دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  دانشگاه ملی سئول، پرجمعیت‌ترین دانشگاه کره‌جنوبی
[ پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - 02:53:27 ]

دانشگاه ملی سئول، پرجمعیت‌ترین دانشگاه کره‌جنوبی

دانشگاه ملی سئول

دانشگاه ملی سئول (Seoul National University) که به اختصار SNU نامیده می‌شود، اولین دانشگاه ملی در کشور کره جنوبی است که در اوت 1946 میلادی تاسیس شد و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کره محسوب می‌شود.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، دانشگاه ملی سئول شامل شش دانشکده، یک مدرسه فارغ التحصیلی و نه مدرسه حرفه‌ای است.

تعداد دانشجویان این دانشگاه، 30 هزار دانشجو در مقطع لیسانس تا دکتری است. همچنین 11 هزار دانشجو نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.

براساس داده‌های گردآوری شده از دانشگاه‌های این کشور، SNU پرجمعیت‌ترین دانشگاه کره جنوبی است. خط مشی این دانشگاه همواره ارائه تحصیلاتی باکیفیت برای کسانی بوده است که به رشد شخصی و اجتماعی می‌اندیشند.

بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه پست‌های مهم کشوری و مدیریتی را در کره اجرا می‌کنند که این نشان‌دهنده اهمیت بالای این دانشگاه است.

این دانشگاه دارای دو پردیس است که یکی در گوانگ (Gwanak) از مناطق جنوبی شهر و دیگری در مرکز شهر سئول و در جونگنو (Jongno) واقع شده است که بزرگ‌ترین پردیس در پایتخت این کشور محسوب می‌شود. دانشگاه ملی سئول همچنین دارای حجم وسیعی از همکاری‌های بین‌المللی با 273 دانشگاه در 56 کشور است.

دانشگاه ملی سئول دارای عملکردی قوی در آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان(QS) بوده است و در سال 2016، رتبه سی و پنجم دانشگاه‌های جهان و دهم آسیا را کسب کرد.

در پردیس گوانگ، یک موزه هنر وجود دارد که در سال 1995 تاسیس شد.

این دانشگاه یک مرکز مطبوعات دارد که یک مرکز روزنامه‌نگاری متشکل از دانشجویان این دانشگاه است و هفته‌ای یک بار منتشر می‌شود.

کتابخانه مرکزی این دانشگاه، گسترده بوده و یک کتابخانه دیجیتالی دارد که علاوه بر مجموعه کتابخانه‌های منظم، دسترسی به نشریات دانشگاهی، متون باستانی و پایان‌نامه‌ها را آسان می‌کند. این کتابخانه همچنین امکان دسترسی دانشجویان به رویدادهای علمی، سمپوزیوم‌ها و سمینارها را نیز فراهم می‌آورد.

این دانشگاه از سال 1991 تاکنون دستاوردهای علمی زیادی داشته است.

یکی از مهم‌ترین رویدادهای علمی دانشجویان این دانشگاه، توسط هیون شین کیو، پروفسور و عضو دپارتمان علوم جنگل و دانشگاه کشاورزی صورت گرفته است. وی سال گذشته به دلیل کمک‌های انقلابی خود به کشاورزی کره جنوبی، مورد تقدیر این دانشگاه قرار گرفت.

وی در دهه 1950 میلادی، با اعمال تغییرات ژنتیکی، کوه‌های غول پیکر کره جنوبی را به کوه‌هایی سرسبز مبدل کرد که امروزه این کوه‌ها به چشم‌اندازی سبز رنگ در این کشور تبدیل شده‌اند.

منبع: ایسنا

 
   
نظرهای شما :  
نام: