جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  درخواست استادان دانشگاه شریف برای ورود سازمان ملل در میانمار
[ شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ - 02:09:23 ]

درخواست استادان دانشگاه شریف برای ورود سازمان ملل در میانمار

سازمان ملل متحد

اساتید دانشگاه صنعتی شریف با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار توجه این سازمان به وضعیت اسفبار و دشوار اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار شدند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، 96 تن از استادان دانشگاه صنعتی شریف با ارسال نامه‌ای به آنتونیو گوتیررز دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی از وضعیت اسفبار و دشوار اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار خواستار توجه و رسیدگی این سازمان به وضعیت آنان شدند.

آنها در نامه خود هشدار دادند: آنچه که بر مسلمانان روهینگیا اتفاق می‌افتد، یا ناشی از تعصب‌های قومی در بخشی از جمعیت اکثراً بودایی در میانمار است یا عملیات پاکسازی توسط نیروهای نظامی و امنیتی کشور، که در هر صورت چیزی جز پاکسازی قومی سازمان یافته و جنایت علیه بشریت نیست.

این استادان در نامه خود با اشاره به ابعاد تلخ و جنایتکارانه عملیات ارتش از قبیل سوزاندن روستاها، قتل عام مردان، هرج و مرج و فراهم کردن زمینه‌های تجاوز به زنان و کودکان ابراز امیدواری کردند که سازمان ملل متحد همگام با جامعه بین‌المللی در اقدامی سریع به یک وضعیت انسانی وحشتناک پایان داده و از درد و رنج جامعه مسلمان میانمار بکاهند.

آنها از سازمان ملل خواسته‌اند که با اعمال فشار بر دولت میانمار نگرانی‌های جدی جامعه بین‌المللی را نسبت به سیاست‌های غیرقابل قبول و رفتار خلاف حقوق بشر به آنها یادآور شوند و با قید فوریت همه محدودیت‌های اعمال شده برای کمک‌های بشردوستانه خارجی به مردمی که آواره شده‌اند را لغو کنند.


منبع:آنا
 
   
نظرهای شما :  
نام: