پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

بیست ونهم فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی- مبارک باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  همایش تجلیل از کنکوری های برتر دانشگاه ها در تالار خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی اوز
[ سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - 06:50:26 ]
همایش تجلیل از کنکوری های برتر دانشگاه ها در تالار خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی اوز


رئیس مجتمع علوم دینی اوز:

برپایی این همایش بسیار زیبا در تجلیل از پذیرفته شدگان در دانشگاه های مطرح کشور و در یک محیط علمی که دانشگاه آزاد اسلامی اوز میزبانی آن را به عهده دارد کار پسندیده ای است.شیخ محمدصالح انصاری در ادامه صحبت های خود در حضور جمع 61 نفره حاضر در تالار محمدبن موسی خوارزمی(خیریه حاج محمدرضا کمالی) اظهار کرد:

حضور امام جمعه در این جلسه مغتنم است و جا داشت ایشان صحبت می کرد اما این کار به من محول شد.

این استاد مدرسه عالی احمدیه در خصوص رابطه حوزه علوم دینی، دانشگاه و تاکید قرآن گفت:

قرآن بر علم تاکید زیادی دارد اما ما امت اسلام از علم غافل هستیم.

قرآن در اولین سوره بر خواندن(اقرا) تاکید کرده و در چهارمین سوره ای که نازل شده اولین قسم را به قلم و آن چه می نویسد یاد می کند. اما علم باید با معنویات همراه باشد زیرا خدا می فرماید:قطعا علما از خدا می ترسند.

ابتدای جلسه که به خاطر دیر آمدن مهمانان اصلی، با ده دقیقه تاخیر برگزار شد،پس از خواندن قرآن توسط حسن سروی، امام مسجد سیدنا حمزه(رض) و سرود جمهوری اسلامی.
 رئیس دانشگاه مقدم حاضران را برای قدرشناسی از جوانان تلاشگر در عرصه علم عالی و خانواده هایشان خوش آمد گفت و افزود:


 

خوشبختانه فراخوان این دانشگاه همواره با استقبال عاشقان علم و دانش بوده است و شرکت این جمع برای قدرشناسی از سه جوان تلاشگر که چه بسا در آینده جامعه شاهد خدمات برجسته ای از سوی آنان باشد، اظهار کرد:

 

سابقه آموزش عالی در ایران و جهان به قرن ها پیش برمی گردد، به گونه ای که فرهنگستان حصیبین و دانشگاه جندی شاپور در ایران باستان پیش از اسلام و بیت الحکمه به بعد از اسلام بر می گردد اما اگر نگاهی به دانشگاه های پیشرفته در جهان بیاندازیم متوجه می شویم سرمایه داران بزرگ مثل جان هاروارد در سال 1636 نیمی از املاک و کل کتاب خانه شخصی اش را و جان راکفلر و اندرو کارنگی 40 میلیون و 350 میلیون دلار از دارایی خود را در امریکا برای دانشگاه پرداخته اند.و یا شخصی بنام توماس گالوات در سال 1817 برای ناشنوایان مدرسه ساخت و پسرش در سال 1864 دانشگاه ناشنوایان تاسیس کرد.وی افزود:

بنابراین اگر خواهان پیشرفت کیفی دانشگاه باشیم باید هزینه کلان کرد و یکی دیگر از اهداف این جلسه انتقال پیام نیاز دانشگاه های اوز به منابع مالی کمکی هست.رئیس دانشگاه با بیان نیاز به منابع انسانی کارآمد هیات علمی و آزمایشگاههای مهم، به اقدامات مختلف عمرانی اشاره کرد وگفت :

در کنار کارهای عمرانی مرحله به مرحله به زیرساخت سازی فرهنگی و پژوهشی نیز اهمیت داده شده است، به گونه ای که ضلع شمالی همکف بالغ بر 605 مترمربع کار می شود تا با اتمام کل ساختمان به هشتمین تالار که قرار است به کارگاه تجهیزات فنی و آزمایشگاهی اختصاص یابد دست پیدا کنیم.

وی از ضرورت توجه به زیرساخت ها در یک دانشگاه گفت:

مرکز دارای 7 تالار بزرگ برای بهره مندی دانشجویان همه دانشگاه ها و عموم است که انتظار است استفاده شود.

او نقش رسانه های همگانی در احترام به جامعه و آگاهی بخشی و اصل پاسخگو بودن را همچون توجه به آموزش برجسته دانست و یاداور شد:دانشگاه آزاد اسلامی اوز در سال نهم است که پایگاه خبری« پیام دانش» را به صورت به روز دارد و یک سال است که فصلنامه «با پیام دانش اوز» را منتشر می کند.

خضری حضور با انگیزه افراد آگاه و اهل علم و دانش در مطبوعات و انتقال دانسته های خود و دیگران در راستای آگاهی بخشی عمومی را وظیفه ضروری تلقی کرد و افزود:نوشتن مطلب یک وظیفه است چون هر چه جامعه در راستای چگونگی استیفای حقوق قانونی خود آگاه شود به همان نحو از وارد شدن آسیب به افراد دانا ولی ناآگاه و آسیب های اجتماعی جلوگیری خواهد شد.
مدیرمسئول فصل نامه «باپیام دانش اوز» از نوشاده نوشاده بانویی که که با نوشتار مرتب خود حرکت موثر در توانایی بانوان در عرصه قلم اوز، خدمات زیادی ازخودبروز می دهد، ستایش کردو

وی افزود:

همین فصلنامه با پیام دانش اوز سبب برپایی این نشست باشکوه شد تا محمد فقیهی پیشنهاد تجلیل و تکریم این سه نفر حاضر را بدهد.خضری با قدردانی از پیشنهاد این نیکوکار فرهنگی برای ترتیب این همایش یاداور شد:

اقشار جامعه علاقمندند جوانان با وجود مشکلات عدیده برای تحصیل عمومی و عالی خود تلاش داشته باشند، همان گونه که جوانان حاضر در این نشست نشان داده اند.رییس دانشگاه با برشماری نقش مفتی و امام جمعه و ریاست مجتمع علوم دینی در خروج دانشگاه از بحران توقف در یک مقطع، وجود شخصیت های فرهنگی در هیات امنا که برای مجریان دانشگاه به تقویت اعتماد و اعتمادسازی کرده اند، برای تعالی دانشگاه آزاد اسلامی برجسته عنوان کرد.صفا خضری دانشجوی پزشکی پذیرفته شده دانشگاه دولتی یزد صحبت کننده بعدی بود که گفت:

تشكر ميكنم از والدينم كه در  اين راه من رو حمايت كردند و زحمات زيادي كشيدند و همچنين دوستان و معلماني كه با راهنمايي هاشون من رو همراهي كردند من هم به نوبه خودم سعي كردم از اين موقعيت فراهم شده نهايت استفاده رو ببرم و خدا رو شكر توانستم به هدفم برسم.پارسا فقیهی، دانشجوی کارشناسی مکانیک دانشگاه تهران، که با اخذ رتبه 101 ثمره تلاش خود و خانواده اش را گرفته است نیز اظهار کرد:

 از دانشگاه آزاد اوز برای ترتیب دادن این جلسه تشکر میکنم و بسیار خوشحالم که جلساتی برای تکریم علم و دانش در اوز برگزار میشود که رکن اساسی پیشرفت هر جامعه ای است از خانواده عزیزم تشکر میکنم که هموار یاور من بودند و همچنین از بستگانم که باعث دلگرمی من می شدند. محمد کراماتی از طرف محمد فقیهی، دانشجو دکترای رشته برق دانشگاه شیراز که در جلسه حضور نداشت گفت:

تشکر میکنم که این فرصت را به من دادید البته بنده در جایگاهی نیستم که جای دیگران صحبت کنم؛ اما به هرحال تشکر میکنم از تمامی کسانی که این جلسه را برای بزرگداشت این دوستان برگزار کردند. همچنین تبریک میگویم به دوستان که توانستند با تلاش و کوشش، به آن هدفی که مد نظرشان بود برسند و امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق و پیروز باشند.سامیه اعتمادی، مادر صفا خضری، طی سخنانی کوتاه اظهار کرد:

با تشکر از دانشگاه آزاد اوز و همه دست اندرکاران عزیز که این جلسه را تشکیل دادند، برای جوانان آرزوی موفقیت و پیشرفت فردی و هم پیشرفت جامعه را دارم.

خانواده نقش موثری در آرامش و هدایت فرزندان دارد و چه خوب است که فرزندان را برای انتخاب رشته تحت فشار قرار ندهیم بلکه خودشان با توجه به علایق و امکاناتشان، و با راهنمایی های بزرگتران مسیر درست را انتخاب نمایند. از مسئولین بخصوص آموزش و پرورش خواهشمندم سطح آموزش را در شهر اوز بالا ببرند تا دانش آموزان ممتازمان مجبور نباشند هر روز مسیر اوز به لار و بالعکس را با توجه به خطرات جاده و خستگی ناشی از مسیر، طی کنند. با توجه به اینکه استعدادهای خیلی خوبی در اوز داریم که نیازمند شکوفا شدن است.
محمدصدیق پیرزاد، رئیس هیأت امنا، مهران عسکری نائب رئیس شورای اسلامی، احمد خضری دبیر هیات امنا صحبت کردند.مهندس مسعود کراماتی، شهردار و نایب رییس هیات امنا، ترتیب چنین گردهم آیی های علمی و با شکوه را لازم دانست و اظهار کرد:این اقدامات باعث می شود بر انگیزه جوانان برای تحصیل کیفی افزوده شود و نیکوکاران نیز چنان چه ملاحظه کنند کمکشان دارای دست آورد خوب است، بر حمایت بیشتر خود در ارتقای آموزش، علم و پژوهش می افزایند.

شهردار به دیدار و ملاقات خود به اتفاق مقامات سه شهرستان لارستان، خنج و گراش و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با محمد علی افشانی معاون وزارت کشور اشاره و گفت:موقع معرفی معاون عمرانی از بخش اوز و مردمانش به نیکی یاد و اضافه کرد بود:

من این بخش و مردمش را از یاد نمی برم و در طول خدمتم در استانداری فارس به ویژگی های اخلاقی و مردمداری شان پی برده بودم و همواره برای آنان احترام قایل هستم.

نائب رئیس هیأت امنا، اقدامات مستمر فرهنگی در دانشگاه آزاد را با وجود نیروهای واقعا محدودی که دارد قابل توجه ارزیابی کرد.
 

فروغ هاشمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، از دانشگاه آزاد که به عنوان جایگاه دلسوز برای فرهنگیان عمل می کند و در طول سال اینگونه برنامه ها را اجرا می کند تشکر و از اقدامات اداره فرهنگ برای ترویج کتاب خانه ها و کتاب خواندن نکاتی را یادآور شد و خاطر نشان کرد:

همان گونه که باشگاه پروانه های اوز دارای مقام ارزشمندی در کشور شده است امید است در دومین سال شرکت برای معرفی پایتخت کتاب اوز بتواند مقام درخور سال قبل خود را تکرار و تلاش می شود، ارتقا پیدا کند.

هاشمی، معضل رفتن فرزندان اوز به مدارس خارج از اوز را  عنوان کرد و خواستار بررسی این وضعیت و تقویت مراکز آموزشی و جلب اعتماد والدان شد.


محمدحسین آتش فراز بخشدار با بیان تحولات عمرانی دانشگاه و زیبا سازی محوطه، ساخت بلوار را از اقدامات مفید برای شهر دانست و ابراز امیدواری کرد:

با ادامه آسفالت خط دوم گراش به اوز که از کارگاه پاسگان بتون عبور کرده است. بلوار دانشجوی این دانشگاه آسفالت تا نیت مسئولان دانشگاه برای تبدیل محوطه به تفرج گاه عملی شود

بخشدار حضور جوانان شاداب و برجسته کنکور سراسری در جمع حاضر را برای تحول امر آموزش و توسعه انسانی برجسته بیان کرد و افزود:

در جواب رئیس اداره فرهنگ و ارشاد باید گفت مدارس اوز از نظر کیفیت آموزش خوب کار می کنند و والدین ضرورت دارد از این وضعیت استقبال و فرزندان خود را برای تحصیل به شهرهای دیگر نفرستند.
عبدالله معصوم نژاد، رییس اتاق اصناف و عضو هیات امنا، برگزاری این همایش را به بانیان آن از پیشنهاددهنده و خیرکنندگان تبریک گفت و اظهار کرد:


من از هر لحاظ با این دانشگاه نه بعنوان دانشجوی کارشناسی علوم قضایی بلکه عضو هیات امنا ارتباط دارم و از نزدیک در جریان کارهای مسئولانش هستم.

وی گردانندگان دانشگاه را مظهر صمیمیت و منش انسانی دانست و افزود:

ساختمان دانشگاه همچون نگینی می ماند که خیرین گرانمایه و هیات امنا آن را به اینجا رسانیده اند.

در اخر همایش به سه نفر کنکوری برتر و شش نفر از استادان فعال (مهندس احسان امیری، مهندس سعید امیری، فاطمه قاسمی، بهاره بهبین ، مهندس سحر علوی، و مهندس نیما خضری ) در امر فعالیت های فرهنگی-پژوهشی لوح و کارت بانک و به والدان لوح  اهدا شد.
والدان دانشجویان (مهنوش کراماتی، عنایت خضری، اسماعیل فقیهی، سامیه اعتمادی و فریال رضایی) و به پیشنهاد کننده مراسم (محمد فقیهی)، محمدصدیق پیرزاد، به خاطر ساخت تالار کف تئاتر و قدریه کمالی از طرف ورثه شادوران حاج محمدرضا کمالی به خاطر ساخت تالار ویدیو کنفرانس محمدبن موسی خوارزمی لوح سپاس اهدا شد.

در همایش عضو شورای اسلامی استان، رییس شورای حل اختلاف، مدیران مسئول نشریات پسین و پیام، جمعی از نویسندگان و تحلیل گران، دانش آموختگان دانشگاه و اعضای هیات امنای دانشگاه آزاداسلامی اوز حضور داشتند.
همایش  در ساعت 19:30 پایان یافت و مهمانان با صرف شام در تالار شیخ سعدی خیریه حاج محمد امین کمالی دانشگاه را ترک کردند.
 
   
نظرهای شما :  
الهام [10/11/1396] : تقدیر از تعداد دانشجویان نخبه اقدام پسندیده ای بوده است ولی باید درنظر داشت حایز ین رتبه برتر دانشگاه کسانی دیگری هم بوده اند که بایست در نظر گرفته میشد
 
اسماعیلی[10/11/1396] : انتخاب اسامی فلاسفه و شعرای قدیم برسردر سالنها جای تشکر دارد
 
شهروند [10/11/1396] : حرکت دانشگاه خیر خواهانه است ولی دانشگاههای اوز دوران بدی از مدرک پرانی وصدور مدارک تحصیلی بی هویت میگذرانند ما دانشجوی لیسانسیه داریم ولی بلد نیست یک درخواست ساده یک سطری بنویسد
 
اوزی[10/11/1396] : اتفاقآ دانشگاه آزاداوز در حد توانش وبا توجه به وضعیت دانشگاههای منطقه حتی فراتر از دانشگاههای لارستان عمل میکند وبیشتر از این در توانش نیست و ما باید واقع بین باشیم وچیزی ننویسیم که سبب دلسردی شود
 
ساسان پیرزاد[10/11/1396] : ضمن عرض خسته نباشید به اقای خضری و هیات امنا فعال دانشگاه امیدوارم در راستای خدمت به شهر و حمایت از اوز سربلندمان ذهن های خود را بیدار کنیم و مثبت اندیش باشیم تا باعث تشویق خیرین بزرگوار که چیزی جز سربلندی اوز نمی خواهند باشیم درود می فرستم به بانی خیر جناب عبدالقادر فقیهی که قدمهای خیرشان در همه جا دیده می شود و خسته نباشید عرض می نمایم به کل مجموعه ای که توانسته اند چنین مجوعه عظیمی را بسازند انشالله با تدابیر درست و با اتحاد و همدلی با کمک به مجموعه دانشگاهایمان (دانشگاه ازاد ، دانشگاه پیام نور ، دانشکده بهداشت و مجموعه زیر ساخت های اموزش های پایه) در مسیر کیفی و داتش افزایی قدم برداریم
 
اوزی [10/11/1396] : آقای کرامتی شهردار اوز از نظر رعوفانه معاونت عمرانی وزارت کشور به اوز حرف زدند که جای امیدواری است وباز امیدوارم این تعریف وتمجید ها در حد حرف زدن نباشد وما کوشش کنیم اوز مان شهرستان شود
 
فاطمه[10/11/1396] : رییس محترم دانشگاه آیا بهتر نبود از دانشجویان برتر دیگر هم تجلیل میشد و نه فقط بستگان خودت و خانمتان
 
خواننده[10/11/1396] : مصاحبه با مجله پیام دانش و یا تجلیل خانوادگی در محیط دانشگاه با حضور مسئولین شهر ملاک درستی برای انتخاب تجلیل شوندگان نیست. ادامه این رویه می تواند به تبعیض بیانجامد.
 
اوزی[11/11/1396] : چنانچه این مراسمها به صورت. دسته جمعی وهمگانی. بر گذار شود بهتر است. تا. مردم فکر. نکنند این مراسم ها. طایفه. ای وخصوصی برای یک عده. خاص. است. که در اینصورت. به. وحدت. واتحاد. مردم. لطمه. میخورد بهتر بود. در ابتدای. سال. وهمراه. با سایر قبولشدگان. اوزی. بر گزار میشد
 
محمدطاهر قاضی زاده [11/11/1396] : جلسه تجلیل از کنکوری های برتر دانشگاه ها ساعت 18:15 روز یکشنبه 96/11/08در تالار ویدیو کنفرانس محمدابن موسی خوارزمی(خیریه شادروان حاج محمدرضا کمالی) برگزار شد. جا دارد در اینجا یادی از آن مرحوم داشته باشم که خداوند ایشان را رحمت فرماید در زمان حیاتشان در کار خیر پیش قدم بودند و جاجای مناطق شهرمان اوز و اطراف آن کارهای خیر ایشان دیده می شد و از جمله آن این تالار ویدیو کنفرانس با همه وسایل و تجهیزات است که در آن جلسه برگزار شد. در جلسه تجلیل، حاج شیخ عبدالعزیز قاضی زاده، مفتی اهل سنت جنوب لارستان و امام جمعه شهرمان اوز و عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اوز، و جناب آقای حاج شیخ محمدصالح انصاری، ریاست محترم مجتمع علوم دینی امام شافعی، که در خصوص علم و دانش از دیدگاه قرآن و احادیث پیامبر اکرم(ص)صحبت کردندو همچنین جناب آقای محمدحسین آتش فراز، بخشدار محترم اوز، شهردار و شورای محترم اوز و جناب آقای محمدصدیق پیرزاد، رییس محترم هیأت امنای دانشگاه آزاد اوز که با سن بالای خود در هر جلسه ای در اول وقت حضور دارند و از تمامی عزیزانی که در این جلسه حضور داشتند و به جلسه ما گرمی بخشیدند کمال تقدیر و تشکر را دارم. محمدطاهر قاضی زاده متصدی خدمات دانشگاه آزاد اسلامی اوز
 
عبدالرضا[11/11/1396] : ما براى دانشگاه آزاد وآقايان احمد وعزيز خضرى احترام قايل هستيم چون دانش وفرهنگ وارتقا اوز را دنبال مى كنند وزحمت مى كشند اما دو عمل دانشگاه مارا نگران كرد ١- تجليل از بستگان خودتان وخانم عزيز خضرى كه بهتر بود خانوادگى مى شد ٢- آوردن يك نويسنده كه لازم نبود
 
عایشه[13/12/1396] : کارتان عالی بوده ولی بایستی از اکثر دانشجویان برتر کنکوری که تعدادشان کم هم نبوده تجلیل میشد
 
نام: