يكشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷

  درباره ما

  گالری عکس

سی و ششمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی گرامی باد

 
[ ارسال عکس ]
آرشیو گالری تصاویر  

  ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور


  آمار
  برگزاری هفتمین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان با حضور ۱۳ نفر از نمایندگان بخش‌ها و شهرهای لارستان
[ يكشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 00:14:21 ]
برگزاری هفتمین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان با حضور ۱۳ نفر از نمایندگان بخش‌ها و شهرهای لارستانبر اساس برنامه زمان بندی شده، هفتمین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان با حضور ۱۳ نفر از نمایندگان بخش‌ها و شهرهای لارستان صبح پنج‌شنبه
مهمان ویژه جلسه رییس اداره اطلاعات بود.عبدالرحیم مقیمی رییس شورا همزمان با حضور مهمان جلسه، ضمن خوشامدگویی و تقدیر از فعالیت‌های شبانه‌روزی وی و همکارانش در جهت حفظ امنیت و آرامش جامعه، میلاد امام زمان (عج) را که به روز «سربازان گمنام» نامگذاری شده به مجموعه وزارت اطلاعات و نیروهای اطلاعاتی- امنیتی لارستان بزرگ تبریک گفت. در نشست صمیمانه رییس اداره اطلاعات و اعضای شورای شهرستان، به موضوع «نقش اساسی شوراهای اسلامی شهر و روستا در گسترش امنیت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی» پرداخته و بر ارتباط مناسب، دوسویه و تنگاتنگِ نمایندگان بدنه‌ی مردمی نظام با متن جامعه تأکید شد.

در آغازِ دومین نشست شورای اسلامی شهرستان در سال ۹۷، مقیمی رییس شورا ضمن تبریک اعیاد و مناسبت‌های گذشته، روز ملی شوراها را به همه اعضا و خانواده بزرگ شوراهای اسلامی در لارستان تبریک گفت و تصریح کرد:

برگزاری مراسم مختلف به همین مناسبت در بخش‌ها، نشان از همت و تلاش خودجوش نمایندگان واقعی مردم دارد که مطمئناً در درگاه پروردگار مأجور خواهد بود. وی نظارت قانونی شوراها بر شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را موضوعی مهم و کاملاً جدی ارزیابی کرد و افزود:

شوراهای اسلامی باید بر قراردادهای منعقد شده در این نهادهای شهری و روستایی نظارت دقیق داشته باشند که این امر مستلزم تسلط همه اعضا بر قوانین حقوقی است. «استفاده‌ی بجا و حساب شده از مُهر شوراها» موضوعی دیگری بود که بر اساس نامه‌ی فرمانداری ویژه لارستان، رییس شورای شهرستان آن را مورد تأکید قرار داد؛ وی خاطرنشان کرد:

برای مسائل حقوقی، امنیتی و اختلافات خانوادگی و قبیله‌ای، شوراها از مهر شورا استفاده نکنند و تنها از طریق راهنمایی افراد  به مراجع  اداری برای رسیدگی به درخواستشان اقدام نمایند. مقیمی افزود:

 البته فلسفه وجودی شوراهای شهر و روستا ایجاب می‌کند در مسائلی غیر از این، با جدیت پیگیری و بر امور نظارت دقیق داشته باشند. در ادامه، گزارش نمایندگان بخش‌ها و شهرهای لارستان از مراسم مختلف به‌ مناسبت روز «شوراها»، روز «کارگر» و هفته «معلم»، بخش زیادی از جلسه را به خود اختصاص داد. موضوع برپایی نمایشگاه‌های عرضه کالاهای بومی به‌ مناسبت سالِ «حمایت از کالای ایرانی»، موضوع مهم دیگری بود که بعضی اعضا به ارائه گزارش از آن پرداخته یا بر حمایت بیشتر مسئولین از چنین نمایشگاه‌هایی تأکید کردند.

 همچنین در این نشست، چند تن از اعضا خواستار دیدار با نماینده مردم در مجلس یا حضور وی در جلسه بعدی شورای شهرستان شدند که مقیمی نیز در این زمینه قولِ برنامه‌ریزی داد و گفت:

در صورت تمایل اعضا و هماهنگی با دفتر دکتر جعفرپور، می‌توانیم پیش از جلسه رسمیِ آینده، جلسه‌ای فوق العاده با ایشان در ماه رمضان داشته باشیم. مشکلات عدیده مردم بعضی بخش‌ها برای دریافت پروانه کسب، معضلات مرتبط با نظام مهندسی به‌ویژه در شهرها و روستاهای اطراف، رسیدگی به موضوع مهمِ مرز و حوزه استحفاظی، تأکید بر نقش شوراها در کنترل بحران آب، لزوم سرمایه‌گذاری بیشتر در روستاها برای اشتغال‌زایی، و اهمیت اطلاع‌رسانی از جلسات شورای شهرستان در همه رسانه‌های محلی و حتی استانی، موضوعات مهم دیگری بود که ۱۲ عضو دیگر این شورای فرادستی مطرح کردند. در این جلسه جعفر راستگو و بهروز طاعتی از شهر و بخش اوز حضور داشتند .

راستگو پس از ارائه گزارشی از فعالیتهای خود در شورای استان و کمیسیونهای مربوطه ،به شورای شهرستان به موارد زیر اشاره کرد . پیگیری جاده ها وفعالیت کمیسیون عمران شهرستان . بودجه شورای شهرستان . تقاضاهای مردمی در ارتباط با مسکن و شهرسازی و مهر شورا . طاعتی نیز مشکلات بخش اوز را مطرح و خواستار پیگیری شد .

اصلاح گردونه اوز به سمت روستاهای بخش اوز( هود کوره بیدشهر....) اصلاح و عریض کردن و همچنین روکش آسفالت گردنه هیرم . تقویت آنتن b.t.sموبایل وهمچنین تقویت اینترنت در روستاهای بخش اوز از مواردی بود که ایشان اشاره کردند .

گزارش:جعفر راستگو
 
   
نظرهای شما :  
کارمند اوری[23/2/1397] : از اقای راستگو سوال دارم که ایا نمیشود برای دایر کردن دادگاه وثبت اسناد در اوز که خیلی مورد نیاز مردم است از امکانات شورای شهرستان استفاده نمایید تا این جلسات ثمری هم برای بخش اوز داشته باشد با احترام
 
خدمت اقای راستگو[23/2/1397] : جالب میشود که در خلال ولابلای این گزارشاتی که از شورای شهرستان. ارسال میکنید مطالب یا طرح وپروژه ای از طرف شما برای بخش اوز که حوزه نمایندگی شماست دیده شود بخش اوز دارای مشکلات وکمبودهای بسیاری است که میتوان از کانال شوراهای فرادستی. شهرستان. واستان. میشود انرا پیگیری واقدام کرد منطقه اوز در ذمینه. جاده وراه سازی. وادارات موردنیاز مردم دچار مشکل است ومحل مطرح کردن ومطالبه گری ان همین شورای فرادستی است. بنابرین مردم انتظار. دارند که تحرکی دراین موارد. نشان. داده شود.
 
خیلی ضروری[23/2/1397] : یکی از کارهای بسیار لازم اینستکه اقای راستگو به نمایندگی از مردم وشورای شهر اوز. اقای جعفرپور نماینده مجلس. را به. اوز دعوت ودر جلسه ای با حضور شورا وهمه مسولین اوز. مسایل ومشکلات منطقه. را بررسی واقدام کنند. اقای نمایند مجلس. مدتهاست که دیگر به اوز نیامده اند ولی به مناطق. بیرم. جویم وبنارویه. وصحرای. باغ. می روند ولی به اوز. نیامده اند
 
همشهری[23/2/1397] : آقای راستگو میشه جواب بدید این همه مسئول بلار سفر میکنند وشما و بقیه مسئولین پیداتون نیست
 
مهم وضروری[25/2/1397] : اعضای شورا آاقای. راستگو باید به افکار عمومی. وکامنتهای مردم. درهمین. جا. پاسخ گو. باشند
 
نام: