جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  بخشدار اوز: ضروت حمایت از کالای ایرانی، استفاده از پیام رسان داخلی، شناسایی آسیب های اجتماعی وعبوراز بحران خشک سالی
[ پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - 05:36:32 ]

در جلسه شورای فرهنگی اوز:

ضروت حمایت از کالای ایرانی، استفاده از پیام رسان داخلی، شناسایی آسیب های اجتماعی وعبوراز بحران خشک سالی مورد تاکید قرارگرفت


 

جلسه برنامه ریزی فرهنگی سال ۱۳۹۷ در تالار بخشداری برگزار شد. در این جلسه بخشدار از متولیان فرهنگ که در سال گذشته نهایت سعی و تلاش خویش را انجام داده اند سپاسگزاری کرد و گفت:


 

امسال سال حمایت از کالای ایرانی است

محمدحسین آتش فراز تاکید کرد که:

در این زمینه باید اقدامات وسیع انجام داد چون حمایت از کالای ایرانی یعنی حمایت از تولید، حمایت از اشتغال جوانان، حمایت از اقتصاد و حمایت از کشور است. وی افزود:


 

رسانه های فعال اوز، دانشگاه ها، شوراها، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد، شورا و شهرداری وبهتر می توانند در مورد حمایت از کالای ایرانی اقدام کنند. بخشدار اضافه کرد:

که ابتدا باید کالای تولید اوز، و بعد به ترتیب لارستان، فارس و کشور را مدنظر قرار داده و مصرف کنیم. تا باعث رونق منطقه، شهرستان، استان و کشور شود. وی به فضای مجازی اشاره کرد و گفت:

باید از پیام رسان های داخلی استفاده نمود. این مقام سیاسی با بیان این که ما در سال گذشته در مورد آسیب های اجتماعی در منطقه اوز خوب کارکرده ایم گفت: انتظار است که امسال نیز بهتر اقدام شود.

در ادامه بخشدار اظهار داشت:

خشکسالی یکی از دغدغه های مردم و مسئولان است. و در این زمینه نیز باید فرهنگ صرفه جوئی در آب را اشاعه داد.


 

در ادامه جلسه محمدرضا رضائی ریئس آموزش و پرورش، فریبا صالحی رئیس شورای اسلامی شهر اوز، فروغ هاشمی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی، منظر زارعی مسئول فرهنگی دانشگاه پیام نور، اشرف فتحی  از اداره آبفا، عبدالعزیز خضری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اوز، محمدرضا عرفانی معاون دانشکده علوم پزشکی و رئیس دانشکده بهداشت اوز، احمد خضری و ابراهیم احمدی مدیران مسئول پسین و پیام اوز، فتح اله امینی عضو شورای بخش، امین نظام پور مسئول جهاد کشاورزی اوز و فرهاد پیرزاد مسئول روابط عمومی شهرداری، مرتضی رحیمی نژاد دهیار محلچه به ترتیب عملکرد و پیشنهادات لازم را به جلسه ارائه دادند.  

در این جلسه عبدالعزیز خضری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تکمیل صحبت های فروغ هاشمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیان برنامه های مختلف از جمله مشرک با اداره ادراه فرهنگ وارشاد و فعالیت دانشگاه در بخش رسانه و صنعت هنر پرداخت و گفت:

رسانه های همگانی و صنعت هنر در ملل توسعه یافته از جایگاه والا برخوردارند که پیش از همه نیاز است توسط مسئولان ارشدبخش وشهر و به ویژه فرهنگی  وبیشترازهمه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیده شود.

وی گفت:

دورسانه پایگاه خبری «پیام دانش» و فصل نامه «با پیام دانش اوز»، دو صنعت مهم تئاتر و سینما در دانشگاه آزاد اوز فعال بوده ویا راه اندازی شده است  که سازمانآ در محدوده فرهنگ وارشاد اسلامی قراردارندو اگر این ها در راستای حرکت های متعالی فرهنگی و اطلاع رسانی برای اقدامات، رفاه و توسعه متوازن فرهنگی و ایجاد اشتغال که امروز وبرای همین منظور تشکیل جلسه داده شده است، دربرنامه های متولی فرهنگ لحاظ نشود، پس مقصود از برگزاری چنین جلساتی چه می تواند باشد.

وی در آخر صحبت های خود، نامه کتبی رئوس 15برنامه هایی که قرار است در سال 97 اجرایی شوندرا به محمدحسین آتش فراز، بخشدار ارائه داد و خاطرنشان کرد:

تدوین برنامه پس از بررسی و تصویب نهایی و زمان بندی به تصویب رسیده اندو همان گونه که سال 96 دانشگاه آزادبرنامه های زیادی به ویژه در رابطه با شناسایی

«پدیده آسیب های اجتماعی» برگزار نموده است.

رئیس دانشگاه در خصوص حمایت از سینمای فردوسی گفت:

سینما فردوسی بخش اوزکه از 23/12/96فعالیت رسمی خودرا آغاز کرده است، نیاز به حمایت و استقبال دارد وبرای ماندگار ماندن، به همه ادارات فرهنگی برای حمایت از هنر هفتم یعنی«سینما» نامه نوشته شده و در این جلسه هم یادآوری می شود که سینما نیاز به حمایت دارد در غیراین صورت ممکن است تعطیل شود.


 

همچنین در جلسه احمد خضری و ابراهیم احمدی، مدیران مسئول نشریات پسین و اوز امروز با توجه به اهداف جلسه اظهار کردند واحمد خضری مدیر مسئول پسین اوزگفت:

رسانه برترین ابراز تبلیغاتی برای آگاهی بخشی است که نیاز به حمایت دارد، هر چند وظیفه رسانه آن است که رویدادها را هر آنچه که هست منعکس کندوتاکنون به وظایف خود عمل کرده است.

ابراهیم احمدی، مدیر مسئول نشریه پیام اوز نیز گفت:

اکنون که در این جلسه به خرید و حمایت از کالای ایرانی تشویق می شویم، اصحاب رسانه انتظار دارند ادارات بخش و شهر حداقل مشترک خرید نشریات شهر شوند.


فتح الله امینی از شورای بخش:  شورای بخش برای هماهنگی با دفتر نمایندگی اصناف برای خرید از اوز و استفاده از آبیاری نوین در روستاها برنامه دارد.

 

امین نظام پور سرپرست نمایندگی جهاد کشاورزی: استان فارس در سال جاری نسبت به ۳۰ سال گذشته ۷۱ درصد کاهش بارندگی داشته و تنها راه، طرح های آبخوان داری است. وی از طرح آبیاری نوین با همکاری دولت در تامین ۸۵ درصد از بودجه آن، توسعه گیاهان دارویی منطقه مانند آویشن و مرزن جوش، توسعه طرح گلخانه ای و توانمند سازی بخش خصوصی خبر داد.

#?-:nbsp;

جلسه که از ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۲ فروردین آغاز شده بود در ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه به پایان رسید و مقرر شد با دعوت از اصناف، کشاورزان، جوانان، هنرمندان و غیره برای نهادینه شدن فرهنگ مصرف کالای ایرانی صرفه جویی در مصرف آب، جلوگیری از آسیب های اجتماعی برنامه ریزی شود.

 بااستفاده از منابع پسین وپیام اوز

نظرهای شما :  
اوزی. خدمت اقای بخشدار[23/1/1397] : سال قبل در جلسه شورای. اداری. دربخشداری قول. استقرار. نمایندگی. ثبت اسناد. واملاک را در اوز. داده شد وحاضرین درجلسه هم قول. مساعدت. دادند. اما. تاکنون این. اداره مهم. در اوز. که بسیار هم. مورد نیاز می باشد. دایر. نشده است لازم است بدانیم که این. ثبت اسناد د ر بیشتر بخشهای فارس. واز جمله. در بیرم. وجویم. هم دایر. می باشد
 
کارمند[23/1/1397] : قابل توجه. مسولین شورای شهر. ودیگر. دلسوزان. بخش. بزرگ اوز. ومردم. صبور. وخیر ان. انتظار. دارند که نسبت. به. استقرار. ادارات. ثبت. اسناد. دادگاه. وشبکه. بهداشت. ودرمان مستقل. در اوز. اقدام. جدی. انجام. دهید. تا کی. باید مردم. اوز. برای کارهای. ثبتی. اداری. وخدماتی. خود. باید به. لار. وگراش. بروند
 
ای مسولین. محترم[24/1/1397] : با سلام. وخسته. نباشید بابت کارهای. فرهنگی. اما مردم. خوب. اوز منتظر کار مهم. واصلی که. کلید همه مشکلات. اوز می باشد هستند ارتقای اوز به شهرستان ارزوی دیرینه. وپنجاه ساله. اوزیها ست
 
کارمند. اموزش. وپرورش غیر اوزی[24/1/1397] : اوز در ذمینه کارهای فرهنگی عالیست ولی متاسفانه در سایر موارد مانندتوسعه عمرانی واقتصادی. چندان. موفق. نبوده واز نظر ادارات. هم برای خدمت رسانی دچار کمبود است. مثلا در شهر ۲۰. هزار نفری اوز اداره ثبت اسناد. وجود ندارد وباید به. لار بروید درحالیکه در بیرم. وجویم. وجود دارد باید بگویم که در اوز بیشتر به امورات. فرهنگی مشغول هستند واز سایر کارها تا اندازه ای غافل شدند
 
همشهری[24/1/1397] : از دانشگاه آزادخیلی بیشتر از این انتظار وتوقع داشتم چون دانشگاه امروزه بنمادراستی و صداقت زبانزد شده ولی چرابعضی کامنتهارا سانسور میکنید نوشته بودم حمایت از کالای خارجی بایستی با عمل ثابت شود نه درحرف خود رییس دانشگاه آزاد ومدیر سایپارییس اداره ارشاد که خبرنگار وروزنامه نگارهم هستند وشهردارماشین خارجی دارند و همه مسئولین که بخشدار هم شاملشونه گوشی خود وخانواده شون موبالیشون خارجیه واگر اجازه بدن بریم خونه هاشون تا ببینیم کدام جنس لوازم خانگیشون کالای داخلیه
 
بیننده از دبی [24/1/1397] : خواستم موضوعی بگم .از آنجایی که دانشگاه فعالیت رسانه ای گسترده ای دارید باید بیشتر تمرکزتان بر پیام دانش باشد. اینکه بر بالای لینک ها و بر بالای سایت پیام دانش نوشته * هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز* به چشم به حد زیاد تو ذوق میزند.و بیشتر در ذهن بازدید کننده معرف سایت هیئت امنا قلمداد میشود تا سایتی تحلیلی خبری ادبی اجتماعی به اعتقاد من اصلا از هارمونی مناسبی برخوردار نیست. پیام دانش چه ربطی به هیئت امنا دارد ؟ این کمی از بار فرهنگی سایت می کاهد
 
شهروند[25/1/1397] : همشهری اشاره ای قشنگی از دارایی جاری روسای ادارات اوز و خبر نگاران کردند بقولی شما که مبلغ کالاهای داخلی هستید اول از خودتان شروع کنید ماشینتان و موبالتان ایرانی کنید تا مردم هم تاسی کنند
 
شهروند اوز[25/1/1397] : در مورد مطالب مطرح شده در خبر و بعضی کامنتها مواردی بشرح زیر اعلام نمایم 1- در مورد قول و وعده های ارتقای اوز با توجه به محرومیت مناطق دورافتاده و خشکسالی های پی درپی سالهای اخیر و بخصوص امسال باعث شده که سیل گسترده ای از مهاجرت مردم از روستاها و شهرهای کوچک بسمت شهرهای بزرگ روانه شوند که مشکلات زیادی برای مردم شهرهای بزرگ و خودافراد مهاجر که عمدتا حاشیه نشین شهرها هستند بوجود آورده است و این بخاطر اتخاذ سیاستهای نامناسب و عدم توجه دولت به روستاها و شهرهای کوچک و دور افتاده میباشد و در صورت ادامه این روند در آینده نه چندان دور سیل مهاجرتها گسترده تر میشود . بنابراین لازم است دولت در اتخاذ سیاستهای خود تجدید نظر نموده و یا تخصیص بودجه و توجه بیشتر به مناطق دورافتاده و توسعه شهرهای کوچک از نظر سیاسی و اقتصادی و عمرانی باعث تثبیت وجلوگیری از مهاجرت مردم شده و با ایجاد امکانات مناسب در این مناطق و اشتغال جوانان بیکار بومی مردم اینگونه مناطق، جلو مهاجرتهای بیرویه مردم به شهرهای بزرگ گرفته شود تا علاوه براینکه مشکلاتی برای مهاجرین ایجاد نشود، در شهرهای بزرگ نیز تمرکز بیش از حد ظرفیت جمعیت بوجود نیاید چون اگر با این روند ادامه یابد بخش زیادی از مناطق مختلف کشور از جمعیت خالی شده که در نتیجه موجب عدم توسعه یکنواخت و موزون در سطح کل کشور گردیده که از نظر توسعه ملی وامنیت و اشتغال و تولید و اقتصاد به زیان کشور و دولت و مردم منجر خواهد شد. 2- در مورد تشویق به استفاده از کالای داخلی فکر و ایده درستی است و هیچوطن ÷رستی درصورتی که کالای ایرانی با کیبفیت در داخل ایران وجود داشته باشد یا تولید شود باید از کالای داخلی حمایت کرد اما مشکل نبودن تولید کالای داخلی است شاید درصد بسیار بالای از کالاهای مورد نیاز مردم خارجی است و اگر هم تولید داخلی باشد عمدتا بی کیفیتی میباشد که لازم است دولت در جهت حمایت از کالای داخلی به کیفیت کالای داخلی بیشتر توجه نماید. من هم معتقدم در زمینه هائی که درایران و حتی در هر منطقه از ایران اگر کالای با کیفیت تولید شود مردم باید از همان کالاها استفاده نمایند نمونه آن میتوان به تویلاد کفش ملی در ایران اشاره نمود که سالیان متوالی در ایران کفش ملی تولید میشد و مردم بسیاری از ایران از این کالا استفاده میکردند ومشکلی نداشتند حتی این کالا به خارج از کشور صادر میشد در سایر زمینه ها هم همینگونه است یا کالاهای بهداشتی مانند بسیاری از شویندها که در ایران با کیفیت خوب تولید میشد اما در سالهای اخیر این کالاهای بعلت صادرات آنها از دسشترس مردم خارج شده و مردم باید بناچار از کالاهای مشابه با قیمت گزاف خریداری نماینمد مثلا پودر های شوینده با مارکهای برف، تک و شوما وسفیدو... بودند
 
اوزی به بیننده [25/1/1397] : این مسایل در سطح اوز چندان تاثیری ندارد باید اینکار در حد ملی کدر تمام ایران رعایت شود
 
خواننده[25/1/1397] : ما در زمينه وموضوع فرهنگ كوشش كرديم ، ديگه بس است بايد توان را برروى توسعه اقتصادى وسياسى تمركز دهيم در فرهنگ در حد بالا هستيم ولى اقتصاد وسياست در حد پائين هستيم ، باز شنيده مى شود عده اى باز دنبال پايتخت كتاب هستند اين كار صحيح نيست
 
نوید [26/1/1397] : پاسخ اوزی به بیننده مفهوم نبود ومنظود بخوبی رسانده نشده اگر مقدوره واضحتر ندشته بشه تشکر
 
نام: