جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  حسن زاده، نویسنده و شاعر مهمان کتابخانه بانو و کودک و نوجوان اوز در دانشگاه آزاد اوز
[ دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - 05:20:12 ]

حسن زاده، نویسنده و شاعر مهمان کتابخانه بانو و کودک و نوجوان اوز در دانشگاه آزاد اوز


 

عضو هیأت موسس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان:

با وجودی که برای اولین بار است به اوز می آیم اما احساس می کنم این منطقه را سال هاست می شناسم، چون خودم بچه جنوب کشور وزاده آبادان هستم.

فرهاد حسن زاده که به دعوت کتابخانه بانو، کودک و نوجوان عصر اوز به اوز آمده بود با هماهنگی فتحیه فتحی و فایزه طیوری، دبیر و کارمند کتاب خانه به دانشگاه آمد و دقایقی را با جمعی از استادان و کارکنان به گفتگو نشست.


 

این نویسنده و شاعر به نام تاکنون خالق 80 اثر بوده که بیشتر در زمینه کودک و نوجوان می باشد.

وی در ادامه صحبت خود اظهار کرد:
من نویسنده هستم و خلق می کنم تا دیگران ببینند و بخوانند و آن را به نقدبکشندتابازتولیدیااثری دیگر خلق شوند.

وی افزود:

از زمانی که به فرودگاه لارستان وارد شدم و اکنون که به این دانشگاه آمده ام می بینم جمعی عاشق در زمینه فرهنگی و اجتماعی آستین بالا زده اند و چنین مجتمع بزرگی را بوجود آورده اند.

برنده نشان ماه طلایی از جشنواره بزرگ برگزیدگان ادبیات کودک و نوجوان درادامه وبا ابراز تاسف از شمارگان پایین کتاب های انتشاری که بعضاآبه زیر 500 جلد رسیداه اند، خاطر نشان کرد:


 

باید اهتمام ویژه ای به معرفی کتاب و کتاب خوانی بورزیم و کاری به نویسنده کتاب نداشته باشیم زیرااین گستردگی انتشار کتاب خوان منجر به کشف استعدادهای نویسندگی و چاپ و نشر کتاب و تعدادبسیارنویسندگان ونهایتآ توسعه جوامع می شود.

حسن زاده به جمع حاضر تاکید کرد با ابتکارات جذاب به هر طریق مردم به ویژه کودکان را تشویق به مطالعه و تصویرپردازی کنید.

مسئول صفحات ادبیات طنز نشریه دوچرخه ازروزنامه همشهری در نقل مشاهدات خود از شهرستان نیشابور گفت:

در آنجا از اکثر کودکان و نوجوانان خواسته بودند پس از مطالعه یک کتاب هر آنچه از مطالب کتاب به ذهنشان می آید به شکل نقاشی روی کاغذ بیاورند و پس از چندی در مکانی بزرگ همه این آثار به نمایش گذاشته شده بود که  باعث خشنودی فوق العاده شرکت کنندگان درخلق اثروسبب تشویق و جلب کودکان به امر مطالعه و نقاشی شده بود.

این نویسنده طنزتز شادروان محمد رفیع ضیایی نویسنده و کاریکاتورچیره دست اوز به نیکی یاد کرد.


 

ابتدای جلسه، فتحیه فتحی، دبیر کمیته کتاب خانه بانو ضمن معرفی استاد فرهاد حسن زاده به بیان چگونگی تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز پرداخت و در این خصوص اظهار کرد:


 Image result for ‫فتحيه فتحي‬‎

من خود عضو هیأت امنای این دانشگاه هستم و روزی که شروع به کار کردیم، هیچ پولی در دست نبود ولی به همت و تلاش مردم نیکوکار، هیأت امنا و کارکنان به اینجا رسید.

این عضو هیأت امنا از دانشگاه آزاد اوز به خاطر حمایت های جدی و بدون منت خود که از عوامل فعال فرهنگی سطح شهر از جمله کتاب خانه بانو دارد قدردانی و خاطر نشان کرد:

 کتاب خانه بانوو کودک ونوجوان با پشتیبانی فوزیه خضری از بنیان گذاران و همکاری شورای سرپرستی عصراوز،کارکنان به ویژه فایزه طیوری تاکنون 7 طرح سلام کتاب را برگزار کرده است و اینک قصد دارد همین برنامه را با حضور استاد فرهاد حسن زاده نیز داشته باشد.


عبدالعزیزخضری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز،با معرفی شهر اوز از سال 1280 ه.ش و امکانات فرهنگی از مدارس علوم دینی  وغیردینی، دانشگاه و دیگر مراکز خدماتی، ایجاد دانشگاه آزاد را محصول اندیشه و افراد خیرخواه دانست.


وی گفت:

کتاب خانه بانو و کودک و نوجوان زیر مجموعه فعال و سازنده نشریه عصر اوزبوده است واین نشریه فقط یک رسانه خبری نبودو درون خود کمیته های ورزش، ادبی، بانو، نیمکت، نسل پویا و اجتماعی فعال داشته و خدمات تاثیرگذاری در جامعه از خود به گذاشته است. دانشگاه آزاد هم محصول همین هاست.

محمد صدیق پیرزاد رییس هیات امنای دانشگاه، نیز از جایگاه آموزش و پرورش واهمیت کتاب دراوز سخن گفت.

ابراهیم احمدی، مدیر مسئول نشریه پیام اوزاز اعضای نشریه عصراوز نیز در سخنان کوتاه به تاریخچه فرهنگی ترویج کتاب و کتاب خوانی در اوز اشاره و اظهار کرد:

وجود کتاب خانه های متعدد باعث شد که اوز به عنوان شهر خلاق و دوم پایتخت کتاب ایران در سال گذشته معرفی شود. وی تاسف خودرا از این که برای تکرار این افتخارتا کنون صورت نگرفته است ابراز داشت.

مهندس ناصر خضری، مدیر دانشجویی و کتابخانه دانشگا، حضور شخصیت فرهیخته فرهاد حسن زاده که یادآور حضور شخصیت های مهم فرهنگی واجتماعی به شهر و دانشگاه آزاداوز است، را مغتنم شمرد و یادآور شد:

زحمات کتاب خانه بانو در طول حیات خود ارزشمند  و همه این ها از تلاش و کوشش زنان زحمتکش از جمله فوزیه خضری وفتحیه فتحی و دیگر بانوان  نشأت گرفته است. وی تاسیس دانشگاه آزاد را نیزحاصل تلاش این فرهنگیان زحمتکش قلمدادکرد .


 

 

در این نشست علاوه بر نامبردگان فاطمه کمال نژاد از نویسندگان فعال شهر،عبداله ملک زاده، معصومه بذرافشان، محمدحسین نیا، راضیه ناصری ورحیمی زاد از استادان دانشگاه، قدریه غیاثی،  عضو هیأت امنای، پروانه پدرام، آمنه روستا، پگاه بالانچی، شیما رحمان پور و محمدطاهر قاضی زاده از کارکنان دانشگاه نیز حضور داشتند.


استاد فرهاد حسن زاده قبل از ترک دانشگاه از بخش های مختلف بازدید نمود.


درباره استاد فرهاد حسن زاده:

فرهاد حسن‌زاده متولد بيستم فروردين 1341در شهر آبادان است. نوشتن را از سال‌هاي نوجواني(1355) آغاز كرد. از سال 1368در كنار همكاري‌ با مطبوعات كودك و نوجوان (سروش نوجوان، سروش كودك، آفتابگردان، كيهان بچه‌ها و…) به شكلي جدي وارد عرصه ادبيات كودك و نوجوان شد.
در سال 1370 اولين كتابش با نام «ماجراي روباه و زنبور» منتشر شد . تا كنون بيش از شصت عنوان كتاب (اكثراً كودك و نوجوان) از او به چاپ رسيده است. آثاري در گونه‌هاي (ژانرهاي) مختلفي همچون داستان كوتاه، بلند، رمان، افسانه، فانتزي، طنز، زندگينامه است.
چند كتاب هم در حوزه بزرگسالان دارد. از جمله رمان‌هاي «حياط خلوت» و «مهمان مهتاب». و كارهايي كه هنوز فرصت انتشارش را پيدا نكرده است. او فيلمنامه هم مي‌نويسد و در زمينه انيميشن تجربه‌هايي دارد. او عضو هيات موسس «انجمن نويسندگان كودك و نوجوان» بوده. و دو دوره هم به عنوان عضو هيأت مديره به هم صنفي‌هايش خدمت مي‌كرده.
حسن‌زاده اكنون نيز در تحريريه‌ي نشريه «دوچرخه» (ضميمه روزنامه همشهري) مشغول به كار است

 

• 
از نویسندگانی است که در تمامی حوزه‌های ادبی از داستان کودکان، نوجوانان تا رمان برای بزرگسالان دست به نگارش زده‌است.[۱]
• 
او نوشتن را از دوران نوجوانی با نگارش نمایشنامه و داستان آغاز کرد. جنگ ایران و عراق و مهاجرت از آبادان باعث شد مدتی از نوشتن باز بماند. اما در سال ۱۳۷۰ اولین کتابش به نام ماجرای روباه و زنبور در شیراز چاپ شد؛ و از آن پس به شکل حرفه‌ای قدم به دنیای نویسندگی در حوزةادبیات کودکان و نوجوانان گذاشت. از حسن‌زاده تا کنون بیش از 80اثر چاپ شده‌است. برخی از آثار او به زبانهای انگلیسی، مالایی و چینی ترجمه و انتشار یافته‌است. همچنین از بر اساس بعضی از کتابهای او فیلم، انیمیشن و e-book تهیه شده‌است.
• 
او هم چنین عضو هیئت مؤسس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان بوده و دو دوره به عنوان عضو هیئت مدیره نیز انتخاب شده‌است.
• 
فرهاد حسن‌زاده تا کنون بیش از بیست جایزه برای آثارش گرفته که مهمترین‌شان نشان ماه طلایی از جایزه جشنواره بزرگ برگزیدگان ادبیات کودک و نوجوان است که آن را انجمن نویسندگان کودک و نوجوان برای انتخاب بهترین نویسندگان، شاعران، مترجمان و منتقدان و پژوهشگران ادبیات کودک و نوجوان در دو دهه ۶۰و ۷۰ برگزار کرد.
• 
او هم اکنون مسئول صفحه‌های ادبیات طنز نشریهٔ دوچرخه‌است که پنج‌شنبه‌ها به عنوان ضمیمهٔ روزنامه همشهری منتشر مي‌شود.
آثار: مروري بر كتاب
تصويرگر : هدي حدادي
كوتي كوتي يك بچه هزارپاست.
اين كتاب هم شرح ماجراهاي كوتي كوتي است.

فكر مي كنيد يك بچه هزارپا چطور زندگي مي كند.

چه اتفاقهايي براي او مي افتد.
اگر دلتان مي خواهد كوتي كوتي را بهتر بشناسيد بهتر است اين كتاب را بخوانيد...


به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، فرهاد حسن‌زاده نویسنده این کتاب که برای کودکان خردسال گروه‌های سنی الف و ب (پیش از دبستان و سال‌های اول تا سوم دبستان) چاپ و برای اولین بار در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شد، در قالب طنز تلاش کرده است داستان «کوتی کوتی و درد سرهای او را» برای بچه‌ها بازگو کند.

خرید کفش و جوراب و از همه سخت‌تر پوشیدن آن برای کوتی کوتی و والدینش مشکلاتی را ایجاد می‌کند و بچه‌ها هم حاضر نیستند با او قایم‌ باشک و اتل متل بازی کنند، چرا که شمردن پاهای یک هزارپا کار مشکلی به نظر می‌رسد.

کوتی کوتی در عین حال فوتبال هم نمی‌تواند بازی کند، برایش شلوار مناسب پیدا نمی‌شود و وقتی که در مسابقه نقاشی برنده می‌شود، برای هزارپای او تنها یک جفت کفش ورزشی هدیه می‌دهند و وقتی برای درد یکی از پاهایش پیش دکتر می‌رود پیدا کردن پای چهار صد و پنجاه و سوم برای آقای دکتر دردسرهایی غیر قابل تصور به وجود مي آورد.

 
   
نظرهای شما :  
بانو[17/7/1396] : عصراوز میبایست قدر بانوان اعضای کتابخانه بانو را میدانست وآنهارا بحال خود رها نمیکرد اینها بخصوص سرکارخانم خضری زحمت زیادی برای کتابخانه کشیده اند به اوز آمدن آقای حسن زاده نویسنده برجسته کشور کار کمی نیست دستشان درد نکند
 
معصومه [18/7/1396] : آقای حسن زاده فقط برای کودکستان کرانی دعوت شده بدونه برای کتابخانه بانو
 
شهروند از دبی[18/7/1396] : درود بر بانوان فعال ودلسوز شهر وکتابخانه بانو وکودک ونوجوان شهرمان اوز
 
پاکروآن [18/7/1396] : موفق باشید
 
مریم [18/7/1396] : خوشم میاد عکسهای زیاد میزنید دیگه نیاز بخوندن نیست
 
بانو [19/8/1396] : آمدن آقای حسن زاده آنقدرها هم بازتاب نداشت
 
نام: