دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

  درباره ما

  گالری عکس

اولین اکران فیلم دخترعمو پسر عمو در سینمای فردوسی اوز

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  دکتر رهبر: خوشحالم که در دانشگاه آزاداسلامی اوز خیران نقش مهم دارند و این موضوع باید در برنامه دانشگاه آزاد نهادینه شود.
[ پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - 00:20:48 ]

دکتر رهبر:

خوشحالم که در دانشگاه آزاد اسلامی اوز خیران نقش مهم دارند و این موضوع باید در برنامه دانشگاه آزاد  نهادینه شود.

 

 دکتر علی اکبر ولایتی، رییس هیات موسس و امنا و دکتر فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، که به منظور تکریم دکتر حمزه ساروئی و معارفه دکتر محمدکاظم کاوه پیش قدم،  دبیر سابق و کنونی هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، به شیراز آمده بودند، پس از جلسه تکریم و معارفه صبح، عصر سه شنبه 28/06/96 دکتر رهبر در جلسه شورای اداری روسای واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرد.


 تصویر نشست شورای روسای واحد ها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی: دانشگاه آزاد اسلامی که به همت و مشارکت آحاد مردمی بوجود آمده و لازم است خیران در آن نقشی بی بدیل پیدا کنند.


 

دکترفرهاد رهبر ادامه داد:

توجه به خیران در دانشگاه آزاد اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است، دانشگاه آزاد یک دانشگاه مردمی است و باید با اتصال و نزدیکی با مردم ارتباط خود را با جامعه بیشتر کند. اگر مردم از خیر و برکت این دانشگاه بهره‌مند شوند، بدون شک با جان و دل به دانشگاه آزاد اسلامی کمک می‌کنند. دکتر رهبر خاطر نشان کرد:

عزیزی از مرکز اوز اشاره جامعی به حضور و نقش خیرین در دانشگاه آزاد داشت که بسیار جای امیدواری است و چنین وضعی نیاز است در همه دانشگاه های آزاد صورت گیرد.

چون دانشگاه آزاد واقعآ مردمی و مال مردم است و هیچ اتکایی به منابع دولتی ندارد.
 تصویر نشست شورای روسای واحد ها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس

رییس دانشگاه آزاد در بخش دیگر سخنانش اظهار کرد:

از نظرات همه دوستان در برنامه‌ریزی‌های کلان دانشگاه استفاده می‌کنیم. این جلسات باید در سطح وسیع ادامه پیدا کند و با تشکیل کمیته‌های تخصصی کارشناسی در سطح استان برای همه مشکلات، راه‌حل کارشناسانه ارائه شود.

فرهاد رهبر بر ارتقای کیفیت در واحدهای دانشگاه آزاد تاکید کرد و گفت: این امر می‌تواند به افزایش جذب دانشجو نیز منجر شود. او بر انجام برنامه‌ریزی‌های لازم برای ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس تاکید کرد و گفت:

دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد اسلامی دارای صندلی‌های خالی در رشته‌های علوم مهندسی و علوم انسانی هستند، امروز تنها رشته‌ای که ظرفیت خالی ندارد، رشته‌های علوم تجربی و رشته‌های علوم پزشکی است. از این رو ما باید در دانشگاه آزاد اسلامی برای گسترش و توسعه این رشته‌ها برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم و زیرساخت‌های لازم برای جذب دانشجوی رشته پزشکی را ایجاد کنیم.

 

در این جلسه ابتدا دکتر محمد کاظم کاوه پیشقدم، دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، به صحبت پرداخت و از برنامه های خود و اهتمام دانشگاه آزاد اسلامی استان برای رشد و توسعه استان سخن گفت.


 تصویر نشست شورای روسای واحد ها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس

دکتر حمید محمودیان، رییس نهاد رهبری، در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس از دیگر سخرانان اجلاس بود.


 

در ادامه روسای شوراهای آموزشی، دانشجویی، پژوهشی، برنامه و بودجه، فرهنگی و ورزشی گزارشی از اقدامات خود را ارائه دادند. پس از آن نمایندگان واحدها به طرح مسائل و خواسته های خود از جمله موضوعات زیر پرداختند.


توجه جدی به طرح ضیافت استادان، توجه به تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان، راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌ها، راه‌اندازی پارک علم و فناوری، صدور مجوز نشریات واحدها به صورت استانی، راه‌اندازی رشته‌ مهندسی مهارتی در سطح کارشناسی، توسعه رشته‌های علوم پزشکی در استان و راه‌اندازی صندوق مشترک در استان‌ها و کاهش بروکراسی اداری پیگیری سریع ارتقای اعضای هیات علمی، چابک‌سازی در واحدهای دانشگاهی، تفویض اختیار بیشتر به واحدها، بورسیه اعضای هیات علمی، افزایش کیفیت آموزشی در واحدها، تدوین برنامه عملیاتی برای مسائل فرهنگی، برگزاری جشنواره خلاقیت‌های فرهنگی و ...


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز به عنوان نماینده مراکز حاضر صحبت و اظهار کرد:

بدون تعارفات معمول وارد موضوع می شوم و جای خرسندی است که این فرصت به مسئولان دانشگاه آزاد داده شده است تا حرف های خود را برای اولین بار و به رییس عالیه حضورا بیان کنند. کلیه دانشگاه های کشور دوران متفاوتی را می گذرانند که دانشگاه آزاد اسلامی از جمله این دانشگاه هاست.

وی با بیان این که فرصت را غنیمت دانسته و لازم می بیند، مرکز اوز را معرفی کند.

عبدالعزیز خضری با اشاره به تاسیس مرکز اوز گفت: دانشگاه آزاد اوز حدود یازده سال قبل که ایجاد شد شرایط بحرانی کمبود دانشجو درحال شروع، رو به گسترش بود اما به همت مردم فرهنگی، نیکوکاران، هیأت امنا و همراهی مسئولان شکل گرفت و اینک با 12.5 هکتار زمین ثبتی و رسمی، ساختمان ملکی 5500 مترمربعی بنیان و به عنوان یکی از مراکز مهم آموزش عالی منطقه به خدمت خود ادامه می دهد.

وی خاطر نشان کرد:

در گذر زمان امکان هر زیر و بالایی وجود دارد با درایت و تدبیر می شود از چالش ها عبورکرد و یکی از تدابیر برای هر شرایط عادی و ویژه، تفویض اختیارهای بیشتر است و چنان چه استان دارای اختیارات تصمیم گیری تاثیرگذار باشد و بتواند بعضی خواسته های واحدها و مراکز را جوابگو باشد، مدیریت ها ناچار به اتخاذ تصمیمات راهبردی در راستای بهبود وضعیت متناسب به شرایط بحرانی خواهندشد.

عبدالعزیز خضری نقش اشخاص خیر در مرکز اوز را قابل ستایش دانست و افزود:

انتظار است مقامات استان و کشور دانشگاه آزاد در راستای تکریم خیراندیشان برنامه ای جلب کننده و ترویج دهنده درهمه مجموعه دانشگاه های آزاد در استان و کشور داشته باشند همان گونه که بیشتر وزارت خانه ها از جمله وزارت خانه های آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و علوم، تحقیقات و فناوری عمل می کنند.

رییس دانشگاه اوز با اشاره به کاهش تعداد دانشجو در دانشگاه ها خاطر نشان کرد:

اعطای رشته های تحصیلی بهترین بسته تشویقی برای جلب دانشجو در دانشگاه هاست همان گونه که دانشگاه های دیگر از جمله دانشگاه های فعال اوز، دارای رشته های متنوعی هستند در حالیکه از هیأت های علمی زیادی برخوردار نیستند. رئیس مرکز اوز به عنوان نماینده مراکز دانشگاه های آزاد اسلامی استان فارس یادآور شد:

کاهش بوروکراسی های اداری و حذف مقررات دست و پاگیر به پیشبرد امور کمک می کنند، و یادآور شد:

روابط اداری در دستگاه های دولتی از دانشگاه آزاد سیال تراست


دیدار و گفتگو با همسر شادروان بهمن بیگی، پدر آموزش و پرورش عشایر ایران

عبدالعزیزخضری با کفایت کیانی، همسر شادروان بهمن بهمن بیگی، که برای شرکت در مراسم تکریم دکتر حمزه سارویی در همایش حضور یافته بود دقایقی به گفتگو پرداخت

کفایت کفایت با تمجید از ابراهیم انصاری استاندار وقت استان فارس از مردم اوز به نیکی یاد کرد و افزود:

مرحوم بهمن بیگی در مناسبت های خود از مردم با فرهنگ اوز به عنوان مردمانی خونگرم و صادق یاد می کرده است

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[30/6/1396] : تنها راه ماندگاری دانشگاه ازاد اوز ایجاد رشته های گروه علوم پزشکی مانند مامایی پرسناری بی هوشی اتاق عمل تعدیه و......می باشد وگرنه شدیدا در اینده با کمبود دانشجو مواجه میشود واگر واقعا اقای رهبر از اوز تمجید کرده اند در عمل برای برقراری رشته های یاد شده اقدام نمایند
 
رسول[30/6/1396] : منصوریان از استقلال رفت خبرش نردید
 
نام: