پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

بیست ونهم فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی- مبارک باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  درسفراستاندارفارس،چرا بخش اوز دیده نشد به قلم عبدالعزیز خضری
[ شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - 05:50:30 ]

درسفراستاندارفارس،چرا بخش اوز دیده نشد


                                    Image result for ‫عبدالعزیزخضری رییس دانشگاه آزاداوز‬‎

عبدالعزیز خضری: رییس دانشگاه آزاداسلامی اوز

از زمانی که نشریه عصر اوز جای خود را به پسین اوز داد، راقم  مطلبی در سومین نشریه  رسمی با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی یک شهروند اوز نگارش نکرده بود.

این را نباید به حساب کوتاهی منظور کرد چون نوشتن وظیفه هر شهروندی است تا آن چه در پیرامون می گذرد، بازتاب دهد تا با خلق نقد و برررسی در راستای جامعه ای شفاف، به دور از حاشیه و فساد حرکت همگانی وجود داشته باشد.

نگارنده جدا از مسئولیت دریک مرکز آموزش عالی، افتخار مسئولیت دو رسانه  مجازی و غیر مجازی نیز داراست و هر دو به روز و  یا از زمان مقرر خود در دید خوانندگان قرار می گیرد.

 بنابر این نویسنده بیشتر از آن که یک مسئول اجرایی اداری باشددرکاررسانه فعال و بهرمندی از وسایل ارتباط جمعی و مفید بودن آن را به عینه تجربه کرده است.

 برای خروج از مقدمه، این واقعیت اضافه شود که سرمایه گذاری در رسانه های مستقل همگانی هم وزن سرمایه گذاری در آموزش و پرورش و یا بیشترازآن اهمیت دارد. چون هر دو از شاخص های محوری توسعه هستند.

در هفته های گذشته، بخش و شهر اوز شاهدمباحث ویا رویدادهای مهمی (ارتقای بخش اوز،  حضور استاندار فارس در شهرستان های لارستان ، گراش،و بخش جویم ، تحرک در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،عزیمت معاونان استانداری استان فارس به اتفاق جمعی از مدیران کل  به بخش های بیرم و صحرای باغ) بود که هر کدام می توانست موضوع «سخن» این شماره از نشریه باشد.

در شماره قبل، علی تیرزن همکار مطبوعاتی«پسین اوز» در خصوص« ارتقاء اوز امتیاز ویژه برای لارستان است»، تحلیل درستی را  برشته تحریردرآورده بود و درستی از این منظر که ارتقای بخش اوز فراتر از امتیازبرای بخش ، مرکز شهرستان نیز به مراتب از آن متنفع می شود.

زیراتعاملی که درمنطقه وجود دارد بیش از وضع موجود به شکوفایی تبادل فرهنگی و رونق تجاری می انجامد و بیشتر از این،  منطقه این آمادگی را پیدا می کند تا در


 Image result for ‫فرمانداری ویژه لارستان‬‎

موقعیت فرمانداری ویژه از نظر توسعه سیاسی، جغرافیایی به ظرفیت های گسترده تر از وضع موجود نایل آید.

با وجودی که مقوله ارتقاء بحث اصلی سخن نیست و نگاه به وظایف قانونی و عرفی مسئولان اجرایی در تعهد به پیگیری خواسته های مشروع اکثریت جامعه است، با این حال  ارتقای بخش اوزازچنان اهمیتی برخورداراست، که نبایستی درحاشیه قراربگیرد.
  Image result for ‫فرمانداری ویژه لارستان‬‎

حضور مقام عالی استان که پس از انتصاب و برای اولین بار درشهرستان های لارستان وگراش، اتفاق می افتاد،  فرصتی مناسب برای دیدار و گفتگو و بیان خواسته ها ودیده شدن بخش اوز بود و اصولأ این سفری کاری در راستای شناسائی میدانی منطقه و مردم صورت گرفته بود.

برغم دیدار این هیات عالی استان از بخش جویم ، نشانه هایی ملاحظه نمی شود که اقدامی برای دعوت از استاندار به بخش قدیمی و به تعبیر همه دولت مردان ودر همه سطوح بخش یا مردمان خوب و صاحب امکانات مناسب  اقدامی صورت گرفته باشد و احیانآ اگردعوتی شده بود، حداقل رسانه های محلی بی اطلاع هستند.

مضاف بر موارد پیش گفت، نشانه ای هم وجودندارد برای دیدار و گفتگو با استاندار در یکی از مراکز شهرستان های همجواررایزنی به عمل آمده باشد.

در فرایند تعقیب خواسته های قانونی بستگی به کاربردی بودن پیگیری هاو چنان چه از مجاری موجه باشد، دلیلی برای به نتیجه نرسیدن متصور نیست.

 در نظام مردم سالار هر مسئولی برای خدمتگذاری قبول  پست  کرده است . بنابراین ملاقات با مقام اول استان و آن هم برای مردمی که صادقانه با دولت همکاری دارند، یک حق است که عدم اجابت آن بایستی در خود جستجو کنیم .

از چند روز قبل اطلاع رسانی شده بود که استاندار در منطقه حضور پیدا می کند و این وظیفه مسئولان اجرایی بود که یا خود تدبیری می اندیشیدند و یا فراخوانی می دادند تا فعالان اجتماعی گردهم آیی، هم اندیشی و تبادل نظر کنند تا از نعمات این سفر بهره ببرند.

بدیهی است استاندار با این همه مشغله و گستردگی جغرافیایی استان فارس؛ پراکندگی و فراوانی  مناطق کمتر فرصت پیدا می کند مسافرتی چند بار به یک شهرستان نماید.

اگر اجماعی وجود داشت ، این احتمال به یقین تبدیل می شد که برنامه ریزان قانع شوند شخص اول استان ، راه جویم با لارستان را از اوز طی کند و یا زمان بازدید ازگراش، با لحاظ رفت و برگشت دو ساعتی رابه زمان  ماموریت خودافزوده ویا باکاستن اززمان حضوردردوشهرستان پیش گفت، به « بخش ا وز» اختصاص دهد.

واگر آمدن به اوز، غیرممکن بود .آیا ملاقاتی نیم ساعته در یکی از دو مرکز شهرستان میسر نمی شد؟

ویا نهایتأ تدبیر زعمای بخش های بیرم و صحرای باغ کارساز نبود که ما هم حداقل همزمان ، میزبان معاون عمرانی استاندار و همراهان که به دستور استاندار صورت گرفت، باشیم .

این ها را مسئولان ارشد و به ویژه، شورای اسلامی شهر اوز می توانند پاسخگو باشند.

منبع : پسین اوز

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[14/11/1396] : آقای عزیزخضری متنی بسیار قوی و بیدار کننده نوشتید ولی انتظار نداشته باشید مقالتان پاسخی بدنبال داشته باشد اصلا هیچیک از شوراییها شاید ندیده باشند و اگر دیدند هم حاضر نیستند بخوانند
 
شهروند [14/11/1396] : از بخشدار وشهردار ورییس شوراکه صدالبته بیشتر از هر مسئولین دیگر وظیفه دعوت از استاندار به اوز داشتندولی راستگو که خودشو نماینده در استان میداند دراین رابطه وظیفه سنگیتری داشت که همه کوتاهی داشتند
 
سردارنوروزی[14/11/1396] : باسلام هروقت که خود مطلبی درارتباط باشهرودیارکهن آباواجدادی ام ((اوز پر افتخار))می نویسم غصه می خورم ودلم به درد می آید که چرا شهروبخش کهن اوزکه گذشته ای تابناک بامردمانی خیراندیش وسخاوتمند وبا همت وبا فرهنگ وپرتلاش داشته و آوازه اش به خوبی درجای جای ایران مشهور وبه نیکی از آن ها یاد می شود ونه تنها درداخل کشور,بلکه نیک نامی وخدمات وبرجستگی وسربلندی اوزی ها کشورهای آن سوی آب های نیلگون خلیج فارس , قاره افریقا , قاره آسیا ,قاره اروپا وقاره آمریکا وفضا رادرنورده ودرهرکوی وبرزنی ازخود نام ونشانی افتخارآمیز وسترگ به جای گذاشته اند, حال برسر آن چه آمده که این قدر تنها وبی یار ویاورشده اند؟!
 
کمال[14/11/1396] : واقعیت اینست که برای ماندن در زمین رقابت جهت ارتقا و دستیابی به آینده بهتر ، باید تلاش دوچندان داشته باشیم و صد البته لازم است نهادهای محلی شهر ، پشتکار و سعی مضاعف کنند چه آنکه از قدیم گفته اند:خودت برخیز و ... مطلب جناب خضری آموزنده بود .
 
سردارنوروزی[14/11/1396] : ببخشید مطلب فوق درارتباط با بحث ارتقاء اوزناتمام ماند . هم چنین هرگاه که دیگر شهروندان عزیز اوزی واینک ریاست محترم دانشگا اوز در باره اوز داد سخن داده اند درذهنم تداعی می شود افسوس که کوتاهی از نسل معاصرشهر وبخش اوز وابعاد اجرائی ودیپلماتیک کار است !؟ جناب آقای حاج عبدالعزیزخضری از بعد نوشتاری به گواه مقالات مندرج در عصر اوز وبعدها پیام اوزو...درست نوشته اند من شهادت می دهم که نه تنها ایشان واخوی محترم شان جناب آقای استاداحمد خضری , بلکه همه اصحاب قلم شهر وبخش کهن اوز در داخل وخارج از کشور بارها وبارها از اوز وپتانسیل هاوپیشرفت ها وتوسعه آن وشایستگی ها وجایگاه فرهنگی , اجتماعی , عمران وآبادانی واستحقاقش درامردستیابی به ارتقاء نه تنها نوشته اند , بلکه فریاد زنده اند ولی باید پذیرفت که درعالم فرهنگ جا افتاده نظام جمهوری اسلامی ایران این کافی نیست ! عمل دل سوزانه وتعامل هوشیارانه وروابط حساب شده وپیگیری های مکررنه تنها درسطح شهرستان واستان, بلکه حضور مستمرردر وزارت کشور ودفتر ریاست جمهوری ونماینده منتخب لارستان حرف اول وسازنده را می زند. درگذشته آیاکوتاهی شده یا نشده است؟ چیزی را حل نمی کند , الآن برای رسیدن به مطالبات مردم بخش وشهراوز باید برنامه وراهکار داشت و دراین مورد فعال وکوشابود وهم چون سریش موی دماغ متولیان کلیدی وذینقش در امر ارتقاء اوز شد تا بیاری خدا وتلاش آگاهانه نتیجه مفید ومطلوب وختم به اثرعینی گردد.تجربه قریب به 4 دهه عمر نظام کنونی به همه دل سوزان اموراحرائی ومعتمدین وفعالان عزیز کنونی شهر وبخش اوزثابت وگوشزد می کند راهی دیگری وحود ندارد. موفق وپیروز وسربلند باشید🌹✌
 
احسان[14/11/1396] : بهتر بود مطالبه با بياني ساده تر نوشته ميشد مطالب سنگين نوشته شده و متوجه منظورتان نشدم
 
اوزی[14/11/1396] : متاسفانه در مسافرت استاندار به لارستان مسولین در اوز وحتی فعالین اجتماعی کوتاهی کردند اوز دراین بین فراموش شد امروز شنبه هم استاندار به خنج پی ایند بالاخره باید با اسنانداری وفرمانداری ترتیبی داده شود که معاونین استاندار در سفری به اوز با مطالبات ودخواستهای مردم باخبر واشنا شوند الان هم دیر نشده باید از طرف مسولین درخواست شود که مدیران ومعاون استاندار سفری به اوز داسته باشند
 
همشهری[14/11/1396] : درجلسه پرسش وپاسخ باید علت نیامدن استاندار به اوز وپیگری ان از مسولین سوال شود
 
کارمند بانک[14/11/1396] : متا سفانه شورای جدید تا کنون برای ارتباط با مقامات ارشد استان وشهرستان برای بیان درخواست ومطالبات مردم اوز خیلی صعیف عمل کرده ونمونه ان اینکه استاندار 2 درمنطقه بودند وانها حتی یکبار هم با ایشان ارنباط وتعاملی نداشتند لار گراش جویم وبیرم وصحرای باع واخیرا خنچ محمله خنج و.... مورد بازدید استاندار ویا معاونین ایشان قرار گرفت اما اوز فراموش شد وشورا ومسولین سکوت کردتد
 
بانو[14/11/1396] : مسولان وفعالین در اوز مشعول کارهای فرهنگی وچلسات تکراری ودور همی محلی وتعریف وتمجید از کارهای یک دیگر هستند به نطر میرسد که کسی در فکر امدن استاندار ویا معاونانش به اوز نبوده است ما را مشعول کارهای فرهنگی کرده اند ودیگران در فکر کارهای عمرانی واقتصادی وگرفتن بودچه و امکانات هستند همشهربان کمی به خود بیاییم
 
از اهالی شهر فرهنگی اور[14/11/1396] : مردمان شهرهای مجاور ما با دعوت وملاقات با مقامات ارشد استان درخواست امکانات وبودجه میشوند ودرحال توسعه وعمران وابادی شهرهای گراش لار خنچ و..... شده اند که همه ما باچشمان خود انرا می بینیم ولی هندوانه ریر بعل ما گزاشته اند ودر اوهام فرهنگی بودن داریم از قافله پیشرفت عقب می افتیم ومشعول جلسات وجشنواره های تکراری ودرجا زدن هستیم
 
اميد[15/11/1396] : شهر اوز براي افرادي در منطقه مانند خاري درچشم آنهاست و نميخواهند اوز پيشرفت كند و هركس از افراد غير بومي در سخنانش در ميان مردم اوز به تمجيد از اوز ميپردازد با عرض معذرت اغلبشان دروغ ميگويندو مردم اوزبجاي اينكه واقع بين باشند، خيلي خوش باورهستند و با لبنخند ديگران كه ميزنند خوشحال ميشوند و همه چيز باور ميكنند درصورتي اينگونه افراد خنجر از پشت ميزنندو در عقبه ذهن اين افراد كينه و نفرت نسبت به پيشرفت مردم و شهر اوز وجود دارد نمونه آن سخنان نماينده لارستان از شهر گراش بود كه آشكارا برزبان آورد كه براي ارتقاي گراش ميبايست مانع شهر شدن اوز شوند و اينكار را هم كردند و افرادي هم در شهر لار ازايشان حمايت كردند وحتي عده زيادي در سطح منطقه و استان و حتي افراد با نفوذ در پايتخت شب و روز بر عليه اوز منفي بافي ميكنند و دلايلي مياورند كه بازگوكردنش به صلاح نميدانم جون موجب شكاف در وحدت مردم منطقه ميشود. اينكه گفته ميشود استاندار دوبار به منطقه آمده و سري به اوز نزده و كوتاهي از سوي شوراي شهر و بخشدار ميباشد درست نيست چون وظيفه استاندار بايد اين باشد كه همه مردم استان را به يك چشم نگاه كندو شايد هم نيامدنشان به اوز بخاطر اين است كه ميخواهد با دست پر به ميان مردم اوز برسد كه البته من دچار خوش باوري شدم و اين هم اميدو آرزوي خوش بينانه تلقي ميكنم و انشا اله كه چنين باشد مكر اينكه زمان خلاف آن ثابت كند. مسولين و معتمدين اوز لازم است از اين به بعد بدون سروصدا به رايزني با مقامات استان و وزارت كشور بزنند.شايد غير علني فعاليت كردن نتيجه بخش باشد
 
فاطمه [15/11/1396] : آقای خضری تحلیل قشنگی از سفر استاندار به لار وگراش داشتید وهیچکدام از مسئولین به این حرفها و انتقاد گوششان بدهکار نیست ولی تقاضا میکنم موقعیکه مینویسید ساده تر بنویسید تا همه راحتتر متوجه منظورتان شوند
 
اوزی[15/11/1396] : کامنت از سردرد و دلسوزی جناب آقای نوروزی بعنوان یکی ازر دلسوزان گرامی اوز واوزی با ید قدر شناسی کرد چیزیکه مسئولین ما بویژه شورای شهر توجهی ندارندوفکرکنم اگر این مقاله را خوانده باشند که بعید میدانم خوانده باشند چون هیچکدامشان اهل خواندن نیستند واگر هم بخوانند بنظر دیگران اهمبیت نمیدهند به ملاقات آقای استاندار بیش از همه وظیفه شورا وشهرداری است من انرا که نوشتم آقای بخشدار را هم مسئول میدانم و لی چون ایشان اهل اوز نیستند میگم دلش نمیسوزدو برایش مهم نیست استاندار به اوز بیاید یا نیاید البته نباید نباید خودمان بخودمان دروغ بگوییم خود مامردم هم مقصر هستیموآدمایی نیستیم که واخواهی کنیم
 
فرنوش[16/11/1396] : بقول معروف حق را بالید گرفت و حق گرفتنی است اگر خودمان دنبالش نباشیم کسی بما پیشکش نمیکند در خانه نشستن کاری از پیش نمیرودشورایشهر ما حسابی بیخیال هستند
 
عادل[20/11/1396] : دستتان درد نکند عالی نوشتید دراوز هیچ مسئولی حاضر بجواب دادن نیست برایشون اهمیتی ندارد استاندار بیاید اوز یا نیاید باور کنید از نیامدن استاندار بیشتر راضی هستند تا آمدنش
 
یک دوست [28/11/1396] : در سفر استاندار چرا بخش اوز دیده نشد؟ چون داریم تقاص اوزی بودنمان را پس می دهیم بخش اوز دیده نشد چون اوزی هستیم وعادت داریم به اوزی های دیگر که دارند پیشرفت ومی کنند وباعث پیشرفت اوز هم می شوند حسادت کنیم . به انها تهمت بزنیم در مسیر حرکت شان مانع ایجاد کنیم و نگذاریم به مسئولیت هایی برسند که در ان جایگاه قدرت اجرایی پیدا کنند . بخش اوز دیده نشد چون در حرف و سخن به اوزی بودن خود افتخار می کنیم ولی چشم دیدن یک اوزی دیگر را که در پلکان بالا تر از خودمان قرار گیرد نداریم وتا باعث سقوط ش نشویم دست بر نمی داریم بخش اوز دیده نشد چون مشغول جنگیدن برای حفظ منافع وموقعیت شخصی خود هستیم بخش اوز دیده نمی شود تا زمانی که بهترین وشایسته ترین اوزی ها را کنار می زنیم بخش اوز دیده نمی شودتا وقتی از اوزی های شایسته در پست ومقام های مهم حمایت نمی کنیم در یک کلام اقای عزیز خضری باید عرض کنم بخش اوز دیده نشد چون اگر شما نیز به عقب برگردید می بینید تا چه انداره تقاص اوزی بودن را پس داده اید وتا توانستند از پیشرفت تان جلو گیری کرده اند دیگران نیز مثل شما تقاص اوزی بودن را پس داده اند تا امروز سوال این باشد چرا بخش اوز دیده نشد . چرایی که جوابی اسان وتلخ دارد .
 
نام: