و دبیرانم را جبران کنم.

- خودتان پیشبینی چه رتبه ای را داشتید ؟

حدس من رتبه بین 200 تا 300 بود اما در خوشبینانه ترین حالت رتبه زیر 200 را هم پیش بینی می کردم.

 - چگونه از نتیجه اطلاع پیدا کردید؟

از طریق سایت سازمان سنجش کارنامه ام را مشاهده کردم .

- این موفقیت حاصل برنامه ریزی شما بوده است . این می تواند تجربه خوبی برای دیگران هم باشد . بیشتر بگویید.

برنامه هایم در سه قسمت تنظیم شده بود شامل برنامه درسی ، برنامه زمانی و برنامه انگیزشی . برنامه درسی را با نگاهی بلند مدت و نگاهی کوتاه مدت تنظیم کرده بودم یعنی تمام درسهایی که میخواستم در یک هفته بخوانم بر اساس تجربه و همچنین برنامه کلاسی تعیین و در آخر هفته میزان پیشرفت آنها را بررسی می کردم .

برنامه درسی بلند مدت را نیز همیشه در ذهن داشتم . در برنامه زمانی نیز برای هر ساعت از روز برنامه خاصی در نظر گرفته بودم ، البته تاکید می کنم ارزیابی برنامه هم به اندازه خود برنامه مهم بود. در بررسی هایم تلاش می کردم در کاری افراط یا تفریط نکرده باشم.

برنامه ای که در اولویت قرار داده بودم اما معمولا نادیده گرفته می شود برنامه انگیزشی و استفاده از علم روانشناسی موفقیت بود بطوریکه روحیه ، اراده و انگیزه ام را هرهفته تجدید و تقویت می کردم.در این زمینه مطالعه کتاب های روانشناسی و مشورت با افراد با تجربه و استفاده از منابع اینترنتی می تواند به ما کمک کند .

- چه رهنمودی برای جوانانی که قرار است خود را برای کنکور آماده کنند دارید ؟

به هیچ عنوان ناامید نشوند و باور داشته باشند که مزد تلاش های منطقی و منظم خود را خواهند گرفت .برنامه درسی مکتوب داشته باشند و میزان پیشرفت برنامه های خودرا به صورت مداوم بررسی کنند.از علم روانشناسی موفقیت استفاده نمایند.

- در شبانه روز چه تقسیمی برای درس خواندن و استراحت داشتید؟

البته در این مورد هرکس روش ویژه ی خود را دارد اما من ترجیح می دادم صبح ها به مطالعه بپردازم و در فواصل مطالعه استراحت های کوتاهی داشته باشم، ظهرها کمی استراحت می کردم و دوباره به مطالعه می پرداختم . عصر کمی به ورزش هوازی می پرداختم و سعی می کردم شبها نیزمطالعه سبکی داشته باشم و زود بخوابم.

- در خصوص عامل این موفقیت بیشتر بگویید.

عوامل زیادی در این موفقیت دخیل هستند که تعدادی بیرونی هستند و تعدادی درونی . یکی از عوامل بیرونی خانواده است که همواره یار و پشتیبان من بوده اند و حمایت ها و از خود گذشتگی هایشان باعث شد تمرکز من تنها بر روی درس باشد.

از تک تک آنها کمال تشکر را دارم. عامل بیرونی دیگر مدرسه ، دبیران و هم کلاسی ها هستند . تجربیات دبیران در کنار اطلاعات بروز آنها و توصیه های دلسوزانه آن ها بسیار به من یاری رسانید و فضای مدرسه در دیدگاه من نسبت به کنکور تاثیر بسزایی داشت. از جمله عوامل درونی نیز باید به تغذیه سالم و ورزش اشاره کنم و از همه مهمتر مطالعه کتب روانشناسی و استفاده از کاربرد روانشناسی موفقیت در راستای تقویت انگیزه و اراده.

- برای تحصیل دوست دارید چه رشته ای و کدام دانشگاه را انتخاب کنید؟

- من به رشته مکانیک علاقه مند هستم البته درباره ی انتخاب دانشگاه در حال تحقیق هستم اما احتمالا دانشگاهای شهر تهران برای من در اولویت هستند.

 - پس از گرفتن مدرک کارشناسی مایل به ادامه در تحصیلات تکمیلی هستید ؟

اگر شرایط فراهم باشد بله

 - پس از فارغ شدن از تحصیل علاقه مند هستید به اوز برگردید؟

قطعا اگر شرایط کاری لازم فراهم باشد علاقه مندم در منطقه خود به خدمت بپردازم اما اگر شرایط کافی فراهم نباشد تبعا این امکان وجود نخواهد داشت.

- پیشنهاد خاصی برای تحول آموزش پایه ، پژوهش و به طور کلی علم دارید؟

پیشنهاد من تمرکز ارگان ها بر ارتقای کیفیت آموزش ابتدایی و متوسطه به عنوان اولویت اول است زیرا شخصیت انسان ها در طول این سالها شکل می گیرد . دوم اینکه عادت به مطالعه جنبی در طول این سالها به صورت یک عادت قطعی و منظم درآید.

 - چه زمانی از وقت خود را به مطالعه آزاد اختصاص داده یا می دهید؟

 در طول این سالها معمولا در مسیر رفت و برگشت به شهر لار به مطالعه آزاد می پرداختم و اکنون تصمیم دارم یک زمان مشخص از روز را به این کار اختصاص دهم.

- استفاده از فضای مجازی همه گیرشده. ارتباظ شما با این فضا چگونه است؟

من در طول سال گذشته استفادهای مفید زیادی از این فضا کردم به طور مثال به آمار و اخبار معتبر در زمینه کنکور دست می یافتم ، از تجربیات دانش آموزان برتر سال های گذشته استفاده می کردم و به سایت ها و کانال های مشاوران سرمی زدم. اما این فضا می تواند بسیار آسیب رسان نیز باشد. من آن را حذف نکردم اما کنترل کردم یعنی زمان مشخصی را به آن اختصاص دادم و هر شب و یا آخر هفته دقت می کردم از زمان تعیین شده تجاوز نکرده باشم و الگوی استفاده از آن را مرتب اصلاح می کردم.

 در آخر لازم می دانم از تمام کسانی که در طول این مدت هر یک به نحوی مرا یاری کردند به ویژه دبیران و دست اندرکاران آموزشگاه شهید بهشتی تشکر کنم و برای کلیه دانش آموزان منطقه لارستان آرزوی موفقیت روز افزون دارم

 

و از پایگاه خبری پیام دانش نیز بخاطر فرصتی که به بنده داد تشکر می نمایم.

پایگاه خبری پیام دانش و فصلنامه با پیام دانش اوز این موفقیت را به پارسا فقیهی و خانواده وی تبریک گفته و برای کلیه جوانان آرزوی توفیق می نماید.


 
   
نظرهای شما :  
فریدون نامی[19/5/1396] : آقای پارسا با تلاش بیش از حد خودشان و پشتیبانی تشویق خانواده باعث افتخار همه شدند .بهشان تبریک میگم.
 
ابراهیم نجم الدینی[19/5/1396] : باتبریک به جناب پارسافقیهی وتبریک به والدین این جوان شایسته برایش آرزوی موفقیت میکنم وامیدوارم همه دانشجویان با الهام ازایشان به چنین موفقیتی دست یابندتاهم افتخارخودوخانواده خود وهم جامعه اوزباشند بیاری ازپروردگار
 
ش. زمانی[19/5/1396] : به این جوان برومند تبریک میگویم برایش مدارج ترقی بیشتر آرزودارم
 
محمود خضری [19/5/1396] : تبریک به آقای پارسا فقیهی وخانواده محترم
 
قدریه پرمون [19/5/1396] : اقاي پارسا فقيهي ، تبريك مي گويم موفق و سلامت باشيدان شا الله رشته مورد علاقه ات مهندسي مكانيك بسيار رشته خوبي ست فرزند من هم فوق ليسانس مهندسي مكانيك است ٠به اميد سلامتي ، موفقيت ، و اينده خوب براي همه جوانها
 
ناهید [19/5/1396] : چرا کامنتهای زود زود بالا نمیارید
 
طیبه سیفایی [19/5/1396] : با آرزوی موفقیت همه جوانان
 
همشهری [20/5/1396] : دستیابی دانشاموزان مشغول بتحصیل درلار وگراش نمونه ای که دراین خبر معرفی شده است به نمرات خوب درکنکور سراسری دلم میخواهد مسئولین آموزش وپرورش اوز توضیحی قانع کننده ای داشته باشند
 
محمد علوی [20/5/1396] : موفقیت پارسا فقیهی به خانواده ایشان و همشهریان تبریک عرض مینمایم اینشاالله سال بسال شاهد موفقیت بیشتر جوانان شهرمان باشیم
 
اوزی[21/5/1396] : با تبریک به ایشان که در مدارس. لار. درس. خوانده اند. اما. افسوس برای. اموزش وپرورش اوز که کماکان. با افت. تحصیلی. روبرو است. وبچه ها برای تحصیل به. لار. وگراش. می. روند. باید فکری اساسی برای. اموزش. آپرورش. اوز. انجام. شود. بچه های ما. در اوز. توان. قبول شد. در دانشگاهای. معتبر. دولتی. را ندارند
 
اسماعیل فقیهی[21/5/1396] : از اظهار نظرمحبت آمیز کلیه سرورانی که موفقیت پارسا را مورد توجه قرار داده ومارا مرهون لطف ومرحمت خود ساخته اند بی نهایت سپاسگزاریم.
 
اسماعیل فقیهی[21/5/1396] : برای کلیه عزیزان در کلیه امور زندگی شادکامی و توفیقات روز افزون آرزومندیم.
 
اسماعیل فقیهی [21/5/1396] : از اظهار نظرمحبت آمیز کلیه سرورانی که موفقیت پارسا را مورد توجه قرار داده ومارا مرهون لطف ومرحمت خود ساخته اند بی نهایت سپاسگزاریم. برای کلیه عزیزان و در کلیه امور زندگی شادکامی و توفیقات روز افزون آرزومندیم. ضمنانکته قابل توجه درمورد آقاپارسا این است که ایشان اکنون بیش از پنج سال است که بصورت صد در صد از سبک تغذیه طبیعی پیروی میکنند و بنابر اظهار نظر خودشان سبک تغذیه طبیعی و خامگیاهخواری مطلق به منظور تامین وتقویت سلامتی جسمی و روحی وافزایش توان فکری تاکنون برای ایشان کاملا رضایت بخش بوده است.
 
فاروقی [22/5/1396] : تبریک میگویم منهم امیدوارم جوانان اوز هرچه بیشتر موفق ومدارج بالای علم را طی کنند
 
شریف امینی [6/6/1396] : با عرض سلام و خسته نباشید و تبریک به آقای فقیهی بابت این پشتکار
 
نام: