جمعه ۱ تير ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سالگرد ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(قدس سره اله)و قیام پانزده خرداد تسلیت باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  حرکت گردشی حلقه مطالعاتی باشگاه کتابخوانی دانشگاه آزاد اسلامی اوز با تشکیل در بخشداری اوز آغاز شد
[ دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - 05:10:30 ]

حرکت گردشی  حلقه مطالعاتی باشگاه کتابخوانی دانشگاه آزاد اسلامی

با تشکیل در بخشداری اوز آغاز شد.

 مدیر دفتر توانمند سازی  نیروی انسانی – اعضای باشگاه کتابخوانی دانشگاه آزاد اسلامی اوز با هدف  گسترش حلقه مطالعاتی سعی در گسترش باشگاه در راستای جلب و مشارکت افراد برای حضور در باشگاه  کتابخوانی ار هر طیف دانشجو و غیر دانشجو دارد .

 

  

شیما رحمان پور با تشکر از محمدحسین آتش فراز، بخشدار، که در اولین حرکت گردشی باشگاه کتابخوانی دانشگاه آزاد، تالار بخشداری رابه مدت 2 ساعت در اختیار این گروه از کتابخوانان دوره ای هر هفته یک کتاب گذاشته است، اظهار کرد:


 

دانشجویان عضو با علاقه در این مکان بیرون از خانه حضور یافته اند، تا بهتر بتوانند صدای «بیایید همه با هم در گسترش فرهنگ کتاب خوانی مشارکت کنیم» را به هر جایی که بدانند تاثیرگذار خواهد بود، برسانند.

وی افزود:

وقتی اعضای باشگاه، شرکت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دو نفر از چهره های ادبی و رسانه و رییس دانشگاه در جمع خود ملاحظه می کنند در افزایش انگیزه آنان تاثیر شایان خواهدکرد.

وی خاطر نشان کرد:

این حرکت گردشی در هفته های آینده و در ادارات دیگر نیز ادامه خواهد یافت.


فروغ هاشمی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، با استقبال از این حرکت موثر برای پیشبرد و ترویج کتابخوانی اظهار کرد:

رسیدن اوز و فیشور به جمع شهرهای برتر «پایتخت کتاب» باشگاه کتابخوانی، تاثیر فراگیر خود را برای نهضت کتاب خواندن بیشتر کرده است.

وی یادآورشد:

دانشگاه آزاد اسلامی اوز مصممانه و برنامه ریزی شده کارهای فرهنگی را دنبال می کند که منافع آن را به خارج از دانشگاه نیز رسانیده است.

فرهاد ابراهیم پور، شهروند مقیم دبی و مدیر مسوول پایگاه خبری ستاره های اوز، با ابراز خشنودی از حضور در این اجتماع دانشجویی، خوانش کتاب و ترویج آن با چنین شیوه ای قابل ملاحظه عنوان کرد و گفت:

توصیه می کنم اطلاع رسانی وسیع تری داشته باشید و اقدامات خود را در فصل نامه«با پیام دانش اوز» دانشگاه بازتاب دهید.

وی خواستار انتخاب نامی مناسب برای «باشگاه کتابخوانی دانشگاه آزاد اسلامی اوز شد».

بهرام رفیعی، دبیر انجمن  ادبی تائب و عضو هیات امنای دانشگاه آزاد، با ابراز فعالیت های مثبت و سازنده فرهنگی که صورت می گیرد و درحال افزایش است و دانشگاه آزاد نیز در هر شکل  چه به ابتکار خود و یا با دیگر گروه های فعال پیشگام و همگام است، منظور از تشکیل جلسه  باشگاه کتابخوانی در بخشداری را جویا شد؟

عبدالعزیز خضری، رییس دانشگاه آزاد اوز، با بیان تاریخچه شروع تلاش برای کتابخوانی و از اول سال 1395، حضور مسئولان اداری ، ادبی و رسانه ای  در بین دانشجویان را به فال نیک گرفت و گفت:

تشکیل جلسه باشگاه در بخشداری در راستای فراگیر ساختن فرهنگ کتاب خوانی در جامعه، دریافت دیدگاه های متنوع برای خود و خروج از خانه و حالت ایستائی و انتقال دیدگاه خود به دیگران در راستای پویایی، ارتباطات رودررو و دست یابی به تعاملات جمعی است.

 در ادامه حاضران عضو باشگاه کتابخوانی (بهاره بهبین، محمد مهدی نادرپور، افسانه شفائی، امید ریاحی، لیلا تقوی و فرنوش چنگیزی و شیما رحمان پور) برداشت های خود را از کتاب «قمار باز» اثر فیوئودور داستایوسفکی با برگردانی جلال آل احمد بیان کردند.

 مهمانان حاضر با مشارکت در گفتگو، نیز دیدگاه های خود را ابراز کردند.


این نشست که از ساعت 11 صبح روز پنج شنبه 24/1/97 تشکیل شده بود ساعت 13 خاتمه یافت.

 
   
نظرهای شما :  
اوزی[27/1/1397] : باز هم. از کتاب. وکتابخوانی پس کی. از کار وکاسبی. واقتصاد. وابادانی. شهری که پیشرفت. وتوسعه واقتصاد. پویا. نداشته. باشد. دیر ویا زود. جوانانش. مهاجرت. میکنند واز نیروهای خلاق. تخلیه. میشود برای ماندگاری مردم. وشهر. بیشتر از هر چیزکارواشتغال. وعمران وابادی. ایجاد کنید. مارا مشغول کارهای فرهنگی کرده اند وبودجه ها را درشهرهای اطراف خرج میکنند
 
امین [27/1/1397] : گردش مطالعاتی شاید تاثیر کمی بگذارد ولی نه آنقدر که بشود انتظاری زیاد داشته باشید دوست دارم اداره ارشاد اوز آماری از کتابخوانان دراوزبگیرد تا متوجه بشویم دراین اوز وبا این همه سرمایه گذاری فرهنگی وافزایش کتابخانهها چند نفر کتابخوان داریم چه کتابهایی خوانده شدند
 
بلوکات. اوز [27/1/1397] : تراخدا کمی کوتاه بیایید از کتاب وفرهنگ وپایتخت کتاب واین قبیل کارها کمی هم برای کارهای اساسی وزیر ساختی شهر اوز مانند فعالیتهای اقتصادی ایجاد کارگاه ایجاد مشاغل وفعالیتهای عمرانی شهر وزیبایی وفضای سبز اوز بگویید وبنویسید واقدام کنید. مردم از کارهای نمایشی وتکراری و وهمه اش. فرهنگی خسته شدند به نظر میرسد کمی مارا غافل کرده اند که مشغول این کارها باشیم نگاهی به اطراف. وخنج وگراش. به نمایید اصولا فکر کرده ایم که چرا انها اینقدر به مقولات فرهنگی نمی پردازند. وبیشتر سرگرم. عمران وابادی. وفضای سبز شهرشان هستند
 
شهروند[29/1/1397] : حال كه به نظرات اعتراضي خوانندگان در مورد كم كردن مشغوليت فعاليتهاي بيگاري كتابخواني و جايگزيني آن با كار و اشتغال و توسعه شهر توجه نميشود و به عبارتي هرگز نرود ميخ در سنگ ،پيشنهاد ميشود در كنار فعاليت كتابخواني مثلا هر دوساعت چند ساعت هم جوانان را تشويق نمائيد كه فكرشان بكار بيندازند با توفان ذهني هركس ايده هايش براي ايجاد كار و نوآوري و اشتغال در اوز به ايده پردازي به پردازد چون در اوز ديگر از سوي دولت براي استخدام افراد بيكاري اوزي ديگر اميدي نيست و فكرشان بكار اندازند كه چه نظراتي يا پيشنهاداتي اين جوانان بفكرشان ميرسد و مكتوب نمايند شايد از دل تراوشات ذهني آنها جرقه اي زده شود كه بدرد بخورد. هر سه كامنت فوق كه منتشر شده از توجه بيش از حد به مشغول كردن جوانان به كتابخواني آنهم كتاب قمار باز داستايوسكي است كه نميدانم چه چيزي نصيب مردم دور افتاده اوز خواهد كرد اگر مطالب مهمي ازش كسب نموديد خلاصه آن در چند سطر براي خوانندگان هم منتشر نمائيد. در اوز . روزي روزگار فرامرزي و مصباح زاده و افراد ديگري بودند ولي متاسفانه الان اثري از خدمات و اقدامات آنان براي مردم اوز نمانده هرچند بايد قدردان آنها بود و افتخاري براي مردم اوز ميباشد اما بايد بفكر حال بود ونبايد در در گذشته سير نكنيم
 
نام: