جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  6 میلیون نفر گردشگر به کشور آمدند / ایران دهمین کشور جذاب جهان است
[ سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - 00:19:45 ]
ایران می‌توانست خیلی بیشتر از آنکه روی درآمدهای نفتی خود مانور دهد، روی گردشگری حساب باز کند. در حالی که کشورمان دهمین کشور جذاب دنیاست، سهم ایران از درآمد گردشگری جهان تنها نیم درصد است.

نتیجه تصویری برای رتبه‌بندی جذب گردشگران
ورود گردشگر به کشورها برای آن‌ها درآمدزایی‌های نجومی می‌کند. ارزآوری مهم‌ترین فایده ورود گردشگر به کشور محسوب می‌شود. مجتبی خسروتاج، رئیس سازمان توسعه تجارت و قائم ‌مقام وزیر صنعت پیش از این در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرده بود: طبق آمار سال 2014 ایران از لحاظ جاذبه‌های گردشگری جزء 10 کشور اول جهان است اما از نظر رتبه‌بندی جذب گردشگران در بین 184 کشور جهان در جایگاه 40 قرار دارد.
 
نتیجه تصویری برای رتبه‌بندی جذب گردشگران
رشد جذب گردشگر اما به اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، روند رو به رشدی را در دولت یازدهم تجربه کرده است. بنا بر آمارهایی که این پایگاه منتشر کرده، تا پایان مارس سال 2017، بیش از 6 میلیون نفر از ایران بازدید کردند که نسبت به 5 سال پیش، 3 برابر شده است. 

نکته جالب توجه رشد پیوسته و آهسته شیب جذب گردشگر به ایران است که البته این روند در حد فاصل بین سال‌های 89 تا 90 بسیار آهسته‌تر دنبال شده که می‌توان آن را ناشی از شروع تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان دانست. 

6 میلیون نفر گردشگر به کشور آمدند / ایران دهمین کشور جذاب جهان است
منبع:پول نیوز
 
   
نظرهای شما :  
قدوسی [28/6/1396] : هرجایی از ایران جاذبیت گردشگری دارد اما بی صاحبی از این جاذبیتها استفاده نمی شود همین سپیدان وبهشت گمشده شیراز اگر مورد توجه قرار گیرند بهترین جای توریستی برای خارجیها خواهند بود که مورد بی توجهی قرار گرفتند
 
محمود [29/6/1396] : امیدوارم خیرین یک موزه بزرگ برای شهر بسازند تا ازنقاط قابل توجه گردشگری اوز باشد
 
نام: