پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

بیست ونهم فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی- مبارک باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  اعضای باشگاه پروانه های کتاب و کتاب خوانی وبرگزیده ده باشگاه برتر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی اوزحضوریافتند
[ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - 00:03:32 ]

اعضای باشگاه پروانه های کتاب و کتاب خوانی وبرگزیده ده باشگاه برتر کشور

در دانشگاه آزاد اسلامی اوزحضوریافتند


مدیر باشگاه پروانه های اوز:پذیرش اعضای باشگاه که متشکل از جمعی نوجوانان شیفته کتاب و کتاب خوانی هستند توسط دانشگاه آزاد اسلامی مهمترین هدیه به این سرمایه های انسانی، فرهنگ ترویج کتاب خوانی است.

 

معصومه هرمی با تشکر از رسانه های وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی که به این نوجوانان شایسته بها داده اند و در هر وضعیت با درج خبر جامع ، اطلاع رسانی داشته اند به نقل چگونگی شکل گیری باشگاه و فعالیت  آنان پرداخت.

وی پشتیبانی دانشگاه آزاداز این نوجوانان را بنیانی وتاثیرگذاردانست و گفت:

این اقدام درروحیه وانگیزه آنان تاثیرفوق العاده گذاشته است.


هرمی با بیان دلبستگی این  نوجوانان به کتاب خوانی بیشتر از برنامه های پیش روی باشگاه اشاره کرد و گفت:

اعضای باشگاه در برنامه دارند خوانده های خود را در اماکن عمومی چون بیمارستان، به صورت قصه بیان کنند و یا در صف صبحگاهی مدارس خلاصه کتاب را کنفرانس بدهند.


مهندس ناصر خضری مدیر دانشجویی دانشگاه حرکت باشگاه های کتاب خوانی از جمله باشگاه پروانه ها را،  احیای فرهنگ قصه خوانی در خانواده و برگشت کتاب های شعرا و فلاسفه چون سعدی، حافظ و فردوسی به خانه ها عنوان کرد و یادآور شد:

درزمان نه چندان دور گذشته، در بیشتر خانه ها شاهنامه،بوستان، گلستان و دیوان حافظ و غیره وجود داشت و شخص باسواد خانه و یا از وابستگان آن را برای بقیه می خواند.


مدیر دانشجویی  با بازگویی جریان تاسیس دانشگاه آزاداسلامی اوز، برای نوجوانان از چگونگی تاسیس دانشگاه آزاد صحبت  و خاطر نشان کرد:


 

این دانشگاه به کمک مشارکت جمعی با هیچ پول اولیه، کارش را شروع کرد و الحمدلله اکنون آن چیزی که شاهد هستید، حاصل همراهی عمومی و فعل خواستن بوده است.


 وی غرض از بیان این مطلب مرتبط دانستن موضوع با باشگاه کتاب خوانی دانست که نوجوانان  وجوانان مثل شما، نیز قادر خواهند بود خالق تحول د رجامعه شوید.


پروانه پدرام معاون دانشگاه حضور اعضای باشگاه پروانه ها از فرصت های برجسته ای است که نصیب این موسسه آموزش عالی شده است تا بتواند رسالت خود درحمایت از حرکت های فرهنگی به خصوص توسط نوجوانان وجوانان ابرازکند.


 

وی با تمجید از عملکرد باشگاه، قرار گرفتن آن در بین 570 باشگاه کشور و در ردیف ده باشگاه برتر کشور،رویدادی فرخنده تلقی کرد و ابراز امیدواری نمود این فرهنگ کتاب خوانی با حرکت های شما در جامعه نهادینه شود.

آمنه روستا مدیر مالی از فعالیت های دانشگاه در امر ترویج فرهنگ کتاب خوانی گفت و خاطر نشان کرد:

این دانشگاه از دو سال قبل اقدام به طرح مسابقه کتاب خوانی با هدف  مطالعه بیشتر در بین دانش آموزان نمود.

وی با ابراز تاسف از کند بودن حرکت واستقبال ضعیف مدیران مدارس، با این حال افزود:

در راستای جاانداختن آن می کوشیم

پس از آن اعضای جوان باشگاه کتاب و کتاب خوانی پروانه ها( مهدا بذرافشان،شیوا اسماعیلی،فردیس بیضایی،سنا کریمی نژاد،لیلا بخشی زاده، علیرضا نیامبارک، محمد بذرافشان، مصعب هرمی ،حسین زرنگار و محسن  بیات  جوزانی )به معرفی و دیدگاه های خود پرداختند که از میان آنان


 

محسن بیات جوزانی اظهار کرد:

اهل همدانم و با فرهنگ مردم اوز اخت شده ام اوایل اهل کتاب زیاد بودم و بوجود آمدن باشگاه مرا ترغیب کرد وارد باشگاه شوم.

عبدالعزیز خضری رییس دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب این مرکز آموزش عالی را برای دیدار و بازدید اقدامی مفید عنوان و اظهار کرد:

معصومه هرمی حرکتی عالمانه در راستای ارتقای جایگاه اوز در رسیدن به پایتخت کتاب کرده است.

خضری با تشریح منافع نوشتن گفت:


 

هر جامعه ای بیشتر بخواند و بیشتر بنویسد سرعت رسیدن آن کشوربه پیشرفت و توسعه بیشتر خواهد بود.

رییس دانشگاه با بیان توسعه یافتگی کشور ژاپن به راه های رسیدن این کشور آسیایی به پیشرفت را سرمایه گذاری در آموزش و پرورش، رسانه های عمومی،  مطالعه و فرهنگ نوشتن اشاره و خاطر نشان کرد:

شما هم سعی کنید آنچه را که می خوانید رو کاغذ بیاورید و با رسانه های نوشتاری همکاری کنید.

او با اهدای یک جلد از فصل نامه با پیام دانش اوز به هر کدام از اعضای باشگاه پروانه ها اظهار کرد:

این فصل نامه برای زیبایی، هزینه و منتشر نمی شود بلکه تلاش برای تراوش قلم افکار عمومی از جمله شما نوجوانان است.

رییس دانشگاه از کتاب خوانان باشگاه پروانه ها که درسطح کشور ودر حضور وزیر فرهنگ وارشاداسلامی افتخارآفرینی داشته اند، خواست در بیان عقیده واحترام به دیدگاههای متفاوت  افرادی آزاداندیش باشند.

خضری شکل گیری دانشگاه آزاداسلامی دراوزرا نمونه بارز ارتباطات مستمر، اطلاع رسانی بی وقفه، مشارکت عمومی وتاثیربالای دورسانه« پایگاه خبری پیام دانش» و«فصل نامه با پیام دانش اوز» دانشگاه با حمایت دو هیات امنای مردمی دراوز ودبی دانست.


 

پس از این نشست مهمانان از کلیه بخش های دانشگاه، تالار های فردوسی،مولوی،خوارزمی،سعدی،تائب اوزی، حافظ


و خیام بازدید و این قول را گرفتند که در فعالیت ها و همایش های فرهنگی و هنری بتوانند از امکانات متعدد دانشگاه آزاد اسلامی اوز استفاده کنند.

 
   
نظرهای شما :  
ابراهیم احمدی[26/11/1396] : گرچه برنامه های باشگاه کتاب خوانی در راستای ترویج کتابخوانی است، ضمن تشکر از تمام باشگاه های کتابخوانی باید یاد آور شد،برنامه و طرح های پایتخت کتاب و باشگاه های کتابخوانی از یکدیگر تفکیک شده اند و هیچ یک از برنامه های باشگاه کتابخوانی در ۴۸ طرح و برنامه ارسالی برای چهارمین دوره طرح پایتخت کتاب از اوز لحاظ نشده است.
 
کتابدار[26/11/1396] : معصومه هرمی از حمایت پیدا و پنهان فروغ هاشمی رییس فرهنگ از باشگاه پروانه حرفی نزدنددر حالیکه با سفارش فروغ باشگاه پروانه ازبین باشگاههای اوزانتخاب شد
 
امیتی[26/11/1396] : زحمات خانم معصومی و بچههای عضو باشگاه پروانه قابل تحسین هست بایستی از زحمات ایشان و اداره فرهنگ اوزقدردانی بعمل آید
 
شهروند[26/11/1396] : موقعی که قرار شد باشگاههای کتابخوانی در اوز تشکیل شوندخبری از باشگاه پروانه های اوز نبودو معلوم نبودیکدفعه از کجا سروکله اش پیدا ش شدو شد جزو ده باشگاه برتر ایران!
 
فاطی [26/11/1396] : جوانییکه خودشو همدانی معرفی کرده اسم پدرش وبنویسید دراوز چکار میکنند
 
شهروند[26/11/1396] : اصلا حق معصومه هرمی نبود واقعا که آدم متاسف میشه این خانم حتی مستنداتی هم ارائه نداده وحتی جزء ۵ نفر منتخب هم نبوده واقعا که حق خیلی ها اینجا ضایع شده متاسفانه
 
خواننده[28/11/1396] : متاسفانه به جاى اينكه از اقدامات دانشگاه آزاد در بها دادن به برنامه كتابخوانى صحبت شود حرفهاى توهم آميز زده مى شود اين نشان از بى توجهى به اصل موضوع وخود بزرگ بينى بعضى افراد غافل است ، خانم هاشمى كار غير قانونى نكرده بلكه دوستانى در اوز نتوانستند حق را به حق دار برسانند وباشگاههائى انتخاب شوند كه شايد حقشان نبود والله اعلم
 
صالحی [28/11/1396] : تشکر از خانم هرمی وبقیه اعضای باشگاه پروانه ها که با زحمت وتلاش باعث افتخار جامعه کتابخوانان اوز شده اند
 
نام: