جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  قرعه کشی جام جهانی فوتبال روسیه، دهم آذربرگزارمی شود: دو بازی ایران با توگو و روسیه دوستانه نیست!
[ شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - 00:04:46 ]

دو بازی ایران با توگو و روسیه دوستانه نیست!


فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) 1 دسامبر(10 آذر 1396 ) را به عنوان زمان قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه تعیین کرد و این مراسم در شهر مسکو برگزار می شود.

بررسی بخت ایران برای قرار گرفتن در کلاه سوم

 

کمیته برگزاری مسابقات فیفا بعد از جلسه روز پنج شنبه در زوریخ اعلام کرد که روش سیدبندی خود را نسبت به جام جهانی گذشته تغییر داده است.

در روش جدید، معیار اصلی، رده بندی فیفا است به این صورت که 32 کشور صعود کننده بر اساس رنکینگ خود در چهار کلاه مجزا قرار می گیرند. کلاه اول، متشکل از روسیه میزبان به علاوه 7 کشور اول در رنکینگ فیفا خواهد بود.   


این کمیته همچنین اعلام کرده است که در هیچ گروهی بیش از یک کشور از یک کنفدراسیون قرار نخواهد گرفت به استثنای اروپا که حداکثر دو کشور از این قاره می توانند هم گروه شوند.


نکته مهم اینکه در قرعه کشی  روز اول دسامبر مطابق با دهم آذرماه، رنکینگ کشورها در تاریخ 16 اکتبر یا 24 مهرماه محاسبه خواهد شد.

این به آن معنی است که تغییراتی که بازی های پلی آف در رده بندی فیفا ایجاد خواهند کرد لحاظ نمی شوند.    

 

با این اوصاف، تیم ملی ایران که در آخرین رده بندی فیفا با 865 امتیاز در مقام 25 قرار دارد، از بخت بسیار بالایی برای قرار گرفتن در کلاه یا سید سوم برخوردار است.


کارلوس کی روش در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی با سوریه گفته بود:

"دو گزینه برای قرعه کشی داریم. امکان دارد دو تیم اروپایی و یک تیم آمریکای جنوبی یا یک تیم اروپایی، آمریکای جنوبی و آفریقایی با ما هم گروه شوند. ما گزینه دوم را ترجیح می‌دهیم."


حالا با تغییراتی که فیفا اعلام کرده است، اگر اتفاق خاصی نیفتد گزینه مورد علاقه سرمربی پرتغالی تقریبا قطعی به نظر می رسد چرا که:


1.  سهمیه اروپا 13 تیم به علاوه روسیه میزبان است که در حال حاضر 16 تیم اروپایی بالاتر از ایران در رنکینگ قرار دارند. (ارتقای دو رتبه ای ایران) 


2.  سهمیه آمریکای جنوبی حداکثر 5 تیم است در حالی که هم اکنون 6 تیم از این قاره بالاتر از ایران قرار دارند.(ارتقای یک رتبه دیگر برای ایران)


3. 9 کشور، نامزد قرار گرفتن در بین هشت تیم کلاه چهارم هستند: 5 آفریقایی، سه و نیم آسیایی و نیم تیم از کونکاکاف. در بین آنها تنها سه کشور به ترتیب آمریکا با 828 امتیاز، مصر(815)، تونس(810) برای گرفتن جایگاه ایران تهدید محسوب می شوند. این در حالی است که هیچکدام از این سه کشور به صعود خود اطمینان ندارد.


با تمام این اوصاف دو بازی دوستانه ایران با توگو و روسیه در تاریخ های 13 و 18 مهر، دو بازی حیاتی از منظر حفظ جایگاه ما در رده بندی فیفا به حساب می آیند.

باخت به روسیه که در رده 64 فیفا قرار دارد(هر چند در خانه حریف) اگر با نتیجه نامناسب با توگو که جایگاه 121 را اشغال کرده همراه باشد می تواند وضعیت ایران را در رنکینگ تعیین کننده و نهایی 24 مهر با خطر روبرو کند.


 


منبع :به گزارش "ورزش سه"

 
   
نظرهای شما :  
محمد [25/6/1396] : پیام دانش دوست دارد همه از فوتبال بنویسد درحالیکه مسابقات قهرمانی والیبال جهان در ژاپن درحال برگزاری هست چرآ اهمیت نمیدید
 
احسان رسایی [25/6/1396] : بنظر من تیم ملی فوتبال دربرابر سوریه بشدت دچار غرور وخود بزرگ بینی شده بود حتی خود سرمربی تیم ملی هم مغرور شده بود هر چند طبیعی بود که انگیزه کافی درتیم ایران نباشد ولی نباید پیروزی را از دست میدادند ورامین رضایی خیلی بد کار کرد ول دوم که از سوریه خوردیم نتیجه اشتباه وکمکاری رامین رضایی بود البته کیروش هم در تعویضها برخلاف مسابقات قبل ضعیف عمل کرد که همه دست بدست هم دادند تا سوریه بی جهت از ایران مساوی بگیرد اگر ماتوانسته بودیم رکورد گل نخوردن را حفظ وپیروز از زمین بیرون بیاییم وحتمااکنون دررنگینگ جهانی 20 یا 22 قرار میگرفتیم شاید شوکی به یه سرمربی بود که بیجهت دچار غرور نشود ودر هر مسابقه ولی بنگلادش یا افغانستان هم باشد مثل تیمهای کره جنوبی وژاپن عمل کنیم
 
رحیمی[26/6/1396] : تحلیل رسایی تحلیل صحیحی از مساقه فوتبال تیمهای ایران و سوریه کرده بودوشاید این بهترین شوک بخود کارلوس کیروش بودکه تیمها ولو افغانستان را دست کم نگیرد
 
نام: