دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

  درباره ما

  گالری عکس

اولین اکران فیلم دخترعمو پسر عمو در سینمای فردوسی اوز

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  معاون فرمانداری ویژه لارستان : وجود تشکل ها محیط دانشگاه را با کار و آموزش درهم می آمیزد
[ دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - 05:49:31 ]

معاون امنیتی-اجتماعی فرمانداری ویژه لارستان :

وجود تشکل ها محیط دانشگاه را با کار و آموزش در هم می آمیزد

جلسه کمیسیون دانشگاهی در فرمانداری لارستان برگزار شد


 

معاون امنیتی-اجتماعی: حضور مردم و مسئولان تصمیم گیرنده در جلسات دانشگاه به کاربردی شدن تصمیمات و مصوبات در راستای آرامش بخشی محیط دانشگاه ها کمک شایان می کند.

 

 

مسعود راسخی، در جلسه کمیسیون دانشجویی دانشگاه های لارستان اظهار کرد:

مهرماه شروع تحصیلات در آموزش و پرورش و دانشگاه هاست و بدین منظور از روسا و معاونان دعوت شده تا در خصوص چگونگی اتخاذ شیوه های منطقی برای تحصیل توام با آرامش دانشجویان به گفتگو پرداخته شود.

معاون امنیتی-اجتماعی فرمانداری ویژه لارستان با تاکید بر ضرورت وجود آرامش و شادابی در محیط های دانشگاهی خواستار توجه ویژه به خوابگاه ها، سرویس های غذاخوری و رفت و آمد شد و افزود:

تشکیل و فعالیت تشکل ها و انجمن های دانشجویی بسیار حایز اهمیت است چون در این صورت محیط دانشگاه ازحالت تئوری صرف خارج و قشر دانشجو عملاً کار و آموزش را با هم می آموزد و پس از فارغ التحصیلی فردی آماده برای حضور پویا در اجتماع خواهد بود.

وی وجود اتاق فکردرون سازمانی و استمرار آن بین روسای دانشگاه ها را ضروری دانست و خاطر نشان کرد:

خوشبختانه برنامه های فرهنگی در دانشگاه های اوز(آزاد، پیام نور و دانشکده بهداشت) به خاطر تبلور روحیه فرهنگی مردم بخش راضی کننده و قابل تقدیر است وی ضرورت توجه به شناخت آسیب های اجتماعی مهم وخواستار تشکیل واستمرار همایش های فرهنگی شد.

راسخی معضل طلاق را حاد وشکننده بنیان خانواده دانست و یادآور شد:

دانشگاه ها بهترین محل برای کالبدشکافی معضل طلاق هستند که باید به این موضوع ورود بیشتری داشته باشند.

وی دربخش دیگرازسخنان، خواستار انعکاس مشکلات دانشگاه ها به فرمانداری شد و  گفت:

فرمانداری از نظر اعتبارات مالی نمی تواند کمکی کند ولی در  پیگیر بودن جهت کاهش و یا رفع مسائل آمادگی دارد.

راسخی با تقدیر از دانشگاه آزاد اوز که در مهرماه سال گذشته به استقبال بازگشایی دانشگاه ها رفت که جمعیت زیادی هم در آن حضور داشتند، خواستار ملموس بودن نقش و حضور دانشجویان در این گونه گردهمایی های بزرگ شد.

معاون فرمانداری از پیشنهاد رئیس دانشگاه آزاد اوز در برپایی همایش مردم و مسئولان و به ویژه دانشگاه ها در آذرماه تشکر کرد و به حاضران یادآور شد:

  چنین برنامه هایی به حضور مردم و مسئولان از جمله ائمه جمعه، معاون استاندار و دیگران می انجامد که می توانند از نزدیک با مشاهده مشکلات موجود، بررسی و به رفع احتمالی آن بپردازند.

راسخی با بیان تدوام این جلسات در طول سال از حضور مدیر کل راه و شهرسازی لارستان در گردهمایی های بعدی خبر داد.

در این جلسه که فضیلت علویه به عنوان دبیر حضور داشت، عبداله عباسی، معاون فرهنگی-دانشجویی دانشگاه آزاد لارستان، غلامعلی معاف پوریان، رئیس دانشگاه پیام نور لارستان، علی طاهری، معاون مرکز آموزشعالی لارستان، سید محسن علوی،رئیس دانشکده فنی و حرفه ای لارستان، روح اله کریمی، رئیس دانشکده پرستاری لارستان، مهران عسکری، معاون دانشگاه پیام نور مرکز اوز، دکتر محمدرضا عرفانی، معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی لارستان و رئیس دانشکده بهداشت اوز و عبدالعزیز خضری، رئیس دانشگاه آزاد اوز صحبت کردند. 

رئیس دانشگاه آزاد اوز از تشکیل جلسات این چنینی ولی با زمان بندی برنامه ریزی شده و با محوریت فرمانداری استقبال کرد و افزود:

اتاق فکر در دانشگاه آزاد اوز جایگاه دارد و سعی می شود همکاران به جلسات و مسائل مورد طرح به دید کابردی  ونه شعاری نگاه کنند.

وی با بیان ترتیب همایشات مختلف فرهنگی در دانشگاه آزاد اوز خواستار پاسخ سریع استعلام از مراجع مجوز دهنده از جمله فرمانداری گردید و افزود:

در آذرماه 96 همایشی در بزرگداشت مناسبت ها و به صورت تجمیع(روز بسیج، روزدانشجو، روز پژوهش) و بهره برداری از طرح های آماده شده(طبقه دوم، تالارهای ویدئو کنفرانس، تالارهای تجهیزات آزمایشگاهی و فنی، نمایش حضوری، ورزشی، بلوار و محوطه) برگزار می شود که از هم اکنون انتظار است در برنامه فرمانداری لحاظ، که ساعت و روز همایش از 15 روز قبل اعلام می شود.

عبدالعزیز خضری درادامه گفت:

ما از فرمانداری انتظار کمک مالی نمی توانیم داشته باشیم ولی حمایت فرمانداری ازچالش های دست وپاگیراداری، اقدامات فرهنگی و عمرانی، پاسخ نامه وصدورمجوزبسیار بر روند کاروافزایش انگیزه تاثیر گذار است.

وی درخصوص وضعیت مراکزآموزش عالی کشور ومنطقه، اظهارکرد:

دانشگاه ها به شدت با کاهش دانشجو روبرو هستند و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جهت ساماندهی دانشگاه ها و توزیع رشته های تحصیلی پیش می رود که احتمال دارد ادامه کاربعضی مراکز با توقف روبروشودکه چنان چه ازروی برنامه ریزی و تقویت جایگاه علم و پژوهش باشد، قابل قبول ومورد تایید است. ولی در این مسیر هر جایی دارای قدرت چانه زنی وازنفوذ برخوردارباشد، بهتر قادر به گرفتن رشته های تحصیلی به ویژه تجصیلات تکمیلی است و بنابراین حمایت معاون استاندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در این مورد تاثیر زیاد دارد.

وی با نقل قول سخنان معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه آزاددرتهران خاطر نشان کرد:

دانشگاه های منطقه می بایست در انتظار چالش های بیشتری باشند چون جمعیت دانشجویی رو به کاهش و هزینه ها نیز زیادمی شود.

خضری سخنان خود را با تاکید به مقوله توسعه پایدار به نقل از رییس دانشکده بهداشت اوز یادآور شد:

دانشگاه آزاداوز، باکمک نیکوکاران، هیأت امنا، کارکنان و مدیریت هزینه سعی دارد درراستای استفاده بهینه ازمنابع وماندگاری وتوسعه پایدار تمرکز داشته باشد.

افشین جعفرنیا رییس مرکز علمی-کاربردی و حمیدبهنام مرشدی، معاون فتای لارستان از دیگرحاضران بودند.

جلسه که در ساعت 9 روزیکشنبه 26شهریور96آغازشده بود ساعت 10:30 به پایان رسید.

 
   
نظرهای شما :  
همشهری[27/6/1396] : مطالب مطرح شده درین حلسه در باره کمبود. دانشجو. وچا لشهای. اینده. دانشگاهها. بار دیگر برای همه مسولان روشن می کند که ما در شهرهای کوچک مانند اوز. بیش از این دنبال ساخت دانشگاه. نباشیم چون باید از سرمایه. خیران. ونیکوکاران. در جاهای مختلف. اوز. مثل مخازن. اب. وفضای سبز. وعمران. وابادی. سهر. استفاده. نماییم. ما باید دراینده. جوایگوی کار وهمت. خیران. باشبم. ما ازین به بعد. نباید در هیچ. دانشگاهی. در اوز. سرمایه. گزاری. نماییم. با تشکر
 
اوزی[27/6/1396] : از اقای بخشدار. واعضای. شورای شهر. انتظار. داریم که. نسبت به. استقرار. ادارات. مرکز خدمات. کشاورزی. دامپزشکی. والخصوص. ثبت اسناد واملاک که قول انرا به مردم. داده اید. ومردم هم. کمک نموده اند. هر چه. زودتر. اقدام. نمایید
 
استاد [27/6/1396] : من تعجب کردم چطور فرمانداری پول برای امور فرهنگی نداشته باشد اصلا کارفرهنگی وظیفه وزارت کشور است پس طبیعی است که بودجه برای این امور نداشته باشد
 
شهروند [27/6/1396] : جناب آقای خضری از شما قدردانی میشود زیرا باوجودیکه خودت رییس دانشگاه هستید ولی بدون ملاحظه آینده اسفناک که درانتظار دانشگاههای اوز هست بیان میکنید اینرا باید مهم تلقی کرد وخیرین عزیز هم حواسشان باشد پول بجهت بدانشگاهها بیشتر از این ندهند
 
احمد [28/6/1396] : لیست حضور وغیاب برای چی درخبر آمده هرچی فکر کردم معنی آنرا درک نکردم مگر برای خودنمایی
 
فاطمه [28/6/1396] : چرا بعضی مطالب حذف شدند
 
شهروند [29/6/1396] : اطلاع رسانی درباره آگاهی دادن به خیرین معزز وظیفه شورای شهر است وواقعآ نباید پولهای بی اندازه وبدون حساب وکتاب بدانشگاهها داده شود دانشگاهها مسیر بی دانشجویی وتعطیلی پیش میروند
 
نام: