جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

اعضای انجمن دوست‌داران محیط زیست اوز با تلاش فاطمه رضایی و فریدون نامی در حرکتی نمادین به صورت گروهی به تماشای فیلم* مصادره* درسینما فردوسی اوز دردانشگاه آزاد اسلامی آمدند. این حرکت در راستای حمایت و ماندگاری اولین سینمای بخش اوز صورت گرفته است

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  جعفرراستگو:سومین جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی استان فارس در جهرم برگزار شد
[ يكشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - 00:04:29 ]

جعفرراستگو:

سومین جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی استان فارس در جهرم برگزار شد.

 *دانشجوی دانشگاه آزاداسلامی اوز وعضو شورای اسلامی استان فارس از برگزاری جلسه شورای اسلامی استان در شهرستان جهرم خبرداد وگزارشی از این جلسه وبه شرح زیر اراه داد.


 این جلسه با حضور دکتر رضایی ریس کمیسیون عمران مجلس .مهندس خرمی ریس شورای استان فارس .مهندس صحراییان فرماندار جهرم . اعضای کمیسیون عمران شورای اسلامی استان فارس و چند تن از اعضای شورای استان برگزار شد. در این جلسه فرماندار ویژه شهرستان جهرم ظرفیت استان فارس را ظرفیت مطلوبی دانست و گفت: باید از این ظرفیت برای ایجاد شغل و رونق اقتصادی استفاده شود. علی رضا صحرائیان ایجاد زیرساخت ها را رمز رونق اقتصادی عنوان و اظهار امیدواری کرد که نتیجه این جلسه رفع مشکلات عمرانی فارس باشد.

رئیس شورای اسلامی استان فارس نیز در ادامه این جلسه گفت: 110 هزار عضو شورای شهر و روستا در کشور فعالیت می کنند که 850 نفر از آنها در استان فارس که بزرگترین تشکل شورایی کشور را داراست فعالیت دارند.

خرمی شوراها را همانند نمایندگان مجلس شورای اسلامی نماینده مردم دانست و گفت: اعضای شوراها هم علی رغم اینکه بسیاری از شهرداری ها در استان فارس دچار مشکل مالی هستند باید مشکلات جامعه را بررسی و به اقشار آسیب پذیر توجه ویژه داشته باشد.

در ادامه جلسه اعضای شوراهای شهرها نیز در خصوص مسائل و مشکلات عمرانی شهر خود و استان فارس صحبت کردند و اسماعیلی رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی فارس خواستار افزایش سهمیه قیر رایگان برای استان و تسریع در اجرائی شدن طرح های عمرانی استان و توسعه صنعت هوایی و افزایش مالیات بر ارزش افزوده نیز از دیگر مطالبات وی بود

.

جعفرراستگو یکی از پنج عضو کمیسیون عمران شورای استان و نماینده لارستان ضمن تشکر از برگزاری این جلسه گفت : تقاضاهایی استانی و منطقه ای دارم که عمدتا مربوط به جاده هاست و درادامه به موارد زیر اشاره کرد.

وی با اشاره به پیگیریهای دکتر رضایی گفت جاده جهرم لار و لار به بندرعباس جاده ای استانی و مهم هست و خواستار تسریع آن شد.

او با اشاره به جاده های منطقه ای لارستان که مشکلات زیادی را دارد و حوادث ناگواری هم در این جاده ها می افتد، گفت

جاده های بیرم به لار و بیرم به به ارد وضعیت مناسبی ندارد و همچنین جاده اوز به بنارویه و جویم که امن نیست و به خصوص قسمت ابتدایی این جاده که گردنه اول اوز میباشد و اقداماتی هم در این جاده ها صورت گرفته ولی هنوز تکمیل نشده و خواستار کمک در تعریض و بهتر کردن وضعیت این جاده ها شد .

این عضو شورا از لارستان،  دو خواهش شورایی هم داشت : 1

طرحهای پیشنهادی در کمیسیون عمران استان را پس از تصویب بپذیرند و در کمیسیون عمران مجلس مورد بررسی قرار دهند . 2. ایجاد راه ارتباطی بین کمیسیون عمران شورای استان و ریاست کمیسیون عمران مجلس جهت انعکاس مشکلات عمرانی استان فارس.

رضایی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتبارات عمرانی کشور محدود است گفت:

کشور ما 300 هزار میلیارد تومان درآمد دارد که 250 هزار میلیارد تومان خرج هزینه های جاری کشور می شود و با این احتساب و از آنجا که طرح های عمرانی تعریف شده زیادی در کشور وجود دارد و با کمبود اعتبار مواجه هستیم باید با حمایت ها زمینه ورود بخش خصوصی را در حوزه عمرانی فراهم سازیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی،  شوراها را بازوان توانمند نمایندگان مجلس خواند و گفت:

نمایندگان مجلس باید در سطح کلان و ملی طرح ها را دنبال کنند و شوراهای شهرها و روستاها هم امورات جاری شهرها و روستاها را پی گیری نمایند تا کارها سریع تر انجام شود و شاهد اجرائی شدن بیشتر طرح های عمرانی باشیم.

 وی با اشاره به اینکه به استان فارس یک نگاه کشاورزی شده و همین امر موجب عقب افتادن پروژه های عمرانی در این استان گردیده است خاطرنشانکرد:

 متأسفانه در کشور توسعه متوازن وجود ندارد و باید از طریق یک برنامه مدون و ایجاد طرح آمایشی تخصیص اعتبارات صورت گیرد تا از چانه زنی ها و رابطه ها برای جذب اعتبارات کاسته شود.

 

رضایی هم افزایی در شورای عمرانی استان را بسیار مهم دانست و گفت:

با وجود مدیران انقلابی وتوانمند می توان با تسریع در انجام امور مهم کشوری به مردم انقلابی کشورمان خدمات مطلوب ارائه داد.

رضایی درآخر،  توضیحاتی در ارتباط با پروژ ه های عمرانی و تقاضاهای مطرح شده داد و ابراز امیدواری کرد ارتباط مستمری با شورای استان داشته باشد و در برخی جلسات حضور یابد ..

 Image result for ‫جعفر راستگو دانشجوی دانشگاه آزاداوز‬‎ 

  تدوین وگزارش: جعفرراستگو

       

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[19/1/1397] : از اقای. راستگو. انتظار. می رودکه پیگیر. اتمام اسفالت باند دوم جاده. گراش. اوز. باشند. ودر شیراز که میروند. برای. استقرار. ادارات. ثبت اسناد. ودادگاه همت. نمایند تا ااین. ادارات که. مورد نیاز مردم. اوزاست بعد از سالها. تاسیس. شوند
 
از شیراز[19/1/1397] : ازجناب راستگو ودیگر. اعضای محترم شهر درخواست میشود که برای دایر کردن. ادارات مورد نیاز شهر مانند.شبکه بهداشت ودرمان مستقل. دادگاه عمومی. ثبت اسناد واملاک درسال جدید برنامه داشته باشند وبا جدیت انرا. دنبال کنند این ادارات حتی دربخشهای جویم وبیرم هم دایر هستند وبه مردم. خدمات می دهند چرا اوز باید از وجود انها محروم باشد ابن. ادارات باعث. تکمیل شدن کارهای. زیر ساختی برای. شهرستان شده هم. میشود
 
ساسان پیرزاد [19/1/1397] : افتخار می کنم در شهری زندگی میکنم که انسانهایی همچون استاد راستگو داریم
 
اوزی [19/1/1397] : آقای راستگو شرکت درجلسات خوب البته نه زیادیش ولی باید ببینیم وبررسی کنیم حاصل شرکت دراین جلسات باخود چه چیزی به همراه می آورد شما بحث جاده را زیاد مطرح می کنید ولی ما که هیچ اقدامی از این حرفها وسخنرانیها مشاهده نمیکنیم حتی آسفالت آوز به گراش متوقف شد
 
سینا[19/1/1397] : نمیدانم راستگو وشورا تو فکر ارتقای اوز هستند
 
پیمان[19/1/1397] : شرکت در جلسات به تنهایی مشکلی از اوز حل نمیشود جناب راستگو نماینده مردم در دو دوره بودید چه کارهایی برای اوز انجام داده اید.در تبلیغات دوران انتخابات خیلی قول دادید ولی عملا استارت هیچکدام هنوز نزدید.یه کم با عموم مردم هم در ارتباط باشید نه فقط خیرین و ثروتمندان لطفا
 
همشهری[19/1/1397] : جناب اوزی جاده اوز به گراش با پیگیریهای استانی آقای راستگو به سرانجام رسیده و در چند روز آینده ادامه پیدا خواهد کرد . در ثانی در کل لارستان از آقای راستگو به عنوان نیرویی کار آمد یاد میشود .
 
هم ولایتی[20/1/1397] : شرکت. در جلسات باید به انجام کار برای اوز ومنطقه تبدیل شود. وگر شرکت در این جلسات به تنهایی. کارامد نیست به عنوان. نماینده شورای اوز. ولارستان. باید کاری هم برای اوز انجام گیرد اوز غزنظر کارهای عمرانی. وفضای. سبز. ومیادین واسفالت. وادارات. دچار کمبود. ورکود. است برای انها. فکری بکنید. وکاری. انجام. شود
 
نام: