جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

اعضای انجمن دوست‌داران محیط زیست اوز با تلاش فاطمه رضایی و فریدون نامی در حرکتی نمادین به صورت گروهی به تماشای فیلم* مصادره* درسینما فردوسی اوز دردانشگاه آزاد اسلامی آمدند. این حرکت در راستای حمایت و ماندگاری اولین سینمای بخش اوز صورت گرفته است

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  5 برابر کشورهای پیشرفته دانشگاه داریم
[ پنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - 00:10:16 ]
سهم 60 درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی از نرخ بیکاری
در شرایطی فرشید شکرخدایی نایب رییس انجمن بهره وری معتقد است که دانشگاه های ایران از کیفیت لازم برخوردار نیستند و تولید محصول(دانشجو) در آنها بدون توجه به نیاز بازار کار صورت می‌گیرد که آمارها ارائه شده نشان می دهد که تعداد دانشگاه‌های ایران حدود 5 برابر کشورهای پیشرفته دنیاست .
سهم 60 درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی از نرخ بیکاریباران ایمانی – بر اساس آخرین آمار 3 میلیون و 360هزار بیکار در کشور وجود دارد که حدود یک میلیون نفر از آنها را فارغ التحصیلان دانشگاه ها تشکیل می دهد. البته کارشناسان اقتصادی بر این باورند که در 2 سال آینده 60 درصد از بیکاران را فارغ التحصیلان دانشگاه به خود اختصاص خواهند داد.

 در حال حاضر 58 درصد جویندگان کار تحصیل کرده های دانشگاهی هستند که فقط امکان جذب 20 درصد آن ها وجود دارد.  اما در شرایطی فرشید شکرخدایی نایب رییس انجمن بهره وری معتقد است که دانشگاه های ایران از کیفیت لازم برخوردار نبود  و تولید محصول(دانشجو) در آنها بدون توجه به نیاز بازار کار صورت می‌گیرد که آمارها ارائه شده نشان می دهد که تعداد دانشگاه های ایران حدود 5 برابر کشورهای پیشرفته دنیاست .

تعداد دانشگاه های ایران بیش از حد استانداردهای بین المللی است.
ایران در سال 96-97 حدود 4 میلیون و 350 هزار دانشجو داشت که 53 درصد از این تعدادمرد و 47 درصد زنان هستند.

 
مقطع کارشناسی همچنان با 2 میلیون و 335 هزار نفر بیشترین تعداد دانشجو را دارد. بعد از آن کارشناسی ارشد با 746 هزار نفر ، کاردانی با 748 هزار نفر ، دکتری تخصصی با 140 هزار نفر و دکتری حرفه ای با 94 هزار نفر در رتبه های بعدی قرار گرفته اند .


آمارهای موجود نشان می دهد که ایران با 2 هزار و 640 دانشگاه 5 برابر کشورهای پیشرفته دنیا دانشگاه دارد . این آمار در کنار صندلی های خالی دانشگاه و کاهش تعداد کنکوری ها حالا به معضلی برای نظام آموزش عالی کشور تبدیل شده است .
آخرین رتبه بندی دانشگاه های دنیا از سوی پایگاه خبری یو.اس. نیور دانشگاه تهران توانسته با رتبه 462 در جهان بهترین رتبه را در دانشگاه های ایران کسب کند.
این در‌حالی است در همین پژوهش 30 داشنگاه آمریکا در میان 100 دانشگاه برتر دنیا جای گرفته اند .
منبع:
پول نیوز
 
   
نظرهای شما :  
شهروند[17/1/1397] : ما ۵. برابر دانشگاه که. داریم. ولی. دانشگاهای. ایران بی کیفیت دانسگاهای کوچک. ودر حد. دبرستان هم. نیستند. اکثر انها استاد درست وحسابی. ندارند واز اموزش. وپژوهش هم. در انها خبری. نیست وبیشتر. محل رفت وامد افرادی است که. دنبال مدرک. وکاغذ می گردند باید این. بساط دانشگاهای بی کیفیت. جمع شود
 
شهروند[17/1/1397] : 5برابر کشورهای دیگر دانشگاه داریم پس اوز یک دانشگاه دیگر می خواهد تا تعداد دانشگاهیش بعدد 5 برسد
 
نام: