جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  گزارشی از جلسه ی انجمن اولیا و مربیان پیرامون مسائل و مشکلات آموزشی و پرورشی مدارس اوز
[ سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - 00:43:50 ]
گزارشی از جلسه ی انجمن اولیا و مربیان پیرامون مسائل و مشکلات آموزشی و پرورشی مدارس اوز

بنا به تقاضای برخی از هیئت رئیسه انجمن اولیا و مربیان جلسه ای در ساعت ۱۸ روز شنبه تاریخ ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۶ در سالن اجتماعات اداره ی آموزش و پرورش برگزار شد.

در این جلسه محمدرضا رضایی، رئیس اداره آموزش و پرورش و شاه حسنی و مرادی پور نمایندگان وی از این اداره با نمایندگان اعضای انجمن اولیا و مربیان در بسیاری از زمینه های مرتبط با مسائل و مشکلات آموزشی و پرورشی به تبادل نظر پرداختند.در ابتدا محمدرضا رضائی، گزارشی اجمالی از روند آموزشی و پرورشی ارائه داد‌ و ابراز خرسندی کرد در این سال حدودا پنجاه رتبه ی قبولی خوب در دانشگاه های دولتی داشته ایم در حالی که حدود سه سال قبل یعنی اردیبهشت سال ۹۳ که ایشان در اینجا عهده دار مسئولیت شده اند دنبال چند دانش آموز که رتبه ی خوب دولتی آورده باشند می گشتند که تعداد بسیار محدود بوده است.وی دستیابی به این نتیجه ی مطلوب را حاصل همت همه ی مردم دلسوز همچنین اولیای آگاه و خیرین بزرگوار و خدمت و پشتکار همکاران خود و تلاش اعضای انجمن دانستند هر چند باز هم برای بهبود پیدا کردن هر چه بیشتر وضعیت آموزش و پرورش به سعی و تلاش بیشتری نیاز است مخصوصا در زمینه پرورشی که بارها از طرف استاد هدایت نامی نیز که از پیشکسوتان فرهنگی و از فعالان به نام این منطقه هستند توجه به مسائل پرورشی حتی بیشتر از آموزشی دانش آموزان سفارش می نماید‌.

در مورد خود انجمن اولیا مربیان نظر رئیس آموزش و پرورش ایجاد نگرشی جدید نسبت به انجمن بود که در این رابطه دو مقاله نیز از خود ایشان در نشریه پیام دانش اوز در دست چاپ است.

نام این دو مقاله تاثیر مسیر و دیگری بلندای سعادت است.

وی هموار کردن مسیر دانش آموزان و همچنین فراهم نمودن سعادت آنان را دو اهداف والایی بر شمرد و تلاش انجمن اولیا مربیان برای دستیابی به این دو مهم را ضروری دانست.

مرادی پور،معاون انجمن اولیا مربیان اظهار داشت که در سال گذشته از تمامی انجمن ها ارزیابی صورت گرفته و پس از بازدید و تهیه گزارش به رئیس اداره تحویل داده شده که طبق آن گزارش انجمن اولیا مربیان از هیچگونه تلاش و کوششی دریغ ننموده اند و تاکنون تعامل بسیار خوبی بین اولیا و مربیان صورت گرفته که تا جای ممکن مشکلات مورد بررسی قرار گرفته و مبادرت به حل آن ها شده است.

در این جلسه تعدادی از اعضای فعال انجمن اولیا و مربیان مشکلات آموزشی و پرورشی همچنین خود انجمن را مطرح نمودند از جمله این که در اذهان اولیا چنین عقیده ای شکل گرفته که مشکلات مادی حرف اول در انجمن را می زند به این دلیل از عضویت در انجمن استقبال نمی شود در این رابطه رئیس اداره آموزش و پرورش گفت:

مدت ها است در این مورد فرهنگ سازی شده و در واقع این نقیصه که قبل ها وجود داشته برطرف شده است و اهداف انجمن در راستای بسیاری از مسائل مطرح آموزشی و پرورشی دنبال گردیده که از بسیاری ایده های جدید و پیشنهادات افراد آگاه بهره گرفته شده است پس رفع مشکلات مادی تنها بخش کمی از مسائل را به خود اختصاص داده است.

مورد دیگری که به ان اشاره شد این بود که برخی از اولیا در قبال فرزندان خود احساس مسئولیت نمی کنند و گاه اعضای انجمن نیز در جلسه ها به دلایل مختلف حضور پیدا نمی کنند که در این رابطه نظر رئیس اداره آموزش و پرورش بر این بود که شاید بخشی از این عدم استقبال متوجه آن ها باشد که اطلاع رسانی درست انجام نمی شود پس بهتر دانست از این پس عملکردی متفاوت در نحوه ی اطلاع رسانی به کار گرفته شود و در زمینه آگاه سازی اولیا نیز تلاش جدی تری صورت گیرد‌.

بحث نبود مشاوران در سطح بالا هم توسط امینی رئیس انجمن اولیا و مربیان مطرح شد که در این زمینه پاسخ چنین بود:

به طور کلی در همه ی نقاط جنوبی فارس از نظر در دسترس بودن مشاوران مشکلاتی وجود دارد که شاید نیاز باشد والدین علاوه بر مشاورانی که در اداره هستند به مشاورین سطح بالاتر در مناطق دیگر نیز رجوع نمایند هر چند باز هم در این مورد خاص پیگیری خواهد شد‌. مشکلات ایجاد شده از طرف افاغنه نیز به بحث گذاشته شد که رئیس اداره ی آموزش و پرورش گفت:

تا حدودی که قوانین اجازه می دهد و در چارچوب مقررات اقداماتی انجام پذیرفته تا حدی که از بسیاری موارد و مشکلات ریز و درشت مدارس نیز که اتفاق افتاده با خبر هستند و تا جای ممکن به حل آن مبادرت نموده اند.

رضایی یکی دیگر از موارد انجام شده را  پست بندی آموزگاران ذکر کرد که خاطر نشان شد امسال از ابتدای ماه مهر هیچ مدرسه ای بدون معلم نخواهد ماند.
ضمنا گفته شد بودجه ای برای ایزوگام تمام مدارسی که نیاز است در نظر گرفته شده است.

 کم کردن خرج های اضافی در برخی از مراسم ها نیز یکی دیگر از پیشنهاداتی بود که نسرین امیدواری رئیس انجمن مربیان شمسی زاده به آن اشاره کرد که مورد تایید قرار گرفت و قرار بر این شد برخی از هزینه ها در جاهای مهم تری توسط خود اعضای انجمن مدیریت شود.

در پایان جلسه پس از تشکر و قدردانی از حضار باز هم رئیس اداره ی آموزش و پرورش تاکید کرد در جهت بهبود بخشی وضعیت آموزشی و پرورشی پذیرای هر گونه انتقاد و پیشنهاد سازنده هستیم‌ واین جلسه ساعت ۱۹:۳۰ به اتمام رسید.

گزارش: نوشادی نوشادی
 
   
نظرهای شما :  
نوشادی[28/6/1396] : ببخشیددو مقاله از اقای رضایی بنام تاثیر مسیر و بلندای سعادت در مجله پیام دانش به چاپ میرسد که اشتباه گزارش شده نشریه پیام اوز پوزش می طلبم
 
آموزشی [28/6/1396] : خانم نوشادی جایی شاید درهمین پیام دانش خواندم که آموزش و پرورش اهمیتی برای انجمن اولیا قایل نیست حالا چی شده با این آب وتاب گزارش بلند والا دادید
 
نوشادی[29/6/1396] : باسلام این فقط گزارش است یعنی انعکاس گفته ها بدون تغییر ویا اظهار نظر شخصی یا هیچ گونه تحلیل
 
نام: