دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

  درباره ما

  گالری عکس

اولین اکران فیلم دخترعمو پسر عمو در سینمای فردوسی اوز

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  شورای اسلامی شهر اوز و انتخاب شهردار
[ يكشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ - 04:17:47 ]

شورای اسلامی شهر اوز و انتخاب شهردار


انتخاب شهردار


عبدالعزیز خضری، مدیر مسئول پایگاه خبری پیام دانش و فصلنامه یا پیام دانش اوز -

تشکیل شورای اسلامی شهر و روستا بی تردید از بهترین دست آورد ها یک نظام مردم سالار است که در جمهوری اسلامی ایران و از زمان ریاست جمهوری دولت دکتر سید محمد خاتمی شروع به فعالیت کرد و دوره به دوره اثرات بارز آن بیشتر و بیشتر به چشم می آید و این نمود در شورای اسلامی دور پنجم اوز تجلی به عینه تری پیدا کرد.

گویا شورای منتخب از زمان انتخاب نشست های مختلف برگزار کرده و چه خود و چه دیگران و یا داوطلب شدن جمعی برای احراز یست شهرداری اوز خود را نامزد که جمع آنان به عدد 11 رسیده است .

از ویژگی شورای پنجم دعوت از کسانی به عنوان مشاور به تشخیص و دعوت یکی از اعضا بود که پنج نفر به تعداد اعضای شورا در جلسات مشترک برای شنیدن گزارش نامزدها اجتماع کردند و بدون دخالت مستقیم در پرسش و پاسخ فقط دیدگاه یا سوال خود را به فرد منتخب شورا انتقال می دادند که در نوع خود حرکتی ابتکاری و در راستای بهره مندی از نظرات دیگرانی که حق رای نداشتند،؛  محسوب می شد که باید به فال نیک گرفت.

 

نگارنده ، به عنوان یک فعال اجتماعی فرهنگی،  مسئول اجرائی و روزنامه نگار -علاقه مند است همه وقایع و خصوصیات عناصر مسئول و در راستای منافع عمومی را آنچه که می بینند و می شنود نگارش کند و در دید افراد جامعه قرار دهد.

به ملاحظاتی ورود نمی کند،  چون امکان دارد بیان واقعیات به التهاب و تنش،  دلرنجی و شکاف بین افراد بیانجامد که مطلوب وحدت و منافع جامعه نیست.

با این حال این حرکت شورای پنجم گامی به جلو هر چند راقم معتقد بود، حضور مشاوران در جلسه استماع برنامه نامزدها ضروری نبود و اصولآ نامزدها منطقی بود برنامه های خود را مدون و مکتوب ارایه می دادند.با مقدمه بالا وارد گزارش اجمالی از نشست مشترک شورای پنجم به اتفاق مشاوران در میزبانی از نامزدهای شهردای می شویم.

حسن احمدی، کارمند فعلی شهرداری اوز اولین نامزدی بود که در ساعت 17 روز دوشنبه 21 مرداد 96 وارد دفتر شورای اسلامی شد تا از وقت تعیین شده به مدت 45 دقیقه استفاده و برنامه خود را تبیین کند، روز اول شاهرخ امیری دیگر نامزد و کارمند شهرداری  آمد و برنامه شفاهی خود را ارائه داد.

پیش بینی روز اول می بایست دو نامزد دیگر نیز حضور پیدا کنند که بنا به اعلام یکی از منتخبان انصراف داده بودند این در حالی بود که اکثر اعضای شورای از جمله رئیس سنی اطلاعی از این انصراف نداشتند.

رامین میرحاصلی،  شهرام لطفی و یونس رضائی از نامزدان روز دوم بودند و در سومین و آخرین روز مسعود کراماتی و نوید خادم پور به جلسه  وارد شدند و برنامه خود را ارائه کردند.

ضمن این که به درخواست مشاوران،  از اعضای شورا درخواست شد نامزدها مکتوب برنامه خود را تحویل دهند که اجرائی شد.

پس از اتمام  دوره اول و ملاحظه برنامه نامزدها، پنج نفر مشاور به ابتکار خود در دفتر عبدالله ملک زاده تشکیل جلسه دادند تا عملکرد خود و چگونگی دادن مشاوره منطقی به اعضای منتخب شورا گفتکو کنند.

در این نشست که دو روز متوالی ترتیب یافت مشاوران با اعتقاد به این که،  تصمیم گیرنده خود شورا است با این حال دیدگاه  خود را مکتوب و به شرح زیر ارائه دادند:


 

اعضای محترم منتخب شورای اسلامی شهر اوز با عرض سلام با سپاس از ابراز اعتماد شورا به اعطای افتخاری مشاوره به این جانبان و با امید به این که تا زمان استمرار این مسئولیت قادر به ارائه دیدگاه بدون هر گونه جانبگری و صرفا در راستای منابع عمومی و توسعه شهر باشیم، مصوبات مشاوران که در دو جلسه به آن رسیده اند جهت استحضار و بررسی تقدیم می دارد. فرآیند پیشنهادی مشاورین منتخبین شورا برای انتخاب شهردار با توجه به آن که هدف اصلی منتخبین و مشاورین انتخاب شهردار اصلح می باشد، پیشنهادات زیر در راستای تحقق این هدف اعلام می دارد:

 1-عدم تعجیل در انتخاب شهردار و بهره گیری از فرصت برای تعمق بیشتر و معرفی سایر افراد توانمند و معرفی نامزدهای احتمالی دیگر برای شهرداری با توجه به انصراف چند نفر از نامزدهای شهرداری.

2-امتیاز دهی مکتوب به نامزدهایی که برنامه ها را اعلام کرده، براساس معیارهای تعیین شده، توسط هر یک از منتخبین به همراه مشاور مربوطه. هر منتخب به همراه مشاور خود به تمام نامزدها نمره داده و نمرات نهایی هر نامزد توسط 5 منتخب و مشاور مربوطه مشخص خواهد شد.( معیارهای ارزیابی به پیوست تقدیم می شود.)

 3- هر یک از نامزدها بر اساس فرم ارزیابی تدوین شده به خود ارزیابی می پردازند.

 4- پس از جمع آوری امتیازات همه نامزدها، 3 نامزدی که در مجموع نمرات کسب شده توسط منتخب و مشاور دارای بیشترین امتیاز هستند به عنوان نامزدهای دور بعد شناخته می شوند.

 5- 3 نامزد انتخاب شده در مرحله بعد در مناظره با حضور منتخبین و مشاورین، به پرسش های تدوین شده پاسخ می دهند. در این مرحله نامزدها به شش پرسش از پرسش های پیشنهادی پیوستی یا سایر پرسش های منتخبین در زمان مساوی لحاظ شده پاسخ می دهند. در صورت نیاز پس از مناظره، منتخبین می توانند در مورد دیدگاه های نامزدها پرسشهایی را مطرح تا بتوانند به ارزیابی بهتر دست یابند.

 6- در صورت تمایل منتخبین، مشاورین آمادگی برگزاری و مدیریت مناظره را دارند.

 معیارهای امتیازات نامزدهای شهرداری اوز:

 نام و نام خانوادگی نامزد: نمره کسب شده: نام و نام خانوادگی منتخب شورا: نام و نام خانوادگی مشاور منتخب:

" ردیف"            " شرح معیار"            " وزن"               " نمره"                     " توضیحات"

1آشنایی کامل با قوانین و وظایف شورا و شهرداری 10 نمره

 2 توانایی در مدیریت مجموعه های دولتی و خصوصی 15نمره

 3توانمندی در تعامل با شورا و سایر ادارات مرتبط استان، شهرستان و بخش 13نمره

 4 مقبولیت عمومی و بهره گیری از توانمندی های مردمی 15 نمره

  5 برنامه های کاربردی اقتصادی در راستای تامین منابع پایدار 15نمره

  6 برنامه های کاربردی عمرانی و توسعه امور شهر 11 نمره

7 برنامه های کاربردی رفاهی، خدماتی و فضای سبز 11 نمره

8 سابقه مدیریتی 5 نمره

9- تاهل و سکونت در اوز 5 نمره

نمره نهایی 100

پرسش های پیشنهادی مناظره

1-با توجه به ضرورت تامین درآمد پایدار برای گردش امور جاری، برنامه های کاربردی خود را با توجه به شرایط شهرداری اوز بیان فرمایید.

 2-چه برنامه هایی برای جذب منابع مالی از اعتبارات دولتی و اخذ مطالبات در سطح شهرستان، استان و کشور دارید؟

 3-برای توسعه شهر و مبلمان شهری برنامه هایتان چیست؟

 4-با توجه به کاهش ساخت و ساز و وابستگی درآمد شهرداری به این مقوله دراین زمینه چه پیشنهادی دارید؟

 5- برنامه های حضرتعالی برای مشاوره با متخصصین و معتمدین و خیرین چیست؟

 6-چگونگی ارتباط و تعامل خود را با شورای شهر توضیح دهید.

 7-برای برقراری نظم در شهرداری براساس حقوق شهروندی چه تدابیری می اندیشید؟

 8-دیدگاه شما در مورد فروش زمین برای تامین هزینه های شهرداری چیست؟

 9-برای تعامل با سایر ادارات خدمات رسان مانند: برق، آبفا، مخابرات جه پیشنهادی دارید؟

 10-با توجه به اهمیت روابط عمومی چه پیشنهادات و برنامه هایی در این زمینه دارید؟

 11-برنامه هایتان برای فضای سبز و خدمات عمومی با توجه به شرایط اوز چیست؟ 12-برنامه های این دوره از شورا برای انتخاب شهردار را چگونه ارزیابی می کنید؟

 اعضای مشاوران شورای اسلامی دور پنجم شهر اوز در روزهای 24 و 25 مرداد 1396 از ساعت 12 الی 13:30 در دفتر توسعه مهارت های مدیریت تشکیل جلسه دادند و در خصوص ارائه راهکار به شورا به بحث و تبادل نظر پرداختند که مصوبات ، صورتجلسه و در 3 صفحه تنظیم و به امضاء مشاورین رسید.

در متن صورت جلسه، اسماعیل فقیهی با بیان ملاحظاتی و اینکه موافق موارد نیست، از پای بندی و احترام به نظر اکثریت مشاوران تاکید نمود.

عبدالعزیز خضری اسماعیل فقیهی ابراهیم احمدی محسن محبی عبدالله ملک زاده

 به شورای پنجم تحویل نمود

در این نامه به شورای پیشنهاد شده بود که نامزد ها بلافاصله از اوز خارج نشوند و سوالات  در اختیار پنج نامزد امیدوار به تصدی شهرداری (حسن احمدی، شاهرخ امیری، شهرام لطفی، مسعود کراماتی و نوید خادم پور شود تا خود، اعضای منتخب شورای اسلامی و مشاوران ) قرار داده شود و به شاخص ها  نمره بدهند تا پس از بررسی تعداد نامزدها به 3 نفر برسد و  بین این سه نفر، مناظره گذاشته شود .

شورا بدوا  نارضایتی خود را از ابتکاد مشاوران به گونه ای خاطر نشان و یادآوری کرد،  مشاوران قرار بود به خود عضو شورا مشاوره بدهند.

در عین حال ابراهیم احمدی به عنوان سخنگوی مشاوران به تشریح موارد پیشنهادی پرداخت توجه به آن برای رسیده به شهردار اصلح مفید دانست.

 نگارنده یاد آور شد : کار مشاوران دخالت  نیست صرفآ همکاری با اعضای منتخب شورا و در راستای گستردگی بستر تصمیم سازی است و اعضای مشاور همانگونه که به همکاری دعوت شده اند شورا می تواند این دعوت را پس بگیرد. با این حال نمی شود نا دیده انگاشت، که چنین شیوه هایی به تداوم نشاط و افزایش انگیزه در افراد جویای خدمت و پذیرش مسئولیت های مهم کمک شایان می کند.

پس از آن مشاوران جلسه مشترک را به خواسته شورای منتخب ترک، تا بدون آن ادامه یابد.

که در جلسه خود اعضای شورا مقرر کرده بودند،  از بین 5 نفر نامزد باقی مانده مسعود کراماتی و نوید خادم پور برای انجام مناظره باقی بمانند.

درجلسه مناظره روز شنبه 28مرداد96، البته نه دو تا نامزد با هم که  جداگانه و به ترتیب Image result for ‫مسعود کراماتی نایب رییس هیات امنای دانشگاه آزاداوز‬‎

مسعود کراماتی و


 Image result for ‫نوید خادم پور شهردار اوز‬‎

نوید خادم پور فقط در قبال پرسش ها و به صورت جداگانه در دو جلسه یک ساعته برگزار شد پرسش ها توسط عبدالعزیز خضری نماینده مشاوران و بدون هیچ اظهار نظری مطرح و پاسخ شنیده می شد تا اعضای شورا بدون گرفتن مشورت از مشاوران به ارزیابی جواب های دو نامزد بپردازند .

و براساس تصمیم شورای اسلامی شهر اوز دور پنجم که از اول شهریور ماه 96 مسئولیت رسمی پیدا کرده است، تاکنون برای انتخاب گزینه نهایی برای انتخاب شهردارتصمیم نگرفته است تا وی را به استانداری استان برای بررسی و صدور حکم معرفی نماید.

درهرحال این پایگاه خبری، با تبریک به  گزینه ی  منتخب شهرداری اوز که پس از صدور حکم به عنوان شهردار محسوب می شود از اعضای شورای دوره پنجم و نیز دوره چهارم که در طول 4 سال گذشته زحمت زیادی کشیدند، قدردانی و به آنان خسته نباشیدمی گویدو آرزوی توفیق در همه زمینه های دیگر فرهنگی اجتماعی برای اعضای شورا و شهردارانتخابی می گردد.

 
   
نظرهای شما :  
شهروند [5/6/1396] : تشکر از اطلاع رسانیتان ولی مناظره که بجلسات پرسیدن نمیگند مناظره یعنی کاندیداهای رقیب دوبدو به بیشتر درمسایل مهم روز باهم رقابت کنند
 
شهروند [5/6/1396] : چرا فقط عکسی زدید که یکی از کاندیداها نشسته واین رعایت بیطرفی نیست
 
عامر [5/6/1396] : تشکر از گزارش جامع وخواندنی ولی چرا تا امروز شورا شهردار خودرا انتخاب نکرده است
 
اوزی[5/6/1396] : سالی که نکوست از بهارش پیداست
 
ایران[5/6/1396] : حالا کی شهردار شد.از لار یاد بگیرین بذارید کارهای نیمه تمام رو تمام کنه بعد بگید خوبه یا بد
 
فاطمه[5/6/1396] : پاراگراف آخرتان گویا نیست
 
محمد[6/6/1396] : شورای اوز چرا وقت تلف میکند یعنی شما از شورای شهرتهران کارتان بیشتر اهمیت داردآنها بموقع شهرداررا تععین و حکمش هم از وزارت کشور گرفتند ولی شما در تعیین شهردار ماندید
 
اوزي[6/6/1396] : شورا ميبايست شهردار خود گزينش ميكرد ، نه بصورت ثبت نامي . اگر ملاك شهردار شدن فقط اوزي بودن در نظر بگيريم بنظر ميرسه هيچوقت به هدف واقعيمون نرسيم چون بي تعارف اكثريت ملاحظه كاريم و تعارف بر مبلغ ترجيح ميدهيم . چند دوره پيش اقاي محمدي شهردار بود مثل يك سرباز عمل كرد وتعارف و منتي بر كسي نداشت ، اكثر ميادين و خيابانها از جمله خيابان زمين پيما و فلكه هاي ورودي و خروجي شهر. بدون تعصب و خود بزرگ بيني در همه امور با ديده باز بنگريم
 
شهروند [7/6/1396] : شورا مشاورین را بشورا آورده بود که چه شود میگفتند مردم 10 نفر برای شورا انتخاب میکردند
 
نام: