دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

  درباره ما

  گالری عکس

اولین اکران فیلم دخترعمو پسر عمو در سینمای فردوسی اوز

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  مدیرکل وقت شناسی که احساس رضایت خود را در ملاحظه رضایت دیگران گره زده است به قلم عبدالعزیز خضری
[ سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - 00:02:35 ]

مدیرکل وقت شناسی که

 احساس رضایت خود را در ملاحظه رضایت دیگران

 گره زده است


عبدالعزیزخضری، مدیرمسئول پایگاه خبری پیام دانش و فصلنامه با پیام دانش اوز-


 

عصریکشنبه 22مرداد96به دعوت مدیر روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی لارستان در پاسداشت تجلیل از خبرنگاران ودرهفته خبرنگارو7دقیقه پیش ازآغاز برنامه وبه خاطر وجود مانع صندلی درراهرو تالارو توصیه مدیر روابط عمومی در ردیف پنجم تالار شهیدسرورزاده مستقرودراین اندیشه بودم که واقعآ خبرنگار را چه می شود،  درروزی که قراراست  از وی تجلیل شود، یک صندلی وآن هم ازسوی همسنگر ودر کسوت روابط عمومی و خوداز خبرنگاران با شیءی جارا به سنگرسازان بی سنگر ( تعبیر معاون استاندار و فرماندارویژه لارستان درروز تجلیل از خبرنگاران ودرفرمانداری لارستان) نشان دهد.

این ضعف شاید بخود ما خبرنگاران برمی گردد که بدرستی نتوانستیم جایگاه رکن چهارم اول برای خود وبعد برای جامعه جا بیندازیم وشاید هم گناهی نداشته باشیم زیرا خبرنگار خودخواسته و ازروی عشق به این مهم مبادرت ورزیده ونه تنها ازآن درآمد ندارد، بلکه بایدتامین کننده هزینه  های سنگین، تدارکات، توزیع وجواب پس دادن های منطقی و غیرمنطقی هم باشدودربرابر کمترین اشتباه چه بسابا دردسرهایی نیزروبروشودکه شاید فقط همسروفرزندان الهام دهنده آلامت باقی بمانند.

دراین اندیشه سیر می کردم که شخص مدیرکل با تواضع مهربانانه، که پیش از این چندین باردر دفترش و دانشگاه آزاداسلامی مرکزاوزدرراستای کمک به دانشگاه ملاقات کرده بودم ، خواست درکنارش و درردیف جلوبنشینم، چیزی که ما درشهرمان اوز کمترشاهدش هستیم وچه بسا مدیر اداره ای دانشجوی دانشگاه است ولی با این ویژگی های رفتاری بیگانه است هرچندبا بودن خبرنگاران دیگر اجابت این محبت سخت بود ولی بهره مندی از محبت وووجدانآ ادامه الطاف شخص مدیرکل ویگر مقامات اداره کل راه وشهرسازی لارستان درارایه امکانات وتسهیلات برای تکمیل بلوارپردیس دانشگاه برخودباورراندم که چنین مرحمتی را پاس بدارم همانگونه که بنیان وتثبیت دانشگاه آزاداوزباچنین موهبت هایی شکل گرفته ست.

مردمداری وصلابت اخلافی و انسانی مهندس محمدرضا باقری فردوقتی بیشتر تجلی یافت که درمقابل گلایه سردبیر نشریه عصر اوزکه آیا این همایش تکریم خبرنگران یا جلسه خبری است، از خبرنگاران پوزش خواست وچندباراین پوزش را تکرارکردتا ثابت کند که این پاسداشت ازروی عشق به خبرنگاران و حرمت جایگاه  آنان ترتیب یافته است.

البته راقم، وظیفه خود دانست که اجازه بخواهددرپشت تریبون خلوص مدیرکل را ارج گذارد ودر کسوت یک مسئول اجرایی و یک خبرنگاربه خاطر بوجود آوردن فضای امن ارتباط زمینی در تنب سمیدو(دانشگاه آزاد)حق شناسی داشته باشد.

بامقدمه با لا،  ادامه گزارش مراسم پاسداشت که قراربود درخروجی خبر دیروزآورده شود وبه علت اشکال فنی میسر نشد امروزدرپایگاه خبری قرارگیرد.

مدیر کل راه و شهرسازی لارستان که از سه دقیقه قبل از شروع برنامه در تالار حضور یافت ثابت کرد که مدیری وقت شناس  و به مدیریت زمان اهمیت می دهد .
وی در این باره  گفت:

بنا بود برنامه راس سات 17 شروع شود و 3 ساعت ادامه پیدا کند اما با بیست دقیقه تاخیر شروع شد.

تا بدهکاری را جبران و به جای ساعت 20 برنامه ساعت 20:20 به پایان می رسانیم.

 این برنامه با طرح پرسش خبرنگاران حاضر در جلسه و پاسخ مدیر کل ادامه یافت و از جمله مباحث مطرح، اتمام جاده خنج به لامرد و عسلویه و تونل شهید باقری، جاده چک چک، خط دوم اوز به گراش بود که مدیر کل پاسخ داد:

 Image result for ‫روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی لارستان‬‎

بعضی طرح ها فاقد کد هستند مثل جاده چک چک و خط دوم اوز به گراش ولی در تلاش هستیم با همکاری مسئولان آن ها را به پیش ببریم. بخشی از هزنیه خط دوم اوز به گراش را هم شهرداری اوز تامین کرده اما از نظر فنی جای تعمق دارد ولی به هر صورت با مدیریت درست هزینه، مقروض شدن درقبال پیمانکاران سعی در اتمام آن داریم و علاقمندیم این خط تا پایان سال جاری تمام شود.

 وی در خصوص راه چک چک (گراش به زینل آباد) همچنین وضعی دارد. باقری فرد در خصوص این سوال،  که بزرگراه اوز به خنج کی شروع می شود گفت:

 در این مورد برنامه ای وجود ندارد. وی در عین حال پاسخ داد: چاره ای نیست جز اینکه مردم خیر و نیکوکار وارد جاده سازی شوند چون جاده آبادی و توسعه به دنبال می آورد.

 Image result for ‫روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی لارستان‬‎

 مدیر کل خواستار مساعدت خبرنگاران در ایجاد شفافیت و کمک به فرهنگ سازی،  بین مردم شد تا به ساخت جاده همانند مسجد و حسینیه اهمیت داده شود.

مهندس باقری فرد خاطرنشان کرد:

رئیس دانشگاه آزاد اوز خود در این جا حضور دارد با وجودی که وظیفه اداره کل نبود ولی به مدت 70 روز بلدوزر که ساعتی 130 هزار تومان کرایه می برد را جهت هموار کردن مسیر با نیت امنیت جاده ، خدمت به مردم،دانشجویان، استادان، و خودروهایی که از آن محل عبور می کردند در اختیارشان قرار دادیم و اکنون اگر ملاحظه کنید دیدرانندگان بازتروساختمان زیبای دانشگاه که قبلآ دیده نمی شد اکنون کاملا بر شهر و جاده اشراف دارد.

 در خاتمه پرسش و پاسخ از تک تک خبرنگاران تجلیل و به آن ها لوح و هدیه یک میلیون ریالی اهدا شد.

عبدالعزیز خضری، رئیس دانشگاه در بخشی از مراسم با تجلیل از مهندس محمدرضا باقری فرد گفت:

مراسم تجلیل از خبرنگاران است و بنده در دو مسئولیت روزنامه نگار و سمت اجرایی دانشگاه لازم دانستم از شخص مدیر کل راه و شهرسازی صمیمانه تشکر و قدردانی داشته باشم چون این مدیر مردمدار بدون آن که مسئولیتی نسبت به دانشگاه داشته باشد دو بار در جمع هیأت امنا و دانشجویان حضور یافت و سه بار خودمان خدمت ایشان رسیدیم وی مساعدت کرد تا بلوار ورودی به پردیس دانشگاه ساخته شود.

خضری با بیان فلسفه مدیریت بی پولی که مدیر کل در صحبت های خود عنوان کرد یادآور شد:

 دانشگاه آزاد اوز عملاً این مقوله مدیریت بی پولی را لمس کرده و با آن دست به گریبان است ولی با مدیریت هزینه و همدلی همکاران، هیأت امنا و نیکوکاران کاردانشگاه فازبه فازبه پیش  رفت ومی رودوهمین بلوارورودی که جناب مدیرکل وبا جلب نظر مقام محترم استانداراستان فارس، عملی ساختند و 70 روز یک دستگاه بلدزر در اختیاز گذاشته شد، تا تپه شرقی تنب سمیدوبرداشته شود که برکت های بعدی به دنبال داشت و درصورت برداشته شدن تپه غربی شعاع دید رابسیار شفاف وبرزیبایی هاخواهد افزود.

مدیرمسئول پایگاه خبری پیام دانش، با بیان ویژگی های  مدیر کل در این مراسم که خود به تنهایی پاسخگوی سئوال خبرنگاران است،  یادآور شد:

ما خبرنگاران بایستی جایگاه خود را پراهمیت نشان دهیم و در این نشست متوجه شدیم که مدیر کل 2 دقیقه پیش از وقت مقرر حاضر شد که معمولا کم سابقه است، اما برنامه ریزی  روابط عمومی آن گونه نبود که برنامه راس ساعت شروع شود. پس ما خبرنگاران که به تعبیر معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان که با درست عمل کردن و اطلاع رسانی به هنگام می توانیم در تعیین یا تعویض مدیران ارشد تاثیر داشته باشیم، خود لازم است وقت شناس و در نهادینه شدن آن تلاش هماهنگ داشته باشیم.

 رئیس دانشگاه در بخش دیگر سخنان خود یادی از شادروان مهندس نادر پروانه، معاون وقت اداره کل راه و شهرسازی که در سال 1389 در اثر تصادف جان به جان آفرین تسلیم وبه دیار حق شتافت، اظهارکرد:

مرحوم دردیداری ازمحل سابق دانشکاه مبلغ 200 هزارتومان به دانشگاه کمک مالی کرد، وی خاطرنشان کرد:

 دانشگاه آزاد اوز ازشخاص نیکوکار و دوستدار فرهنگی زیادی متنفع شده و با حساسیت تمام ، استفاده مطلوب  وافزوده از نیت مالی نیکوکاران به عمل آورده است.

 

این نشست با اقامه نماز مغرب و صرف شام در ساعت 21 خاتمه یافت.

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[24/5/1396] : اقای مدیرکل. خدا خیرتان بدهد. ۱۵. کیلومتر. جاده اوز به گراش. چند سال استکه به. امان خدا. رها شده. با کد. وبی کد انرا. تمام. نمایید.
 
سامی[24/5/1396] : انتقادبزبان دیپلماتیک برداشتم انتقاد از روابط عمومی اداره راه بوده که به عقیده من باید میشد آقای مصدق که شخصی آرام و بی حاشیه ای است می توانست بجای گذاشتن مانع صندلی بزبان خبرنگاری به مهمانان میفهماند که معاونین و روسای اداره کل هم حاضر هستند وبهتراست شما ردیفهای اول قرارنگیرید البته اجباری نمی بایست توصیه میکرد می نشستند مهم نبود چون جلسه خاص خبرنگاران بود
 
عبدالله [24/5/1396] : 15 کیلومتر فاصله اوز تا گراش راهی نیست که به کد ومصوبه احتیاج داشته باشه وحالا3ساله که روی آن کارمیکنند وتاره راهی است که مسیرش هموار وصاف هستش
 
منتقد[24/5/1396] : بنظرعکس اول خبر ربطی به خود خبر نمی تواند داشته باشد چون موضوع خبر پیرامون تجلیل از خبرنگاران است بنابراین زدن عکس گریدر عکس مناسبی نیست
 
توکلی[25/5/1396] : آقای مدیرکل خواهشمند است محبت کنید تا هرچه زودتر بلوار اوز به گراش افتتاح شود خیلی طولانی شده است ما از خوبی ها وغیرت جنابعالی زیاد شنیدیم اینشاالله دستور بفرمایید سریعتر کار پیش برود وخدا خیرتان دهد که تپه جلو دانشگاه آزاد را برداشتید واگر همه تپه جلو دانشگاه وسالن عروسی غیاثی هم برداشته میشد عالی میشد
 
محمدى [26/5/1396] : تا حالا فكر كنم دو تا سه تا دهه فجر گذشته ولى بزرگراه اوز گراش افتتاح نشده ؟ مسئولين لطفا كار عملى نشان دهند نه اينكه حرف بزنند
 
مینا[27/5/1396] : خوش بحال خبرنگاران حالا بگید ما داریم مجانی کار میکنیم وحتی هزینه روزنامه و مجله را هم باید خودمون بدیم یا از خیرین بگیریم هر جلسه ای صدهزار تومن بهتون بپردازند درسال جمع بزنید حقوق کارمند دفتر پیشخوان که از صبح تا شب باید با مشتریهای جوراجور سروکله بزنه میشه
 
نام: