يكشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  برگزاری نشست تخصصی سعدی شناسی در دانشگاه آزاد اسلامی اوز
[ سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 00:29:51 ]

برگزاری نشست تخصصی سعدی شناسی در دانشگاه آزاد اسلامی اوز
 

دبیر انجمن ادبی تائب:


 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سعدی بزرگترین شاعری که بعد از فردوسی آسمان ادب فارسی را به نور بوستان و گلستان خود روشن کرد و این نور چنان است که هنوز پس از 7 قرن از تاثیر آن کاسته نشده است.بهرام رفیعی با اشاره به نامداران شعر و ادب ایران اظهار کرد:

بعضی از کشورها تصمیم گرفته اند هویت وتکریم از فضلا را از ما یاد بگیرند همانگونه که سعی کردند حتی پاسداشتی از مولوی و نظامی را خود برگزار کنند وبا ملیت خود بیگانه  سازند.


بنابراین، نکوداشت و بازگویی فضایل و آثار این افراد نامی وظیفه هر یک از آحاد مردمی وارگان های فرهنگی به ویژه جوانان و نوجوانان  است.


وی با ابراز خشنودی از ترتیب این نشست در دانشگاه آزاد اسلامی اوز وحمایت های همه جانبه این دانشگاه گفت:


جای بزرگانی چون سعدی بایستی در مکان های برجسته علمی باشد،و ، دانشگاه علاوه بر آن که لازم است در نکوداشت شخصیت های برجسته، ملی ومذهبی میزبان باشد بلکه ضرورت دارد در معرفی و زنده نگه داشتن صاحبان اندیشه به  نسل های حاضر به ویژه جوانان و دانشجویان نیز پیشگامی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد:


 

ما با برگزاری این نکوداشت و نشست تخصصی باید هر چه بیشتر در شناسایی فلاسه وادبا، به مردم کوشا و فعال بمانیم تا خدای نخواسته  دول دیگرخیال مصادره ملیت ایرانی سعدی به خود راه ندهند.

رفیعی در ادامه یاداور شد:

در این نشست استادان ادبیات، دانشگاه های منطقه، دبیران ادبیات آوزش و پرورش، انجمن های ادبی، موسیقی واصحاب رسانه های همگانی شهرهای همجوار و اعضای باشگاه کتابخوانی دانشگاه آزاد اسلامی اوز و روسای ادارات فرهنگی حضور دارند، تا شرکت کنندگان از دانش آنان انسبت به سعدی بهره مند شوند .


ابتدای مراسم محمدطاهرفاضی زاده متصدی خدمات دانشگاه قرآن قرائت نمود و پس از اجرای سرود جمهوری اسلامی، حاضران در خصوص ویژگی های شخصیتی سعدی، غزل ها، تنوع موضوع در گلستان و بوستان و انسان شناسی به تفسیر، شعرخوانی و صحبت پرداختند.


در این برنامه سه ساعته که در تالار شیخ سعدی(خیریه حاج محمدامین کمالی) دانشگاه ازاد اسلامی برگزار شد،


محمدحسین آتش فراز، بخشدار اوز نیز در رابطه با ویژگی های انسانی سعدی صحبت کرد.


جمعی از مسئولان حاضر و  دبیران انجمن های ادبی شهرهای لار، گراش، خور، فیشور، خنج از جمله افرادی بودند که در راستای اهداف نشست به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

 

 
   
نظرهای شما :  
سیلوانا سلمانپور[4/2/1397] : عالیه . دستتان درد نکند .
 
فریده یزدانی [4/2/1397] : بسیار عالی دستتان درد نکنه موفق و سر بلند باشید
 
اوزی[4/2/1397] : این. قبیل. جلسات. عالی است. دست هه. دست اندر کاران. وشرکت. کنندگان. درد. نکند
 
گرگین[4/2/1397] : خسته نباشید بدست اندرکاران این نشست بررگداشت شیخ اجل سعدی میگویم که کار درست ولازمی ترتیب داده بودند موفق باشید
 
دوستدارکودک[4/2/1397] : تشکر بخاطر اهمیتی برای مودکان قایل شدید واز میان این همه عکس عکس کودکان رابرای عکس اول انتخاب کردید
 
مریم [4/2/1397] : کار سایت دانشگاه آزاد بخاطر استفاده از عکسهای متعدد قابل تقدیر است خودش آلبوم بزرگی محسوب میشود
 
اوزی [5/2/1397] : من به تشکیل چنین جلساتی ایرادی وارد نمی کنم ولی انتظار من وامثال من هست که ارتقای اوز درهر جایی که جمعیت زیادی نشسته اند گفته شود وما متاسفانه برای ارتقای اوز دچار غفلت وندانم کاری مبتلا شدیم وقتی رفیعی هشدار میدهد اگر نجنبیم سعدی مارا هم خواهند برد بیراهه نمی گوید همه روی غفلت وسهل انگاری ما بوده که مولوی را ترکیه برد واگر نجنبیم اوز هم ارتقا را بخود نخواهد دید وککچکترش
 
اوزی[5/2/1397] : ببخشید کوچکترش هم خواهند کرد همانطور که تا حالا کرده اند
 
همشهري .. [5/2/1397] : تاكنون كسي به بزرگي سعدي در ايران و حتي در دنيا در زمينه اخلاق و تربيت شناخته شده تر وجود ندارد. نوشته هاي سعدي تماما درس ادب، تربيت، اخلاق، تجربه و بيان شيرين و شيوا است حتي ايشان بالاتر از فردوسي ميدانم . لازم است در اوز خياباني بنام سعدي نامگذاري شود ومطمنم كه بسيار مورد استقبال مردم قرار ميگيرد و بايد به نوعي ايشان را ارج گذاشت و در صورت امكان سايتهاي خبري هر از گاهي مطالب پند آموز ايشان را در سايتها كه درس ادب و اخلاق است و نشان از تيزبيني شيخ سعدي است را منتشر نمايند تا سرمشقي براي مردم باشد.
 
همشهري ..[5/2/1397] : بهتر بود در مورد سخنان حضار در مراسم بيشتر نوشته ميشد
 
همشهري ..[5/2/1397] : شرح حال مختصري از شيخ سعدي شيرازي شاعر و نويسنده بلند آوازه ايران شيخ ابوعبداله شرف الدين بن مصلح سعدي شيرازي در زمره بي همتاترين چهره هاي ادبي است. برخي از محققان اخيرا ابراز كرده اند، تخلص او به سعدي به علت انتساب وي به قبيله بني سعد از قبايل معروف عصر پيامبر است. او بين سالهاي 0615-610 ه.ق) در خانواده اي اهل علم و ادب در شيراز يه دنيا آمد. پسر بچه اي 12 ساله بود كه پدرش درگذشت.تحصيلاتش را در همانجا آغاز كردولي لشكركشي خوارزمشاه و تندباد هجوم مغولان، وي را به بغداد راهي كرد ودر آنجا به ادامه تحصيل در مدرسه معروف نظاميه پرداخت و ايشان بسيار ميل به جهانگردي داشت و بسياري از مكانهاوسرزمينها را سير كرد و ديد، و بر تجربه خود افزود. او به بين النهرين و اسياي صغير، سوريه، مصرو مكه سفر كرد و هنگامي شهرت يافت كه كمي پس از بازگشت به شيراز، بوستان را به نام حكمران آنجا، «ابوبكربن سعد بن زنگي» تمام كرد و يكسال بعد دومين كتاب معروف خود «گلستان» را تاليف كرد و به شاهزاده « سعد بن ابي بكر» تقديم داشت. با انتشار اين دوشاهكار، احترام عمومي و همچنين لطف و عنايت اتابكان شيراز نسبت به وي بسيار زياد شد. سعدي كماكان روش صوفيانه را ادامه داد. اوقات فراغت را صرف فعاليتهاي ادبي و نصيحتكردن مردم و بزرگان مي‌كرد.. او 30 سال زندگي خويش را در تحصيلعلم، ادب و معرفت خداوند صرف كرد . 30 سال نيز در جهاد و خدمات بشري و سياحت صرف كرد.به روم رفت و سپس به هند رفته در آنجا خودرا به شكل كفار درآورد و به روش سومنات به عبادت پرداخت. عاقبت بت بزرگ آنان را شكست. سعدي 30 سال آخر عمرش را گوشه گير بوده و به طاعت و عبادت پرداخته است. سعدي در حدود 102 سالگي در سال 690 . ه.ق در شهر شيراز وفات يافت و بيرون از دروازه شيراز به خاك سپرده شد. http://rgto.tabaar.com/Nashrie/Files/4394.pdf
 
علوی[5/2/1397] : تشکر از همشهری بخاطرتوضیح شرح حال شیخ اجل سعدی شیرازی
 
لطفا. کامنها. را کوتاه.تر. ارابه. دهید[6/2/1397] : کامنت محل ابراز نظر. کوتاه. ومفید. است. وگرنه مطالب طولانی. در همه کتابها. موجود میباشد
 
هم. ولایتی[6/2/1397] : بی خیالی هم. درباره. ارتقای. اوز. حدی. دارد ما. شااله به. شورای شهر. و...‌‌‌‌‌‌
 
پاسخ در مورد ارائه و انتشار کامنت کوتاه تر[6/2/1397] : در مورد ارسال کامنت به هرمیزان جملات و کلمات کوتاه یا طولانی میتوان برای تکمیل مطالب خبر اقدام نمود وهیچگونه ایرادی ندارد.در بسیاری ازسایتهای داخلی و خارجی برای روشن شدن اذهان عمومی و یا نقد خبر و یا پیشنهاد مطالب گوناگون اقدام نمود و رایج میباشد. در مورد شیخ سعدی مطالبی که نوشته شد بخاطر این بود که در گزارش در مورد سعدی شرح حال ایشان به خوبی منتشر نشده بود و لازم دیدم مطالبی که گذرا از کنار آن گذشته اند برای خوتنندگان بصورت کامنت ارسال نمایم و فکر نیمکنم این مطالب نوشته شده برای خواندگان غیر مفیدباشد یا جذاب نباشد. افرادی هم که دوست ندارند از خواندن کامنتهای ظولانی خودداری نمایند .کامنت که صرفا نباید به تعریف و تمجید یا نظر منفی یا خوب بود یا بد بود اکتفا کرد.
 
افسانه [6/2/1397] : عجیبه شورا مسئله ارتقا را بکلی فراموش کردند
 
نام: