جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  شورای پنجم و مطالبات مردم به قلم علی تیرزن
[ يكشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - 05:24:14 ]

شورای پنجم و مطالبات مردم

 

علی تیرزن: دانش آموخته علوم قضایی دانشگاه آزاداسلامی مرکزاوز

انتخابات شورای شهر اوز همزمان با سراسر کشور با رقابت 22 نامزد (7 زن و 15 مرد) در 5 حوزه انتخاباتی در شهر اوز برگزار گردید.

صرف نظر از نحوه رقابت نامزدها و اتفاقات حاشیه ای در این دوره که البته در هر انتخاباتی محتمل به نظر می آید این دوره انتخاباتی بود که با حداکثر مشارکت مردمی و با تلاش هیات های نظارت و اجرائی به بهترین شکل ممکن برگزار گردید و دستاورد آن برای شهر اوز معرفی 5 نامزد برتر توسط مردم برای کرسی های شورای دوره پنجم بود، که منتخبین ما از اول شهریورماه سال جاری کلید شورای شهر را از دوره چهارم تحویل گرفتند و با ادای سوگند برپاسداری از رای مردم و خدمت به شهر و شهروندان در چهار چوب قوانین شوارهای اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران تاکید ورزیدند. و پس از تکیه زدن بر صندلی های شورا در ساختمان شهرداری در اولین اقدام هیات رئیسه شورای پنجم را انتخاب، و سپس شهردار شهر را معرفی و مشخص نمودند.

عبدالعزیز خضری به درستی در شماره قبل همین نشریه هدف از تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا و تبین خط مشی این نهاد مردمی و روند چگونگی انتخاب شهردار اوز را با قلم شیوا خود در مطلبی تحت عنوان شورای اسلامی شهر اوز و انتخاب شهردار بیان نمودند.

نگارنده ضمن آرزوی موفقیت برای شهردار منتخب عملکرد این نهاد عمومی و غیردولتی را در آینده مورد ارزیابی قرار خواهیم داد اما باتوجه به این که در بدو فعالیت دوره چهارساله شورای پنجم قرار داریم و نگاه بیشتر مسائل جامعه ما معطوف به این نهاد مردمی است ما هم به رسم معمول نوشته خود را به این اتفاق مهم پیوند می دهیم و در نگاه اول ابراز امیدواری می کنیم که شورای پنجم با همگرایی فکری، تعامل و تصمیم گیری های شایسته گام در راه توسعه همه جانبه شهر و تحقق خواسته های منطقی مردم بردارند و راه نزدیک به بیست ساله شوراهای اسلامی شهر را با نشاط و شور بیشتر از دوره های قبل ادامه دهند. و بکوشند شکوفائی، آبادانی و و عمران شهر را مدیریت کنند به این امید که پیشرفت های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای شهر و شهروندان در پی داشته باشد.

اینک که پارلمان شهر اوز در بدو فعالیت های چهارساله خود قرار دارد شایسته است بکوشد با نگاهی کارشناسانه، دقیق و عمیق مطالبات منطقی و خواسته های مردمی را اولویت بندی کرده و بر ایجاد و تحقق آنها پافشاری نماید و در راستای همان مطالبات گام بردارد. اولین و مهم ترین مطالبات مردمی بحث ارتقاء بخش کهن اوز پس از 70سال به شهرستان است که بی تردید در صورت تحقق این اتفاق مهم زمینه ایجاد سایر مطالبات مردمی نیز خود هموار خواهد شد. این خواسته عمومی و دیرینه که از ارجحیت و اهمیت زیادی برخوردا است از گذشته های دور تا به امروز همواره توسط دانش آموخته های دانشگاهی، تجار و معتمدین داخل و خارج از کشور مطرح بوده است و پس از تشکیل شوراهای شهر توسط این نهاد مردمی در دوره های اول تا چهارم به جد مطرح و پی گیری شده است و با حضور ریاست جمهوری وقت به اوز در دروه سوم شورا و بیان سخنان معروف ایشان موجی از امید و شادی برای به بار نشستن آرزوی مردم پدید آمد، اما متاسفانه به دلائل نامعلوم در دولت دهم گشایشی در پرونده ارتقاء بخش اوز مهیا نگردید.

اما با فعالیت شورای چهارم و مساعدت های دولت تدبیر و امید بستر مناسبی برای تحقق این امر به وجود آمد و با تلاش های مضاعف شورای چهارم و کارگروه ارتقاء و پس از کش و قوس های فراوان پرونده ارتقاء اوز به وزرات کشور ارسال گردید، که اینک به گفته وزیر کشور پس از دو سال وقفه پرونده تقسیمات کشوری در کمیسیون دولت در حال رسیدگی و بررسی است که امید است در شورای پنجم با توجه به زیر ساخت های موجود و ان شاءاله با پیگیری های مجددانه منتخبین مردم و ارتباط های مستمر با استانداری و وزارت کشور پس از 70 سال شاهد ارتقاء سیاسی بخش و افتتاح فرمانداری شهرستان اوز باشیم.

دومین موضوع حائز اهمیت برای شهروندان و شهر اوز احیا و ساخت جاده مربط است که بی گمان می توان از آن با نام جاده سرنوشت و حیات اوز نام برد. با یاد و احترام به آنانی که در گذشته با بیل و کلنگ اقدام به ساخت این جاده نمودند باید یادآوری کرد حیات، رشد و تعالی شهر در رونق اقتصادی، وجود راههای مواصلاتی، جاده ها و خیابان هاست که همه این ها به مثابه رگ های است که خون تازه به اندام یک شهر می رساند که اگر شهر اوز از وجود راههای ارتباطی کلان و جاده بی بهره بماند شریان زندگی در آن دچار انسداد می شود.


 

لذا بر ماست که با تمام توان برای خروج از برون رفتی که دیر یا زود با ساخت جاده آسفالته چک چک و بونیمات گریبانگیر شهرمان خواهد شد رهایی یا بیم که در این میان شورای شهر به عنوان قوه محرکه تحول در شهر و به عنوان چکیده حضور مردم در صحنه باید بکوشد موضوع ساخت جاده مربط را رهبری و مردم را آگاه و بسیج نماید و قول های مساعد نماینده محترم مجلس در شورای اسلامی را پیگیری نماید و همه توان خود را برای اولویت های حیاتی و سرنوشت ساز شهر و بخش اوز به کار ببندد تا در مقابل حرکت پرشتاب و روبه رشد شهرهای همجوار بازنده میدان نباشیم.


 Image result for ‫تصاویری از شهر اوز‬‎

از دیگر موضوعاتی که جنبه حیاتی برای اوز دارد موضوع آب همان مایه حیات و سرمایه زندگی است که داشتن آن نعمتی بزرگ و نداشتن آن نداشتن زندگی است که خوشبختانه با انتقال آب سد سلمان فارسی به لارستان و بالطبع شهر اوز از این نعمت بزرگ بهره مندایم و از خدمات ارزنده دولت محترم نظام جمهوری اسلامی در انتقال آب از سد سلمان به این منطقه برای رفاه و آسایش مردم شکر گذاریم. شهر اوز در طول تاریخ با اقلیم خشک جغرافیایی از بی آبی رنج های بسیاری دیده است و دسترسی به آب برای زندگی بهتر همواره یکی از دغدغه های اصلی مردم ما بوده است و وجود اسناد و مدارک بسیاری از دوران نخست وزیری دکتر مصدق تا به امروز در مورد تلاش اوزیها برای انتقال آب به شهر خود گویای رنج فراوان مردم ما از بی آبی است، بی آبی که در روزهای منتهی به پایان شهریورماه یکباره دیگر چهره خشن خود را به مردم ما نشان داد و تداعی روزهای سخت گذشته را دوباره زنده کرد و هشدار داد که برای روزهای سخت و بی آبی باید طرحی نو در انداخت. طرحی که تامین آب آشامیدنی یا حداقل آب مناسب در بحران ها را تامین نماید که به نظر می رسد با برنامه ریزی و ساماندهی ساز و کارهای مناسب می توان از کنار چنین بحران های با مدیریت صحیح به درستی گذشت و تامین آب و رفاه نسبی را برای شهروندان مهیا کرد.

در ادامه ضمن سپاس از همه آنهایی که شبانه روز در تلاش برای حل بحران پیش آمده از هیچ کوششی فروگذار ننمودند و دعوت مردم به صرفه جویی و استفاده صحیح و منطقی از آب باید گفت: شورای اسلامی شهر به عنوان یک نهاد برخاسته از بطن مردم می تواند نقش اساسی در این بحران ایفا نماید، رایزنی با مسئولین فرادست، استفاده از افکار و اندیشه های خلاق، تلاش برای جذب مساعدت های دولتی، به کمک طلبیدن خیرین برای احداث مخازن آب و مواردهای دیگر که شورا خود اقتضا بداند می تواند شهر را در بحران های بی آبی مدیریت نماید.

بحث استقرار ادارات در شهر از دیگر خواسته های به حق مردم است که شورای اسلامی شهر باید با نیاز سنجی و در حد توان و اجرای قانون نسبت به استقرار ادارات اقدام نماید تا موجب رضایت مندی مردم و خدمات شایسته برای شهروندان فراهم گردد. همچنین شورای اسلامی شهر می تواند با تشکیل کمیته یا کمیسیون برنامه ریزی زیر ساخت های ادارات یک شهرستان را از هم اکنون فراهم نماید.

موضوع دیگری که شورا می تواند در آن نقش آفرینی نماید تلاش برای ارتقاء دادگاه سیار اوز به دادگاه ثابت است که علی رغم تلاش های صورت گرفته در گذشته کماکان این موضوع لاینحل باقی مانده است که در این زمینه باتوجه به قول های مساعد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی این خواسته به حق مردمی دور از دسترس نخواهد بود.

چالش و نوع نگاه به نظام آموزشی اداره آموزش و پرورش منطقه اوز از دیگر موضوعات مهمی است که در این چند سال در همین مقوله مباحثی در سطح خانواده ها مطرح بوده است که در این راه مسئولین دلسوز اداره آموزش و پرورش با تشکیل کمیته های با حضور فرهنگیان باتجربه و بازنشسته، کارمندان اداره و معتمدین محل سعی در شناخت راههای هرچه بیشتر و بهتر بهبود فضای آموزشی منطقه داشته باشند. توجه به معلمان نظام آموزشی که اساسی ترین بخش از آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت هستند، داشتن معلم خوب، مجرب و دلسوز و محیط پویا و سالم آموزشی که حق هر دانش آموزی است هموراه مورد دغدغه خانواده ها و مسئولین اداره آموزش و پرورش بوده است که در این راه مهم شورای شهر هم به عنوان یک نهاد مردمی می تواند با تشکیل کمیته یا کمیسیونی در راستای حل مشکلات آموزشی و تقویت پایه های آموزش به یاری اداره آموزش و پرورش منطقه اوز بیاید و همپای همه نهادها و دستگاههای دولتی و مردمی آموزش و پرورش را در تعلیم و تربیت نسل آینده ما یاری رساند. ورزش یکی دیگر از اصلی ترین راهها و روش های جلوگیری از آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی و فردی است، ورزش نه تنها می تواند موجب افتخار و سربلندی جامعه باشد بلکه می تواند سلامت جسمی و روحی شهروندان را هم تضمین نماید.

شورای اسلامی شهر که اکثر اعضای آن به نوعی خود ورزشکار و صاحب نام در رشته های ورزشی هستند وظیفه دارند از ورزش و ورزشکاران حمایت کرده و جوانان و فرزندان این شهر را تشویق به انجام ورزش هم در بعد سلامتی و هم در بعد قهرمانی نمایند.

موارد و مباحث زیاد دیگری هستند که شورای اسلامی شهر با نظارت و ورود به آن و با حمایت های خود می تواند خدمات ارزنده ای به شهر و شهروندان ارائه نمایند که بطور اختصار با استحضار می رسد.

تلاش و کوشش برای ایجاد کشتارگاه صنعتی دام که با جذب سرمایه گذار در این مقوله می تواند تحول چشم گیری در حوزه بهداشت و سلامت شهروندان به وجود آورد.

نظارت جدی بر حمل گوشت از کشتارگاه تا محل توزیع در قصابی ها که متاسفانه از وضعیت خوبی برخوردار نیست از دیگر موارد مهم در حوزه سلامت و بهداشت جامعه است.

پی گیری تا حصول نتیجه پروژه دوبانده کردن اوز به گراش که در شورای چهارم رقم خورد می تواند موضوع مهم دیگری در حوزه سلامت و امنیت عبور و مرور منطقه باشد.

بررسی عوامل رکود بازار در فضای کسب و کار شهر و چالش های روبرو از موارد مهمی است که در این سالها جزء نگرانی های همیشگی مصرف کننده و کسبه بوده است.

بی تردید نبض موفقیت و سرزندگی یک شهر به رونق اقتصادی آن محل بستگی دارد که متاسفانه به دلایل های بسیاری شهر اوز نمره قابل قبولی در این زمینه ندارد و دیگران در منطقه گوی رقابت را از ما گرفته اند. در این مورد هم شورای شهر می تواند با برگزاری همایش های اقتصادی راهکارهای سازنده را برای برون رفت از این معضل پیدا نماید، کمک به ایجاد پروژه های تجاری در سطح شهر با توجه به کمبود فضای تجاری می تواند بسیار مفید واقع شود که ساخت واحدهای تجاری شهرداری در خیابان ملت می تواند الگوی مناسبی برای کمک به رونق اقتصادی شهر باشد، یک طرفه نمودن خیابان شهید بهشتی با ورودی از سمت میدان انقلاب هم می تواند به رونق کسب و کار در خیابان های ملت و زمین پیما بیفزاید.

تلاش برای استفاده از نیروی کارآمد بومی و محلی در پست های مدیریتی سطح شهر و بخش از دیگر مواردی است که شورای شهر می تواند در آن نقش مهمی ایفا نماید.

 حمایت از نشریات مکتوب و کانال های فضای مجازی محلی برای تداوم حضور در حوزه خبر و خبررسانی از دیگر موضوعاتی می تواند باشد که شورای اسلامی با حمایت خود به عنوان عصاره اندیشه های فرهنگ دوستی مردم تبلور یابد.

حمایت از گروه های بهداشت محیط زیست توسط شورای شهر می تواند به فرایند داشتن یک شهر سالم، بانشاط و زیبا کمک شایانی نماید

و موارد بسیاری دیگر نیز در نظر خود شورا و بی گمان در فکر و اندیشه شهروندان وجود دارد که می تواند به عنوان اولویت های مهم و ضروری مدنظر قرار گیرد که متاسفانه در این ستون مجال به پرداختن بیش از این نیست به هرحال با توجه به نقش مهم شوراها در حرکت به سوی جامعه مدنی این نهاد می تواند نقش به سزائی در تصمیم گیری های شهری و افزایش سطح کارآمدی شهرداری برای خدمت به مردم داشته باشد. و بر پیشبرد برنامه های اجتماعی، عمرانی، بهداشتی و فرهنگی در هر نهاد و دستگاه دولتی و غیردولتی و سایر امور رفاهی با تکیه بر رای مردم برای مردم نظارت نماید. لذا اعضای شورای پنجم آمده اند تا ضمن اجرای برنامه های ارائه شده خود در رقابت های انتخاباتی و پی گیری مطالبات شهری یک چمدان امید و بهار را اینبار به مردم صبور اوز هدیه دهند.

منبع : عصر اوز

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[16/7/1396] : از بیمارستان اوز به عنوان یگی از بزرکترین واحدها وادارات خدمات رسان حرفی نزدید جایی که با سومدیریت. فعلی. در حال. تنزل از درجه یک به دو شده است ومحلی برای. ارسال بیمار به. لار وگراش
 
همشهری [16/7/1396] : چنانچه موضوع. ارتقای اوز به شهرستان از طرف شورا جدی پیگیری شود واوز ارتقا پیداکند با توجه به بودجه مستقل دولتی که به شهرستان تعلق میگیرد بسیاری از مشکلات رفع میشود البته تا ان موقعلازم است شورا برای ایجاد ادارات مورد نیاز مردم مانند. دادگاه. ثبت اسناد. وشبکه بهداشت ودرمان مستقل اقدام نمایند
 
اوزی دربندرعباس [16/7/1396] : جناب آقای تیرزن مقاله خیلی خوبی نوشتید ولی وارد جزییات نشدید مثلا روشن نساختید منظورتان از ورود به مقوله آموزش و پرورش چیست ویا مقوله ارتقا بروشنی نگفتید شورا بایستی چکار کند باوجودیکه از زمان تشکیل شورای جدید خبری از ورود به مساله ارتقا دیده نمی شود ولی این اشاره را باید داشت که خووجنابعالی هم 7 سال عضو شورای شهر بودید وبنظرم بهتر بود راهکاری ارایه میدادید که چکار باید کرد درهرحال تشکر وبرای شورای فعلی میتواند تعیین تکلیف بیشتری داشته باشد
 
دانشجو. دلسوز[16/7/1396] : جهت اطلاع شورا وفعالین اجتماعی در شهرمان اوز عرض کنم که در بحث ارتقا به شهرستان تا کنون ۵. پرونده از فارس به وزارت کشور ارسال شده است که به قرار اطلاع ۳ پرونده به صورت خیلی جدی در هییت دولت از طرف مردم ومسولین ان مناطق موردپیگیری. است شورای شهر اوز ومسولینبه صرف اینکه. پرونده اوز به تهران ارسال. شده است. خوشخیال نشوند ولازم است سخت پیگیر امور باشند شورای شهر باید یک هییت ارتقا دایم ودلسوز. با امکانات اوزیها داخل وخارج. تشکیل دهد ومساله را منظم رصد وپیگیری نماید. با تشکر
 
کارمند بیمارستان اوز[16/7/1396] : شورای شهر اوز باید هیت امنای بیمارستان وهیت موسس دانشکده بهداشت اوز که برای دایر کردن شبکه بهداشت ودرمان برای منطقه اوز فعالیت میکند وتاکنون مراجعاتی به لار ودیگر شهرها داشته اند یاری وهمکاری نمایند تا این اداره مهم در بخش بزرگ اوز تاسیس شود
 
شهروند[16/7/1396] : عالی بود ، این ادبیات دیرین ماست سالها و ساعتها در جلسات مختلف این بحث ها و تبادل نظرها مطرح بوده و خواهد بود ولی کو مرد عمل ، حالا عمل پیشکش آیا تا بحال نتیجه مکاتبات و همراهی ها به اطلاع مردم رسانده شده اگر هم اقداماتی از طرف گروهی انجام گرفته سعی کرده اند پوشیده بماند که این خود شک برانگیز است ، یا به همدیگه اطمینان نداریم ویا خدای نکرده سعی داریم افتخار کنیم که ما بودییم که اینکار رو به انجام رساندیم . تا زمانکه به خود نیاییم ، تشریک مساعی نداشته باشیم اینکارها عملی نخواهد شد . در ضمن صحبت از بازگشایی جاده چک چک و اقدام جهت کشیدن راه مربط بود حرفی است صحیح ولی تا کنون به این فکر کرده اید که شهروندان روستاهای ما که از اوز گذر میکنند غیر از چندتا کوچه پس کوچه چیز دیگری به چشم نمی بینند . لذا به خود آییم و مسائل ریشه یابی کنیم شاید تلنگری بر اهدافمان باشد
 
خضری. از دبی[16/7/1396] : با تشکر از مطلب نوشته شده وکامنتهای همشهریان عزیز لازم به نظرمیرسدکه برای کار ارتقا شورای شهر یک فکر اساسی جهت تدارک وارتباط با مقامات بالای مملکتی انجام دهند کغرارتقای خیلی مهم است وتنها با چند نفر اعضای شورای شهر انجام نمی شود یک همت همگانی همه افراد اوزی لازم دارد که باید بزرگان وشورای شهر درراس ان کارباشند وگرنه مثل دورهای قبل که تک روی کردند وخیال می کردند فقط با افراد شورا کار شدنی است که موفق نشدند این بار باید ازتجربیات قبل درس بگیریم وبا استفاده از بزرگان وجوانان واوزیها داخل وخارج زیر نظر یک هییت این مساله مهم را به سرانجام برسانیم
 
شهروند [16/7/1396] : آقای علی تیرزن بی زحمت میشه کارهایی که زمان شورا که خودتان عضوش بودی تشریح کنید
 
کارمند بازنشسته عیر اوزی. در شیراز[17/7/1396] : برای پیشبرد کار ارتقای بخش اوز به شهرستان ارسال پرونده اوز به.وزارت کسورلازم بوده است ولی کافی نیست الان بخشهایی از سهرستانهای کازرون. وسپیدان وشیراز ونیریژ که پرونده انهاهم درتهران مطرح است توسط شورای انجا وامام جمعه ونمایندگان مجلس ومعتمدین محل در انمناطق موردپیگیری وبا مقامات مربوطه درحال رایزنی ومذاکره هستند لذا شورا ومسولین اوزی نیز لاژم است که اقدامات لازم را تدارک به بینند تا حق بخس بزرگ وقذیمی اوز گرفته شود
 
علی تیرزن [17/7/1396] : با سلام / در جواب کامنت شهروند محترم به استحضار می رسد بی تردید از شوراهای اول تا شورای کنونی کار واقدامات بسیاری در حد توان و چهارچوب قانون صورت گرفته و خواهد گرفت که لیست اقدامات انجام شده هر کاری و صورتجلسات آن از شورای اول تا چهارم در بایگانی موجود است که مجال بیان انها در این محل نیست و شهروند محترم ما می تواننددر صورت نیاز با مراجعه به شورا انها را مشاهده نموده و قضاوت نمایند اما در شورای سوم که بنده یکی از اعضای ان بودم پیگیری تا حصول نتیجه ساخت بیش از 800واحد مسکن مهرکه امروزه مالکین محترم در ان سکونت دارند و تلاش برای ساخت بلوار زیبای نبی اکرم(ص)و پیگیرهای مستمر برای ارتقا اوز با حضور معتمدین محل و امام جمعه محترم و دیدارهای متعدد با مسئولین عالی رتبه کشوری و ایجاد زمینه حضور رِیس جمهور ایران به این شهر و ........خود بیانگر گوشه ای از تلاش های شورای سوم است
 
کارمند بیمارستان [17/7/1396] : اوزی درست گفته میبایست به بیمارستان هم میپرداخت بیمارستان درحال حاضر حالت نابسامانی دارد
 
بچه. اوز[18/7/1396] : ما به همه نیروها نیاز داریم. جوان. پیر. زن. ومرد. شورای. قبلی. شورای. فعلی چون یک هدف. داریو وانهم سربلندی. وارتقای. اوز است. بنابرین با مساعدت واتحاد می توانیم. پبشرفت کنیم تفرقه. وایراد گرفتن باعث عقب ماندگی شهرمان میشود
 
دانشجو[18/7/1396] : از شورای چهارم به سبب کارها. وفعالیتش تشکر می کنیم وازروی موفقیت وخدمت گذاری برای همه اعضای محترم شورای. جدید داریم خانم صالحی. اقایان راستگو عسکری. رحمانزاده وهم چنین اقای مجبی که فردی خاکی وبی ادعا هستند
 
اوزی. زبان ودل خسته[19/7/1396] : با با جان بعد ازین همه سال نوشتن واقدامات قانونی کردن ورفتن وامدن در باره ارتقای اوز به شهرستان همه متوجه شده ایم که تنها راه گرفتن حق اوز این نیست باید در دستگاه ودرسطح بالای مملکت کسی پیدا کنید مثل گراش. وخنج باید شورا ومسولین شهر از سرمایه داران ونیکوکاران اوز برای کمک به این امر درخواست نمایند. با دست خالی دراین دور وزمانه به کسی چیزی نمی دهند من تا به یاد. دارم وحتی قبل از انقلاب هم صحبت از شهرستان شدن اوز بوده ولی تاکنون با این روش ها نشده دیگران بعد از ما اقدام کردن. والان سالهاست که ارتقا. پیدا کردند شورا ی شهر اوز بدانند ودیگر. راه هزار بار. رفته تکرار نکند. راه وچاره. جدید پیدا نمایند
 
همشهري دلسوز[19/7/1396] : در رابطه با برنامه آموزشي و ارتقاي كيفيت آموزشي مدارس اوز توصيه هاي زير پيشنهاد ميگردد دبيرستانها لازم است در مقطع سه سال آخر تحصيلي دانش آموزان يعني سالهاي تحصيلي دهم و يازدهم و دوازدهم و حتي در مقاطع پائين تر با انتخاب مشاوران آموزشي و برگزاري جلساتي هر مشاور در حد نيم ساعت در هر دوماه بصورت انفرادي با والدين دانش آموزان و در حضور هر دانش آموز عملكرد آموزشي دانش آموزان را بررسي نمايند . اين شيوه موجب ميشود تا كنترلي بر روي درس خواندن دانش آموزان صورت گيرد و از طرفي ديگر دبيران به رفع نواقص شيوه آموزشي خودشان بپردازند. در اين زمينه بايد درس خواندن دانش آموزان با منع تماشاي فيلم هاي كامپيوتري و يا تلويزيوني و ماهواره اي و بازي با گوشي موبايل مواجه و سر لوحه برنامه هاي دانش آموزان قرار دهند و در موارد خاص درصورت كسب نمرات خوب دانش آموز در هر امتحان براي تشويق آنهم در روز تعطيل در حد يك يا دو ساعت اجازه تماشاي فيلم يا بازي مورد علاقه آنها موافقت شود. در غير اين صورت موفقيتي حاصل نخواهد شد. اين برنامه بايد توسط والدين و دانش آموز و مشاور دبيرستان كنترل و رعايت شود. شرط موفقيت و قبول در دانشگاههاي برتر و رشته هاي سرنوشت ساز و خوب رعايت موارد فوق ميبشاد
 
همشهري [19/7/1396] : چرا يك تصوير بالاي بركه ها در متن خبر در سايت ظاهر نميشود؟ رفع اشكال شود
 
همشهري [19/7/1396] : پيشنهاد ميشود براي ذخيره سازي فايل پي دي اف هر خبر بصورت اتوماتيك عنوان خبر در زمان ذخيره سازي ظاهر شود اما در حال حاضر براي ذخيره سازي هر خبري فقط عنوان دانشگاه آزاد اسلامي ... ظاهر ميشود كه لازم است اصلاح شود. لازم است در برنامه نرم افزاري سايت اصلاحات لازم صورت گيرد
 
محمدطاهر قاضی زاده [19/7/1396] : ورزش یکی از سنت های پیامبر اسلام می باشد. این جانب به نوبه خودم خدمت ورزش دوستان سلام عرض می کنم و همچنین عرض سلام خدمت جناب آقای علی تیرزن که فعالانه در این راه خدمت و جوانان عزیز اوز را در راه ورزش تشویق می کنندو سنت های پیامبر اسلام را زنده نگه می دارند و از گوشه و کنار به تهیه گزارش های ورزشی می پردازند و مطالب ورزشی را در ماهنامه عصر اوز به چاپ می رسانند تا جوانان و همشهریان عزیز آن را مطالعه کنند.لازم است از ایشان کمال تقدیر و تشکر داشته باشم. محمدطاهر قاضی زاده متصدی خدمات دانشگاه آزاد اسلامی اوز
 
هم ولايتي[20/7/1396] : براي درج نظرات افراد در حال حاضر بايد 24 ساعت منتظر ماند تا مسولان سايت آنرا منتشر نمايند درصورتيكه بهتر است در كوتاه ترين زمان نظرات خوانندگان منتشر شود تا ساير خوانندگان هم از نظرات ساير افراد مطلع شوند و در صورت نياز نظرات تكميلي ارائه دهند
 
نام: