جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  معاون اجتماعی وزارت بهداشت هشدار داد: افزایش شیوع ایدز در کشور از طریق روابط جنسی نامتعارف
[ شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - 00:11:36 ]

معاون اجتماعی وزارت بهداشت هشدار داد:

افزایش شیوع ایدز در کشور از طریق روابط جنسی نامتعارف

  ایدز

دکتر محمد هادی ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت ضمن تاکید بر جایگاه سلامت در برنامه دولت‌ها و ضرورت سلامت جامعه ‌محور، گفت:

حوزه سلامت، یکی از اولویت‌های اصلی دولت یازدهم و دوازدهم است. خوشبختانه در دولت یازدهم شاهد تشکیل معاونت اجتماعی در وزارت بهداشت بودیم و تشکل‌‌های غیردولتی و خیریه‌ها دارای یک محل رجوع در این وزارتخانه هستند و توانسته‌ایم روابط خود را با دیگر دستگاه‌ها و بخش‌ها برای توسعه سلامت افزایش دهیم چرا که به دنبال کاهش مخاطرات سلامتی مردم و هزینه‌های نظام سلامت هستیم.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت افزود: در نظام سلامت بدون مشارکت مردم و تشکل‌ها و ارتباطات برون‌بخشی، نمی‌توان به جایگاه مناسب دست یافت. در زمینه ایدز نیاز به فعالیت جدی و فرهنگ‌سازی داریم.

متاسفانه شاهدیم که گسترش ایدز از طریق روابط جنسی نامتعارف در کشور، افزایش قابل توجهی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بیلبوردهایی را که در سطح تهران درباره ایدز و مسایل آن نصب شد، بازتاب وسیعی داشت. ابتدا در برابر آن مقاومت و مخالفت زیادی شد ولی کوتاه نیامدیم تا بتوانیم مردم را آگاه کنیم.

هم ‌چنین سریال پریا با نگاه کنترل و کاهش بیماری ایدز و آگاهی بخشی به مردم در این زمینه ساخته شد و بازتاب مثبتی در سطح جامعه داشت و آمارهای معاونت بهداشت از میزان افزایش مراجعات مردم به آزمایشگاه‌ها به منظور انجام آزمایش‌های ایدز داشت.

منبع : به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا

 
   
نظرهای شما :  
نام: